To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Nawigujemy - Kanałem Elbląskim na Zatokę

Bodo - 2014-10-03, 09:57
Temat postu: Kanałem Elbląskim na Zatokę
Postanowiliśmy popływać po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym w 2015 roku ....., chętnych jest pięć łódek .... najlepszym sposobem dostania się tam, jest Kanał Elbląski .....
jachty, zawieziemy do Ostródy, wczoraj jechałem nad morze i po drodze odwiedziłem, znany mi port U Zdzicha ...... zaskoczyła mnie pozytywnie droga, którą pokonałem pierwszy raz od kilku lat ...... jadąc "samochodem" m-ki seicento, całą trasę, od domu w Piastowie do wjechania na teren portu, poknałem w 2h 40 min, w tym, tankowanie paliwa ..... odcinki trasy jednojezdniowej, to od Płońska do Nidzicy i od Olsztynka do Ostródy (ok. 30km)..... czyli pół na pół, z szeroką, dwujezdniową trasą szybkiego ruchu ...... od centrum Łomianek, do poru, wyszło 199 km ....

potem, wrzucę kilka zdjęć z portu....

kemot - 2014-10-03, 11:01

przeklejam z innego wątku mój wpis:

Coraz bardziej realne stają się plany przyszłorocznej przeprowadzki w rejon Jezioraka na cały sezon ;-)

Plan:
- po Wiosennym Rejsiku Forumowym teleportacja na tamtejsze akweny
- poznanie okolicznych jeziorek ( tak przez 4 weekendy)
- rejs kanałem do Elbląga
- kilka weekendów po Zalewie Wiślanym i okolicach
- "skok" na Zatokę Pucką
- pokiwanie się po zatokowym słonym na jachcie i desce
- powrót na przyczepie na Jesienny Rejsik Forumowy.

Kto chętny?

Bodo - 2014-10-03, 11:42

Sorry Kemot, za zdublowanie tematu ..... :oops: .... dla porządku, przenieś mój do Twojego tematu, lub daj swój post na pierwsze miejsce ....
Teraz kilka zdjęć z portu w Ostródzie..... zapomniałem dodać, że bosman Zdzisiu, serdecznie nas oczekuje i miejsca dla nas przygotuje ...... bo trzecią keję buduje .... :mrgreen:

kemot - 2014-10-03, 12:18

Bodo , zarezerwuj dla nas miejsca w porcie na czerwiec.
Bodo - 2014-10-03, 12:43

Już wykonane! ....... :-D

przypomniało mi się z wczorajszej trasy do Ostródy, że jedyny fotoradar od Łomianek, stoi 15 km przed celem podróży .... :-D

mariaciuncia - 2014-10-03, 20:45
Temat postu: Re: Kanłem Elbląskim na Zatokę
Bodo napisał/a:
Postanowiliśmy popływać po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym w 2015 roku ....., chętnych jest pięć łódek .... najlepszym sposobem dostania się tam, jest Kanał Elbląski .....

Najlepszym sposobem dla mnie, jest spływ Wisłą a powrót Kanałem Elbląskim.
Widoczek z okolic Wyszogrodu

Bodo - 2014-10-04, 07:43

Dla mnie też ..... Pisą, Narwią, Wisłą ..... :-D ..... rozmarzyłem się .... :-D ..... a będzie, samochodami na przyczepach do Ostródy, potem weekendowe poznawanie okolicznych jezior i 2-3 tygodniowy rejs na zalew i zatokę ..... potem powrót, na przyczepach ....
żyszkoś - 2014-10-04, 13:34

Wisła odpłynęła i mi, pytanie jak długo. Jeziorakowe plany przyszłoroczne... A może by tak... Też nieśmiało myślę.
Bodo - 2014-10-04, 18:17

Ośmiel się ..... :-D .... to pomaga w podjęciu decyzji .... :-D
czoboki - 2014-10-06, 20:10

Jak będziecie wiedzieli kiedy na Zalewie będziecie to proszę o info. Często bywam w Sztutowie, może wam pomacham :-D
kemot - 2014-10-06, 21:21

Na Zalewi pewnie nie wcześniej niż w lipcu...

Im więcej czytam o Pomorskim Szlaku żeglarskim tym coraz mnie wierzę we wrześniowy powrót na Mazury...

czoboki - 2014-10-06, 21:27

Ja jeżdżę do Sztutowa cały rok :-)
Mnie ten akwen ciągnie od dawna i pewnie w końcu przyciągnie. :-)

Kemot, wrócisz, wrócisz, bo Mazury mają to coś ;-)

kemot - 2014-10-06, 22:16

Skarbnica wiedzy dla tych co się tam wybierają:
http://www.zalewwislany.pl/

Czoboki , w Sztutowie wg informacji na z zalewwislany.pl są dwa dogodne miejsca do cumowania.
Czy możesz coś więcej napisać?

czoboki - 2014-10-07, 00:11

Jest dokładnie tak jak piszą.
Jedno to to co pokazują na zdjęciach. W tym roku oddane do użytku. Faktycznie nieogrodzone, ot taki parking niestrzeżony ;-) To jest przed mostem płynąc od Zalewu po prawej stronie.
Drugie to tuż za mostem po tej samej stronie. To już jest porcik z infrastrukturą.

Do centrum niedaleko kilkaset metrów drogą.

Dużo aktualnych informacji znajdziecie na Sailforum. Jest tam kilka osób z okolic.
Co do transportu jachtów, to się zastanówcie. Ceny czarteru na Zalewie są nieco inne niż na Mazurach...
No chyba, że chcecie sobie wycieczkę kanałami zrobić.

Bodo - 2014-10-07, 00:25

Tak, to ma być wycieczko-prygoda .... :-D
Kemot .... folder to jedno a realia, drugie ..... jeżeli chcesz zwiedzać te rejony, nie samochodem, tylko od strony wody, to bardzo fajne okolice .... gorzej z pływaniem pod żaglami .... nie dosyć, że płytko na tyle, że do brzegu nie dojdziesz, to na głebszych wodach, sieci skutecznie przeszkadzają w żegludze ....

czoboki - 2014-10-07, 14:02

Bodo napisał/a:
to na głebszych wodach, sieci skutecznie przeszkadzają w żegludze ....

Nie dramatyzuj. Z tego co wiem w lipcu i sierpniu sieci jest bardzo mało.
Co do głębokości, to przecież nie planujecie pływać jachtami balastowymi/kilowymi, a mieczowymi.

Rozwiązaniem jest też pływanie jachtem motorowym po tym rejonie. Widuję w Sztutowi Dreamera przerobionego na motorowy :-)

kemot - 2014-10-13, 15:06

Myślę ,że Żyszkoś nie będzie miał nic przeciw , więc zachęcam do przeczytania relacji z rejsu kanałem i nie tylko, autorstwa Adama:

http://jachtem.wdal.pl/20...ien_zulawy.html

Bodo - 2014-10-13, 15:21

Takie cóś, mnie wylazło ... :-/

404 Not Found

Page not found!

Nie odnaleziono strony
!

kemot - 2014-10-13, 15:28

Poprawiłem link.
kemot - 2014-10-28, 09:09

taką locję znalazłem dla portu w Gdańsku:
http://www.gdansk.pl/morze/start,161,49.html