To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

X vs Y - Jak opuściłem forum żeglarskie

Szaman3 - 2014-12-22, 18:17
Temat postu: Jak opuściłem forum żeglarskie
W ubiegły poniedziałek, zaraz po powrocie z Atlantyku na trzech forach (naszym, forum.zegluj.net i na fmipl) zamieściłem tekst "Antyreklama" ku przestrodze tych, którzy mogliby wybrać się na rejs z byłym skiperem Malborka. Tekst wisi, jest znany zainteresowanym, można go ponownie przeczytać.
Prawdę powiedziawszy, tekst pojawił się na dwóch forach, a dopiero po kilkunastu minutach zdecydowałem się do powiesić również na fmipl. Od kilku miesięcy nie biorę udział w dyskusjach na fmipl, publikowałem jedynie informacje np. na temat SIZu Pod Debem, bądź poprosiłem o opinię forowiczów na temat bezpieczeństwa na Mazurach, starając się zbierać jak najwięcej danych do artykułu w Żaglach.
We wtorek pojawiło się kilka komentarzy i tyle było dyskusji na ten temat na fmipl. Wczoraj, w niedzielę, ni z gruchy ni z pietruchy pojawił się post pougha (Robert Karney) z następującym tekstem:
Odnoszę wrażenie, że otwierający wątek post miał na naszym forum zupełnie inny cel niż ostrzeżenie przed skipperem.
Zapytałem go o co chodzi? Nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Mimo prób wyjaśnienia, że w moim temacie nie ma żadnych ukrytych intencji, że chodziło jedynie o ostrzeżenie, Robert nie wyjaśnił co miał na myśli. W tej sytuacji taki post odbieram jako zwykłe pomówienie, zatem poprosiłem Roberta, aby zmienił treść postu. Odmówił. Poprosiłem, aby usunął cały wątek jeśli uważa, że w moim poście jest jakieś drugie dno i wtedy będzie po sprawie. Nie będzie w jego przekonaniu nieszczerych intencji i nie będzie pomówienia (wg mnie). Nawet nie odpowiedział.
W tej sytuacji napisałem do Zbyszka prosząc o usunięcie wątku, bądź skasowanie mojego konta na fmipl.
Do oceny tej sytuacji i wymiany zdań posłużę się stylem mojego adwersarza: odnoszę wrażenie, że pough jest podłym krętaczem i małym człowieczkiem.

Bodo - 2014-12-22, 19:10

A to mnie zadziwiłeś!! ..... :shock: ...
:mrgreen: :mrgreen:
Robert (aka) Pough, jest krętaczem i kombinatorem? .... :-/ ... no!.... był nim i nadal to trwa .... liczyłeś na to, że zmieni się? .... nic z tego.... ukrywany charakter z człowieka wyłazi prędzej lub później ..... podobnie jak słoma z butów .... :-/ ....
A największym jego przekrętem jest to, że chciał pozbyć się Ciebie z fmipl i doprowadził do tego ..... tylko, Zbyszka uważałem za bardziej spostrzegawczego, bo nie widzi, że bruździ mu w fajnym portalu .... :evil:

kemot - 2014-12-22, 19:38

A nie trzeba było wykasować swojego konta na "won z Mazur" parę miesięcy temu, tak jak ja to uczyniłem?

Zaoszczędził byś sobie stresu przed Świętami... 8-)

Jeśli ten sam moderator na "Won z Mazur" atakuje inicjatywę Rejsu dla Dzieci :evil: , tylko dlatego ,że osoba wystawiająca na licytację usługę jest też uczestniczką tego forum ( innych żeglarskich też), to żadne inne niegodne zachowanie mnie tam nie zaskoczy.

Szaman3 - 2014-12-22, 19:58

kemot napisał/a:
eśli ten sam moderator na "Won z Mazur" atakuje inicjatywę Rejsu dla Dzieci :evil: , tylko dlatego ,że osoba wystawiająca na licytację usługę jest też uczestniczką tego forum ( innych żeglarskich też), to żadne inne niegodne zachowanie mnie tam nie zaskoczy.


Trzeba być naprawdę podłym człowiekiem, żeby wciąż doszukiwać się złego w czyichś bezinteresownych działaniach mających na celu pomaganie komuś.

balti - 2014-12-22, 22:01

Szkoda gadać ...
Marian.Kowalski - 2014-12-22, 22:52

Bylem szybszy w ocenie sytuacji o dwa czy 3 lata...
NePolyak - 2014-12-22, 22:54

Marian.Kowalski napisał/a:
Bylem szybszy w ocenie sytuacji o dwa czy 3 lata...
Ale FZPL, mam nadzieję, jeszcze lubisz? ;-)
Tynia - 2014-12-22, 22:58

Złożyłam dzisiaj wizytę na WzM. Poczytałam regulamin. Okazuje się, że jeszcze nie minęło 12 miesięcy i nadal mam konto :-P . Znalazłam też ciekawostkę. Właściciel w regulaminie napisał sobie m.in., że kopiowanie treści forum i zamieszczanie gdziekolwiek indziej jest zabronione. A to ciekawe :?: Czyli jak sobie coś napiszę na Won z Mazur i przekopiuję i wkleję na innym (nie ja jedna tak robiłam), to Won z Mazur będzie mnie ścigało. Stawia się ponad prawem, bo przywłaszcza sobie treści mojego m.in. autorstwa i zabrania kopiować :mrgreen: Zdurnieli do końca...
marekj - 2014-12-22, 23:06

Może poszło o to że Mariusz strzelił tego posta żeby z VIP'ów go nie wywaliło? ;-) :mrgreen: :shock: :mrgreen:
Artur 66 - 2014-12-22, 23:12

Przytoczona z załącznikach /widoczna po zalogowaniu/ korespondencja jest bardzo wymowa :-/
Przykre :-(

Szaman3 - 2014-12-22, 23:14

marekj napisał/a:
Może poszło o to że Mariusz strzelił tego posta żeby z VIP'ów go nie wywaliło? ;-) :mrgreen: :shock: :mrgreen:


Że o co chodzi?

Tynia - 2014-12-22, 23:15

Artur 66 napisał/a:
Przytoczona z załącznikach /widoczna po zalogowaniu/ korespondencja jest bardzo wymowa :-/
Przykre :-(

Zaraz tu będziemy mieli extanta :-P

Artur 66 - 2014-12-22, 23:18

Szaman3 napisał/a:
marekj napisał/a:
Może poszło o to że Mariusz strzelił tego posta żeby z VIP'ów go nie wywaliło? ;-) :mrgreen: :shock: :mrgreen:


Że o co chodzi?


Niedawno został tam zmieniony regulamin, i jak nie napiszesz posta przez 6 miesięcy to tracisz statut VIP 8-)
Właśnie niedawno utraciłem ten " zaszczyt" :-P

Szaman3 - 2014-12-22, 23:32

O kurcze, to Robert myślał, że mi na jakimś tam vipie zależy na jakimś tam sterroryzowanym forum?
Naprawdę trzeba byc małym człowiekiem.

marekj - 2014-12-22, 23:46

Przecież VIP to przywilej 8-) :mrgreen: - można czytać szczególnie wartościowe dyskusje :mrgreen: no ale jak to mawiają na śląsku. Tyroz to już po ptokach :-> :mrgreen:
NePolyak - 2014-12-22, 23:46

Przecież byłeś moderatorem, więc wszędzie miałeś dostęp :-)
Szaman3 - 2014-12-22, 23:52

O przepraszam. Zostałem zwolniony z tego obowiązku przez admina juz na początku grudnia.
Bodo - 2014-12-23, 08:59

To teraz jasne ..... to było ukartowane przez Zbyszka i Pouga ...... wg mnie, pod namową Pouga, Zbyszek pozbył się Ciebie ......
Do tej pory, szkoda mi było tamtego forum, bo tam się poznaliśmy i tam zorganizowaliśmy wiele wspaniałych imprez, które wspominamy do dzisiaj ....... niestety, znalazł się jeden pług, który zaorał to wszystko ........ potwierdza to regułę, aby coś zbudować, musi być grupa ludzi współpracujących, ... do rozwalenia, wystarczy jeden człowiek ....... :-/

balti - 2014-12-23, 10:33

Bodo napisał/a:
niestety, znalazł się jeden pług, który zaorał to wszystko

Nie obrażaj pługa , to pożyteczne narzędzie . Mi się bardziej kojarzy inne archaiczne narzędzie - cep - definicje w Wikipedii .

mmaacc - 2014-12-23, 10:48

Hmmm... Nie przesądzam, ale wydaje mi się, że to jest jeden z wielu przykładów konfliktów spowodowanych foumowo-pisaniowymi niedopowiedzeniami... Jeden coś chlapnął, nie wyjaśniając ossssooochodzi... Drugi zrozumiał to po swojemu... Obaj unieśli się h(um/on)rem ;-) i awantura gotowa. A być może/pewnie/zdecydowanie (niepotrzebne skreślić) problem rozwiązałoby 60 sekund rozmowy przez telefon... W końcu po obu stronach stoją dorośli ludzie... Obaj mają twarde charaktery oraz "zady i walety"... :-P
Mariusz.. Próbowałeś zadzwonić do Pugha? Mam jego numer. Chętnie Ci podam na PW.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group