To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Nawigujemy - Sapina

żyszkoś - 2015-01-02, 11:42
Temat postu: Sapina
przed chwilą dostałem SMS o treści:

"... byłem wczoraj w Ogonkach na obiedzie w gospodarstwie agroturystycznym... jej mąz powiedział, że na jesieni rozebrany został mostek na Sapinie. nie wiem, czy będą go odbudowywać, ale na razie powinno dać się przepłynąć..."

Będzie ktoś w okolicy, żeby to zweryfikować? Całość brzmi nadzwyczaj pozytywnie, aż strach myśleć.

NePolyak - 2015-01-02, 11:50

Na Sailforum widziałem fotki. Mostku nie ma rzeczywiście.
Bodo - 2015-01-02, 11:59

żyszkoś napisał/a:
..."...nie wiem, czy będą go odbudowywać, ale na razie powinno dać się przepłynąć..."

Do wiosny nie zdążą wybudować ..... musisz się pośpieszyć ..... :mrgreen:

urbos - 2015-04-21, 15:21

Ktoś chętny na piwo w Zaścianku w Kruklankach?
Mogę płynąć przodem. Zrobiłem tę trasę Narcyzem znacznie głębiej zanurzonym niż Helios, więc jak mostu nie ma to można 'jechać'. Trasa piękna. Fajnie jednak płynąć w większej grupie, bo przeszkodzy czasem istnieją i pomoc wzajemna zdać się może.

Jak chodzi o termin mogę się dostosować.

Myślę, że na całą wyprawę fajnie by było mieć 5 dni (od Ogonek do Ogonek). Mnie się nie spieszy na ogół w wakacje, więc można ten czas rozciągnąć. Ale dla towarzystwa dam się powiesić.

NePolyak - 2015-04-21, 16:15

urbos napisał/a:
Ktoś chętny na piwo w Zaścianku w Kruklankach?
Ja zawsze chętny na piwo :-) A może się uda dołączyć, ale jedyny wolny termin mamy na przełomie lipca - sierpnia.
urbos - 2015-04-21, 17:58

Termin brzmi dobrze - wtedy praktycznie na 100% będę na Mazurach. Tylko byście jacht zostawili trochę bliżej niż na Nidzkim..
NePolyak - 2015-04-21, 23:41

urbos napisał/a:
Tylko byście jacht zostawili trochę bliżej niż na Nidzkim..
Zostawimy u Adama Kursmazury, jak co roku :-)
Tynia - 2015-04-22, 22:48

Z forum się dowiedziałam, że może popłyniemy Sapiną i ... nie mogę się doczekać. Jeśli się uda, to będzie to chyba przygoda życia :-D
kemot - 2015-04-22, 22:51

koniecznie na wiosłach... ;-)
NePolyak - 2015-04-22, 23:45

na elektryku też można :-) głębsze odcinki
urbos - 2015-04-23, 08:03

Na Sapinie obecnie nie ma strefy ciszy, aczkolkwiek przyjemniej się płynie bez hałasu.

Myślałem, żeby początkowy odcinek (dość głęboki) przejechać na silniku, a potem na pychówce.

Za pierwszym raze całość zrobiłem na 2 pagajach (płynęliśmy w 3 osoby, 2 chłopa i Ania, więc Ania na ster a my do wioseł). Wyszło około 15-18h wiosłowania (pod prąd). Acha, na kilku odcinkach rzeki udało się iść na foku (akurat wiało takie 2B w rufę) a są spore odcinki bez przeszkód nadwodnych i można maszt postawić.

Z prądem się praktycznie spławialiśmy pomagając wiosłami na zakrętach.

Heliosa nie pociągnę na pagajach pod prąd (próbowałem) na pychu (albo raczej kilku) mam nadzieję. Jak nie to niestety będę silnikował tam, gdzie się będzie dało.

Biorę pod uwagę, że nam się nie uda. Są po drodze płytkie miejsca. Ale jak przeszedłem kiedyś Narcyzem z falszkilem to płytkie łódeczki powinny dać radę.

kemot - 2015-04-23, 08:06

Przenieście wyprawę na wrzesień to i ja dołączę... ;-)

W pobliżu można wyczarterować całkiem sprawnego Oriona...

urbos - 2015-04-23, 12:11

Możemy przetrzeć szlak w licpu, a we wrześniu sprawdzić czy dalej działa.
michalp - 2015-05-25, 21:52

No to ustalamy terminy i ja też płynę. Startuję w piątek, oczyścicie z Nidzkiego czyli na niedzielę mogę być na PN.

Proszę o jakieś konkretne daty, żeby zaznaczyć urlop w pracy ...

NePolyak - 2015-05-25, 22:10

26-go lipca (niedziela) będziemy na Tajtach u Adama. Pewnie koło południa ruszymy na Stręgiel. Michale, bierz urlop od 27-go lipca :-)
michalp - 2015-05-27, 20:01

Urlop wpisany w grafik, będę gnał ;-) !!!
Tynia - 2015-05-27, 20:04

:-D
Bodo - 2015-05-27, 20:10

michalp napisał/a:
Urlop wpisany w grafik, będę gnał

Boisz się pływać po głębokiej wodzie? ..... :shock:

Tynia - 2015-05-27, 20:36

To jeden z moich ulubionych filmików, nakręcony z pomysłem, do tego dobry podkład muzyczny. Bardzo mi się podoba, dlatego wklejam. Naprawdę warto obejrzeć :-)

NePolyak - 2015-07-27, 22:44

Pozdrawiamy z Gouda...Piwa :beer:
Było przeniesamowicie :-) A i powrót będzie podobnym przeżyciem :-)
W sumie było tylko 3-4 "okazje" do zawrócenia. Ale łyk piwka albo kieliszek rumu... I cała naprzód :-D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group