To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Osprzęt - zlew + kuchenka

siga2 - 2015-09-30, 11:14

Postaram się coś znaleźć lub zrobić zdjęcie jak będę na łódce . Spróbuję to opisać bo obawiam się ze zdjęć trudno będzie coś 'odczytać' . Po pierwsze Oryginalny MX 28 ma wkładkę kuchenną na której jest po jednej stronie kuchenka a po drugiej z brzegu zlew a w głębi lodówka . Wykończenie zlewu pozwala na np. pełne otwarcie drzwi do kabiny rufowej za to efekt jest taki że przy tego rodzaju rozplanowaniu blatu nie ma żadnego miejsca na chociażby położenie łyżki czy noża . Wyrzuciłem z blatu lodówkę /przeniosłem pod koję w mesie / zlew cofnąłem w stonę burty a blat powiększyłem wyoblając go co jednocześnie gdybym miał drzwi do kabiny rufowej nie pozwoliłoby na ich pełne otwarcie . Dało to trochę miejsca przed zlewem do pracy i za zlewem do odkładanie niepotrzebnych w tym momencie rzeczy . Dodatkowo zlew ma wykonaną pokrywę z niewielkim otworem w środku . Otwór ma dwa zadania , 1.uchwyt 2. zmiatanie w otwór resztek po krojeniu :-> .
Całość /wraz z podwyższonymi rantami / jest wykonana bardzo ciężko bo z corianu . Na corianie można kroić ,bo nawet jak się porysuje to po pierwsze nie widać zarysowań ,a po drugie blat nadaje się w razie uszkodzeń do spolerowania . Każdy jacht ma inne rozwiązania i trudno żeby jakieś rozwiązanie z jednej łódki pasowało na drugą . Można np. zrobić blacik na zawiasach z nóżką oporową /ja miałem taka koncepcję na Mx 28 ,ale logicznie nie udało się powiązać wszystkich założeń / lub blacik wysuwany itd. itp.
Znalazlem zdjęcie z budowy jachtu

MirekMors - 2020-11-13, 21:12

Macie kuchenki z czujnikami płomienia ? Napewno. Macie z nimi problem ? Bo ja cały czas. Tydzień przed końcem sezonu 1 czujnik się całkiem zepsuł od ciągłego ruszania nim by "załapał".
Płomień wywołuje w nim prąd przekazywany do cewki w kurku. I właśnie te połączenia elektryczne u mnie szwankowały. Mam kuchenkę Dometica. Czujniki do niej kosztują ~150 zł/szt. Na Żytniej w sklepie kupiłem czujniki od Amiki po 35 zł/szt.
Zawsze ruszałem czujnikiem przy palniku, a - okazuje się - brak kontaktu jest przy kurku.

Bodo - 2020-11-14, 08:11

Prosta sprawa do naprawy dla tych, którzy znają przyczynę ...... 8-) .... ta wiedza, kosztowała mnie sporo wysiłku i nie jetem pewien, czy chcę ją zdradzić za friko..... :lol: ... czekam na propozycje ...... ;-)
Emill`76 - 2020-11-14, 15:54

MirekMors napisał/a:
Macie kuchenki z czujnikami płomienia ? Napewno. Macie z nimi problem ? Bo ja cały czas. Tydzień przed końcem sezonu 1 czujnik się całkiem zepsuł od ciągłego ruszania nim by "załapał".
Płomień wywołuje w nim prąd przekazywany do cewki w kurku. I właśnie te połączenia elektryczne u mnie szwankowały. Mam kuchenkę Dometica. Czujniki do niej kosztują ~150 zł/szt. Na Żytniej w sklepie kupiłem czujniki od Amiki po 35 zł/szt.
Zawsze ruszałem czujnikiem przy palniku, a - okazuje się - brak kontaktu jest przy kurku.


Mirku, owy czujnik to tzw termopara i działa na zasadzie bimetalu. Tam prądu nima ...

Artur 66 - 2020-11-14, 18:06

Emill`76 napisał/a:
MirekMors napisał/a:
Macie kuchenki z czujnikami płomienia ? Napewno. Macie z nimi problem ? Bo ja cały czas. Tydzień przed końcem sezonu 1 czujnik się całkiem zepsuł od ciągłego ruszania nim by "załapał".
Płomień wywołuje w nim prąd przekazywany do cewki w kurku. I właśnie te połączenia elektryczne u mnie szwankowały. Mam kuchenkę Dometica. Czujniki do niej kosztują ~150 zł/szt. Na Żytniej w sklepie kupiłem czujniki od Amiki po 35 zł/szt.
Zawsze ruszałem czujnikiem przy palniku, a - okazuje się - brak kontaktu jest przy kurku.


Mirku, owy czujnik to tzw termopara i działa na zasadzie bimetalu. Tam prądu nima ...


Hmmm
Cytat:
Działanie termopary oparte jest na zjawisku SEEBECKA, które polega na ogrzaniu końcówki termopary, co powoduję powstawanie siły termoelektrycznej przenoszonej na cewkę zaworu elektromagnetycznego. Proces ten umożliwia sterowanie dopływem gazu do urządzenia.

MirekMors - 2020-11-14, 18:11

Ufff. I za to wypiję.
Generalnie chodzi o połączenia elektryczne. W dodatku nie między czujnikiem a palnikiem, a jedynie między dwoma drutami czujnika i kurkiem gazu. Z palnikiem nie muszą mieć kontaktu, a ja to latami próbowałem aż do urwania kabelka. Jutro może podłączę. Albo jeszcze dziś jak wypiję ? :-o

robarek - 2020-11-14, 18:48

Emill`76 napisał/a:
.......... czujnik to tzw termopara i działa na zasadzie bimetalu. Tam prądu nima ...

Wiedziałeś, że dzwonią ale co do kościoła...to kiepsko.
Bimetal jakby, bo to połączenie dwóch przewodów z różnych metali (np. miedź-konstantan), co do reszty to czytaj Artura :!: .

Emill`76 - 2020-11-15, 10:29

Cholera, poczytałem i faktycznie byłem w błędzie :oops: Brałem analogię z termostatu i czujki na miedzianym przewodzie w systemach C.O. Człek się uczy przez całe życie ;-)
MirekMors - 2020-11-15, 11:33

Reasumując: dbajmy o połączenia elektryczne tych czujników.
Ps. Bodo, ja nie mam żadnych tulejek/zaślepek, itp. przy kurkach. Jak będę naprawiał porobię fotki.

Bodo - 2020-11-15, 12:06

Zrób fotkę kurka od spodniej strony ..... zobaczymy, czy to jest model, podobny do mojego ....
Szaman3 - 2020-11-15, 12:47

U mnie po16 latach działa bez zarzutu ;-)
MirekMors - 2020-11-26, 21:06

Nie mogę sobie przypomnieć kto jesienią mi mówił, że kupił do kuchenki gumowe przelotki od rusztu. W internecie nic mi nie wyskakuje. Pomocy.
Michal - 2020-11-26, 21:13

Takie coś? https://sklep.klaja.pl/pl/p/Blokada-Uszczelka-rusztu-kuchenki-SMEV-Dometic/3877
MirekMors - 2020-11-27, 00:43

O, to, to ! Mam klikać, czy uderzyć do ciebie ? I tak rano miałem zadzwonić z tym pytaniem :-> Podobno w Dometicu trzeba kupić 50 szt. ? Byliby chętni ? Na alegro po 10 zł/1szt.
Artur 66 - 2020-11-28, 17:06

MirekMors napisał/a:
Nie mogę sobie przypomnieć kto jesienią mi mówił, że kupił do kuchenki gumowe przelotki od rusztu.

Już Ci raz przypominałem :-P Jeżyk.

Jeżyk - 2020-11-28, 17:39

Ja też nie mogę sobie przypomnieć gdzie kupiłem i że kupiłem. (emotka zakłopotania)
Bodo - 2020-11-28, 17:47

:mrgreen: :mrgreen:
MirekMors - 2020-11-28, 23:10

Nikt nie wie. Gdy nikt się nie zgłosi kupię "hurtem" kilka przelotek.
Jeżyk - 2020-11-29, 17:34

8+
Artur 66 - 2020-11-29, 18:22

Jeżyk napisał/a:
Ja też nie mogę sobie przypomnieć gdzie kupiłem i że kupiłem. (emotka zakłopotania)

A może to chodziło o zaworki do odbijaczy :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group