To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Nawigujemy - Kanałem Elbląskim na Zatokę

kemot - 2016-03-24, 21:37

A tu pamiątki po niskim stanie wody w Kanale Elbląskim ...
Żadna z tych rysek nie powstała na pochylniach tylko po przeszorowaniu po podwodnych przeszkodach. Raz jeszcze " serdecznie" pozdrawiam osoby odpowiedzialne za remont tego kanału.

Przecierki farby to efekty postoju na płyciznach Zatoki...

Kupiłem już farby i zarezerwowałem sobie czas na poleżenie pod łódką... ;-)

Artur 66 - 2016-03-24, 22:01

Jakiś dobry duch ;-) powstrzymał mnie przed tą eskapadą :shock:

Będziesz szpachlował?

kemot - 2016-03-24, 22:09

Szczerze mówiąc to nie wiem jak wyglądają dna pozostałych łódek uczestniczących w rejsie. Może to ja jestem tylko taki "zdolny"...

Co do szpachlowania - najpierw lekko przeszlifuję całe dno ( zmatowię) i wówczas zdecyduję. Tak naprawdę to te wszystkie zarysowania są baaardzo płytki, no może jedno jest mocniej wyczuwalne pod palcem...

Tak, czy inaczej , żałuj że nie byłeś z nami. Chętnie powtórzę rejsik , mimo kilku zarysowań ( że o dziurze w burcie nie wspomnę :mrgreen: )

A właśnie: Mirek , załatałeś swoją ,czy wstawiłeś bulaj - miałeś trochę wyżej nad wodą, niż ja :mrgreen:
( moja została załatana sprawnie jeszcze w Ostródzie)

MirekMors - 2016-03-24, 22:33

kemot napisał/a:
Co do szpachlowania - najpierw lekko przeszlifuję całe dno ( zmatowię) i wówczas zdecyduję

Planujesz nowy rejsik ? Mało Ci szlifowania ? :->
Ten pomysł z ujęciem wody w skrzynce był mój dla Artura.
Ja mam sporo większe zanurzenie, ale ani jednej ryski na dnie. Miecz - nie pamiętam dokładnie - ale chyba w lepszym stanie.
Artur. Odpowiem jak panienka: dziurka bolała, ale nie żałuję tego kroku... ;-)
https://www.youtube.com/w..._detailpage#t=2

kemot - 2016-03-24, 22:35

Mirku , Ty masz też stalowy miecz?
MirekMors - 2016-03-24, 22:40

A jaki mam mieć ?
kemot - 2016-03-24, 22:44

jakoś wydawało mi się ,że bywają miecze z zbrojonego laminatu...
No właśnie: są takie?

Mirek, masz z nierdzewki czy tak jak ja z "rdzewki" :mrgreen:

Szaman3 - 2016-03-24, 23:37

Nie pływaj po zatoce tylko po Bałtyku. Przed zeszłym sezonem na Szamanie był wyjmowany miecz po rejsie do Kopenhagi i był czysty . Znaczy to co wczesniej było pomalowane było czyste :-)
kemot - 2016-03-24, 23:49

Jaką farbą miecz był malowany?
Szaman3 - 2016-03-24, 23:57

Antyporostową Olivą. Czerwoną.
marekj - 2016-03-25, 00:24

Ja rok temu wykonałem eksperyment. Miecz oczyściłem szlifierką i pomalowałem żywicą epoksydową. Na to antyporost SeaLine. Jesienią nie miałem możliwości oglądać całego ale kawałek który dało się zobaczyć był nadal niebieski. Całość ocenię przed wodowaniem.
Bodo - 2016-03-25, 06:43

Podobnie jak Mirek, nie stwierdziłem zarysowań dna .... a miecz nierdzewki, wymoczył się w soli i przestał śmierdzieć glonami .... :mrgreen: .... na jesieni błyszczał jak lustro ....
żyszkoś - 2016-03-25, 11:45

Cytat:
Szczerze mówiąc to nie wiem jak wyglądają dna pozostałych łódek uczestniczących w rejsie. Może to ja jestem tylko taki "zdolny"...


Dno Żyszkosia na 95% jest OK, myślę, że w tym roku odświeżę tylko antyporost. Na kanale Elbląskim do dygotu doprowadzało nas zielsko, a zielsko słabo rysuje.

Miecz mam pomazany czerwoną Olivą. Pasowało by go wyjąć i zakonserwować (to samo należy się skrzyni mieczowej od wewnątrz), tylko po pierwsze nie bardzo wiem jak to zrobić, a po drugie jest takie mądre powiedzenie - jak się grzebie to się zjepsuje.

MirekMors - 2016-03-25, 15:28

Górną część miecza może da się pomalować długim cienkim pędzlem trzymanym w długiej cienkiej ręce ? :->
Ale o czyszczeniu nie ma mowy. No chyba, że długi cienki diaks ? :-P

balti - 2016-03-31, 22:51

Tomek znowu mnie zmartwiłeś . Nie zauważyłam jakichś szczególnych rys przy wyjmowaniu w Pucku , a teraz nie mam jak podejrzeć .... i temat do myślenia ... :-(
kemot - 2016-04-01, 09:47

A dlaczego się martwisz?
Przecież te rysy są pod wodą - ne widać ich :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

balti - 2016-04-01, 12:43

kemot napisał/a:
Przecież te rysy są pod wodą - ne widać ich

Żeby mi Neptun kiedyś nie powiedział że jak się w lustrze przegląda to ma porysowaną twarz :mrgreen:

kemot - 2016-04-03, 21:48

i po rysach...
balti - 2016-05-18, 18:50

Że tak nieśmiało zapytam ;
- powtarzamy w tym roku ?

Bodo - 2016-05-18, 20:01

Chciałoby się ..... :-D .... ale chyba zabraknie czasu (czytaj: piniędzy) ...... :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group