To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Spotkania na szlaku - Nidzkie

balti - 2018-02-18, 12:39

Ogniska nie było ? - to wyjazd nie zaliczony ;-)
Pytałeś o ceny ?

Tomko - 2018-02-18, 17:32

Ogniska nie było :cry: Brakowało pogody i towarzystwa. Rozmawiałem z Pawłem i pytałem "czy planuje jakieś zmiany w opłatach ?" Powiedział że jeszcze czeka bo nie ma żadnych konkretnych informacji od odpowiednich urzędów co do wysokości nowych podatków w jego przypadku. Jedyne co powiedział to że dawno (w ubiegłych latach) były robione bardzo skrupulatnie pomiary pomostów w celach podatkowych i to już ma za sobą. Jak pogoda pozwoli to port otwarty będzie od 14 04.Więc czekamy z niepokojem :evil:
balti - 2018-03-11, 12:16

Wiosna za oknem :-D To kiedy odkrywanie kołderek ?
marekj - 2018-03-11, 13:12

Fusy mówią że za tydzień -7 będzie :-P
yavor - 2018-03-11, 14:50

Właśnie wróciłem. O ile pogoda w wawie jest rewelacyjna, na mazurach niekoniecznie...
gpl - 2018-03-11, 16:39

Ale jest na plusie? Jutro ma być cieplej na Mazurach. Może lód zacznie powoli się zmniejszać... :)
yavor - 2018-03-11, 17:53

Plus 5 i mżawka. Lód na razie bardzo gruby. Oby odpuścił do połowy kwietnia.
Emill`76 - 2018-03-11, 18:40

yavor napisał/a:
Plus 5 i mżawka. Lód na razie bardzo gruby. Oby odpuścił do połowy kwietnia.


W Wygrynach lód ok 30 cm , ale dość miękki pod pierzchnią. Jeśli nie będzie nocą zbytnio mroziło, trochę popada i powieje , myślę że jest szansa na wodowanie tydzień po Wielkanocy

MirekMors - 2018-03-11, 22:53

Optymistom radzę sprawdzić długookresową prognozę...
Ku naszemu zaskoczeniu lód na Zat. Puckiej trzyma w najlepsze.
W końcu udał nam się wypad na rybkę do Rewy.

Artur 66 - 2018-03-12, 08:58

MirekMors napisał/a:

Ku naszemu zaskoczeniu lód na Zat. Puckiej trzyma w najlepsze.


To niezadowolony Morsik z wypadu, nie pokąpał się w słonym :cry:

MirekMors - 2018-03-12, 10:51

Jak by było słone to by nie zamarzło :-P A z wypadu zadowolony. Łosoś w Rewie świetny, choć wolałbym flądrę lub dorsza. Ale to nie sezon.
Dość niski poziom morza. Przy tym pomoście <1 m., a latem tam stawałem.

balti - 2018-03-12, 20:57

No fakt jeszcze pewnie trochę pomrozi , ale to już ostatnie podrygi , nieuchronnie idzie ku wiośnie :-D
A ja całkiem poważnie pytam , może by za dwa trzy tygodnie przy okazji "kołderkowych" odwiedzin , zrobić jakieś przedsezonowe ognisko w pięknych okolicznościach przyrody ? Trzeba szukać okienka pogodowego.
Ktoś zainteresowany ?

yavor - 2018-03-12, 22:06

Ognisko? W rezerwacie ?? No wiesz??

Jestem za:)

MirekMors - 2018-03-12, 22:24

Ja też. Tym bardziej, że ci... kilkudniowi rezydenci może jeszcze się nie zlecą ? :evil: A będzie już co na łódce robić.
balti - 2018-03-12, 22:35

MirekMors napisał/a:
kilkudniowi rezydenci może jeszcze się nie zlecą ?

eeee tam .... psa ze smyczy spuszczę .... :-P :mrgreen:

mariaciuncia - 2018-03-14, 07:27

MirekMors napisał/a:
A z wypadu zadowolony. Łosoś w Rewie świetny, choć wolałbym flądrę lub dorsza. Ale to nie sezon.

My jedliśmy dorsza, był wyśmienity.

Artur 66 - 2018-03-14, 08:48

balti napisał/a:
... zrobić jakieś przedsezonowe ognisko w pięknych okolicznościach przyrody ? Trzeba szukać okienka pogodowego.
Ktoś zainteresowany ?

yavor napisał/a:
Ognisko? W rezerwacie ?? No wiesz??
Jestem za:)

MirekMors napisał/a:
Ja też. Tym bardziej, że ci... kilkudniowi rezydenci może jeszcze się nie zlecą ? :evil:


My jak zwykle, chętnie :-D
Trzeba uważać, bo do tych dwóch sygnalistów dołączył następny :evil: a wydawało się w realu, że całkiem normalny koleś :shock:

yavor - 2018-03-14, 09:25

Trzeba pogadać z silnorękim 8-)
Emill`76 - 2018-03-14, 09:33

Artur 66 napisał/a:

Trzeba uważać, bo do tych dwóch sygnalistów dołączył następny :evil: a wydawało się w realu, że całkiem normalny koleś :shock:


Spokojnie , spokojnie ..... Nie dołączył ... Ma jedynie prawo do własnego zdania na pewne tematy i nie czai się by to zdanie otwarcie wyrażać ... Nie czuje się w tym względzie ograniczony jakimś rodzajem "dyscypliny partyjnej" ;-)

P.S Kto to "silnoręki" ? :mrgreen:

Bodo - 2018-03-14, 10:57

Emill`76 napisał/a:
Nie czuje się w tym względzie ograniczony jakimś rodzajem "dyscypliny partyjnej"

A nie czujesz moralnego dysonansu? ....
P.S.. więcej mogę Ci dopowiedzieć telefonicznie bo leśny sygnalista czytuje wszystko i zachowuje ormowską czujność ....



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group