To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Olinowanie stałe i ruchome - Szyber - jaki fał?

mmaacc - 2014-09-24, 00:05

NePolyak napisał/a:
Maćkowi chodziło o cały jacht (obudowa miecza) :-)

A już myślałem, że nikt się nie pozna na moim wysublimowanym dowcipie... ;-)
Bodo napisał/a:
konstrukcja z systemem podnoszenia, prowadnicami itp, którą montuje się na zewnątrz i wpuszcza się skrzynkę ...

Mój drogi... Gdyby na mojej łupince było coś takiego, to by ona (ta łupinka) zatonęła... ;-) Skrzynia razem z prowadnicami miecza jest integralną częścią konstrukcji jachtu. Wyjmuje się (i to nie bez problemów...) tylko bęben-przekładnię i miecz.
Imć mieć cosik mi się zacinał w tym roku... Trzeba zobaczyć co się dzieje i naprawić ewentualne uszkodzenia. Bedzie też przy okazji malowany.

Bodo - 2014-09-24, 07:22

Nie znam się na tym zupełnie ..... dlatego moim obowiązkiem, było merytoryczne wypowiedzenie się na temat ..... :mrgreen:
marekj - 2014-09-24, 08:52

Bodo napisał/a:
merytoryczne wypowiedzenie się na temat

Chciałeś po prostu za wszelką cenę pomóc :mrgreen:

Bodo - 2014-09-24, 10:05

marekj napisał/a:
Bodo napisał/a:
merytoryczne wypowiedzenie się na temat

Chciałeś po prostu za wszelką cenę pomóc :mrgreen:

Niee ... tam od razu pomóc .... :roll: ... raczej pokazać, że jestem mądrzejszy od innych .... :mrgreen:

Marian Strzelecki - 2018-12-11, 20:54

Bodo napisał/a:
marekj napisał/a:
Bodo napisał/a:
merytoryczne wypowiedzenie się na temat

Chciałeś po prostu za wszelką cenę pomóc :mrgreen:

Niee ... tam od razu pomóc .... :roll: ... raczej pokazać, że jestem mądrzejszy od innych .... :mrgreen:

Czytam czytam i nie doczytałem... dla mnie tytuł był: Szyber jako fał - myślę że to dobry pomysł: w zasadzie to szyber opuszczamy zwykle gdy już trzeba podnieść maszt i odwrotnie - co o tym myślicie?

MJS



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group