To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Polityka - Czy już należy bronić demokracji?

mmaacc - 2015-12-13, 22:21

robarek napisał/a:
u Nasz nie

To macze pecha... ;) Współczuję. Jak się nie postawimy, to wszystkich nasz to czeka w tej naszej Wolsce...

robarek - 2015-12-13, 22:28

mmaacc napisał/a:
A u nasz w Piastowie ...........

Ja w nawiązaniu ....... :-P

mmaacc - 2015-12-14, 15:09

Cytat:
Ja w nawiązaniu ..

Sądzisz, że ja nie zrozumiałem, Ty nie zrozumiałeś, czy zwyczajnie chcesz mnie wkurzyć?... :D

robarek - 2015-12-14, 18:40

Chcę Cię wkurzyć :-D w ramach obrony demokracji :-P
Tynia - 2015-12-14, 22:27

Bodo napisał/a:
Tynia! ... masz coś do napisania na ten temat? .... zachęcam! ... :-D


Mam bardzo dużo do powiedzenia na ten temat. Nikogo nie będę do niczego jednak przekonywać. Zastanówcie się, jak podziały wpływają społeczeństwo? Dopóki łączy nas wspólna pasja - jesteśmy przyjaciółmi. Zaczynając rozmawiać o polityce opowiadając się po czyjejś stronie tworzymy podziały. Podziały osłabiają społeczeństwo. Komu na tym zależy? Jaki ma w tym cel? Co chce osiągnąć? Prześledźcie historię podzielonych narodów i zobaczcie co się z nimi stało. Przestańcie słuchać tylko jednej stacji telewizyjnej, czytać jeden dziennik, otwierać jeden serwis informacyjny w internecie. Zainteresujcie się, co piszą czy pokazują inni. Liczę na refleksję.

Odpowiadając na tytuł wątku, "demokracja" obroni się sama:

mmaacc - 2015-12-14, 23:11

Tynia napisał/a:
Przestańcie słuchać tylko jednej stacji telewizyjnej, czytać jeden dziennik, otwierać jeden serwis informacyjny w internecie. Zainteresujcie się, co piszą czy pokazują inni.

Jeśli o mnie chodzi, to spóźniłaś się z tym apelem... Robię tak, od... od czasu, gdy zacząłem się interesować polityką. Nie wyobrażam sobie, jak można wyrobić sobie własną opinię nie poznając wersji "od lewa do prawa"...
Moim osobistym sukcesem - tak sobie tłumaczę...- jest to, ze udało mi się wspomnianego prawicowego kolegę namówić do czytania liberalnej prasy... :)

Atak na marginesie... Jeśli prawica nazywa lewicę lewakami, to lewica powinna nazywać prawicę prawakami? A może prawiczkami?... ;-)
A tak w ogóle, to https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ !... :)

Bodo - 2015-12-15, 02:36

Uważam, że różnice w społeczeństwie służą do uzupełniania się, .... nie do podziału ..... jak dostrzegamy coś innego u kolegi, to zaczynamy zastanawiać się, dlaczego ... zadajemy pytania, i rozwiewamy wątpliwości .... bogatsi o wymianę doświadczeń są obie strony, ale tylko wtedy, gdy czynią to w odpowiednio kulturalny sposób, ... to jest siła postępu ..... kiedy jedna strona, próbuje narzucić swoją rację bez oglądania się na drugą, to mamy do czynienia z siłą podziału, czyli wzajemnej niechęci .... a to nie buduje, tylko rujnuje ..... jest takie przypowiedzenie, by zbudować dom, trzeba wysiłku kilkunastu ludzi i sporo czasu, aby go rozwalić, wystarczy krótki czas i jeden, zaintersowany tym człowiek .......
Mnie się wydaje, że to politycy dzielą społeczeństwo, wykorzystując ułomności i przekonania ludzi ..... czynią to dla swoich partykularnych interesów, okłamując nas, że to jest dla wsólnego dobra ..... nie powinnyśmy im wierzyć .... dlatego, musimy rozmawiać ze sobą i dogadywać się, uniemożliwiając jątrzenie między nami .....

Emill`76 - 2015-12-15, 12:24

Bodo napisał/a:
Mnie się wydaje, że to politycy dzielą społeczeństwo, wykorzystując ułomności i przekonania ludzi ..... czynią to dla swoich partykularnych interesów, okłamując nas, że to jest dla wsólnego dobra ..... nie powinnyśmy im wierzyć .... dlatego, musimy rozmawiać ze sobą i dogadywać się, uniemożliwiając jątrzenie między nami .....


Bogdan ..ale taka chyba już nasza natura , mentalność itd ;-) Nie trzeba szukać wielu przykładów w organach państwa czy wśród polityków. Wystarczy choćby przypatrzeć się co się stało z fmi.pl ... Choć w pewnym sensie tu też zadziałali ..."politycy"
Wiele analogii można tu dostrzeć..

Bodo - 2015-12-15, 12:35

Emill`76 napisał/a:
... Wystarczy choćby przypatrzeć się co się stało z fmi.pl ...

Nie za bardzo wiem, co dzieje się na tamtym forum, więc i trudno mi to porównywać.... chyba, że chodzi o zaszłość, to zgadzam się, że znalazł się "polityk", który dla przejęcia władzy rozwalił "dom", antagonizując jego "mieszkańców" ..... dlatego rozmowa, bez podpowiedzi i podszeptów wszelakich polityków i "polityków", pozwala na wyjaśnianie wszelakich różnic, oraz rodzi i umacnia chęć wspólnego działania ....

Emill`76 - 2015-12-15, 13:21

Bodo napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
... Wystarczy choćby przypatrzeć się co się stało z fmi.pl ...

Nie za bardzo wiem, co dzieje się na tamtym forum, więc i trudno mi to porównywać.... chyba, że chodzi o zaszłość, to zgadzam się, że znalazł się "polityk", który dla przejęcia władzy rozwalił "dom", antagonizując jego "mieszkańców" ..... dlatego rozmowa, bez podpowiedzi i podszeptów wszelakich polityków i "polityków", pozwala na wyjaśnianie wszelakich różnic, oraz rodzi i umacnia chęć wspólnego działania ....


Główny problem trudności tych tematów w dyskusjach międzyludzkich , są zwykle niepohamowane emocje , których najbardziej cierpliwy mod nie jest w stanie w trakcie dyskusji ostudzić. Tak było , jest i będzie :roll:
Ciężko jest przekonywać ludzi do swojej racji , szczególnie gdy chodzi o odwrócenie orientacji politycznej o 180 stopni ....

Bodo - 2015-12-15, 17:32

Emill`76 napisał/a:
.... Ciężko jest przekonywać ludzi do swojej racji , szczególnie gdy chodzi o odwrócenie orientacji politycznej o 180 stopni ....

I w tym jest problem, ... uważam, że nie ma potrzeby przekonywać do swojej racji, ale należy, przede wszystkim wysłuchać ze rozumieniem, co ma do powiedzenia dyskutant .... na pewno, nigdy nie jest tak, że druga strona nie ma racji w żadnym momencie .... taka dyskusja, wpłynie pozytywnie na dwie strony, które od tej pory będą uważać się za partnerów, którzy się różnią ... ale partnerów, a nie antagonistów ...

balti - 2015-12-15, 21:10

Bodo napisał/a:
wysłuchać ze rozumieniem


wysłuchałam i jako człowiek niższego sortu uważam i z każdym kolejnym "orędziem" wygłaszanym przez tych zakłamanych "nadludzi" utwierdzam się w tym że

Bodo napisał/a:
druga strona nie ma racji w żadnym momencie


cieszę się że guru tej sekty się nie rozmnaża i nie przekazuje dalej swojego "cudownego" genotypu
, a teraz możecie mnie zlinczować lub zamknąć , /ciekawe kiedy wrócą więźniowie polityczni ?/

Qrwa się nawet tu muszę denerwować - NIE CHCĘ :evil:

mmaacc - 2015-12-15, 22:56

Już są!... http://freshthing.pl/kosz...rt_Polakow-1387
Nakład poszedł na pniu. Wygląda na to, że niezadowolonych jest dużo i co raz więcej...

mmaacc - 2015-12-15, 23:54

Podobno Kaczor dużo czyta o historii. Chyba wiemy już na kim się zworuje : http://www.obserwatorkons...onstytucyjny/1/
Skąd my to znamy?...

Bodo - 2015-12-16, 07:57

Balti .. wqurvialem się w czasie kampanii wyborczej, jak słuchałem bzdurnych obietnic .... jedynie sensowne wypowiedzi padały z od dwóch polityków,.... Korwina i Petru, na którego partię oddałem głos .... teraz mleko się rozlało, a na emocje jest za późno, bo nie tylko nie pomogą, lecz, wręcz zaszkodzą .....
Aby być wysłuchanym, powinno się używać w rozmowach spokojnych i rzeczowych argumentów ... tylko wtedy jest szansa, że otworzymy oczy tym, którzy mają je przymrużone .... wymaga to czasu i cierpliwości, ale należy to robić .....

mmaacc - 2015-12-16, 10:08

Jednak emocje są i zawsze będą. Taka jest natura ludzka, że jeśli mu na czymś zależy, to się cieszy, denerwuje, albo wręcz wk...a! Bez emcji nie byłoby sobotniego marszu! To emocje spowodowały, że tysiące ludzi - bez zwożenia autokarami z całej Polski - wyszło na ulice!
balti - 2015-12-16, 11:09

mmaacc napisał/a:
że tysiące ludzi - bez zwożenia autokarami z całej Polski - wyszło na ulice!

Zapraszamy pod Sejm na Wiejskiej również w najbliższą sobotę 19.12 godz. 12

Bodo - 2015-12-16, 12:34

mmaacc napisał/a:
... Bez emcji nie byłoby sobotniego marszu!....

Zgadzam się, że ludzie są zdeterminowani.... ale powtarzam jak mantrę.... wszystkie ruchy powinny dawać wyraz poparcia idei bez emocji, bo inaczej są bezskuteczne lub przynoszą odwrotny skutek ... największym błędem jest konsolidacja "przeciw", a powinna być "za" ....
Ale trzeba przyznać, że sam pis robił i nadal robi największą robotę opozycji, konsolidując społeczeństwo przeciw sobie .... :-D
Tym niemniej, w obecnej sytuacji popieram takie, masowe wystąpienia, jakie były w ostatnią sobotę... tym bardziej, że nie były inspirowane przez polityków....

mmaacc - 2015-12-16, 12:51

Bodo napisał/a:
nie były inspirowane przez polityków....

To akurat nie do końca prawda... Trudno sie jednak dziwić, że wzięli udział. Prawiczki maja argument, że to "salon" organizuje. Z drugiej strony gdyby ich nie było, to by na nich wsiedli, że nie wspierają demokratycznych wytąpień. Jak byś się nie kręcił duda zawsze z tyłu...

Colonel - 2015-12-17, 08:57

Co prawda jestem "zwierzęciem politycznym" ale rozumiem tych, co chcieliby świętego spokoju. Sam wyłączyłem sobie dostęp do działu politycznego na innym forum żeglarskim, po to by się nie denerwować i po to, by nie tracić resztek szacunku dla niektórych, po za tym fajnych, forumowiczów.
Swoje emocje polityczne zaspokajałem w zupełnie innych miejscach netu i życia realnego.

Lecz stało się tak, że polityka sama nas dogoniła. Wchodzimy w etap, kiedy bierność oznacza zgodę na to co się może stać.
Nie będę wchodził tu w polemiki z teoriami, że prawda leży po środku i że obie strony jednakowo warte. To dyskusja zastępcza.
Jedyna dyskusja, jaka teraz ma sens, to jak zapobiec degradowaniu nas do czegoś pośredniego między Rosją, Białorusią, Węgrami, a Turcją. To oklepane porównania ale odzwierciedlające zagrożenie.

A powiem mocniej: znamy przypadki kiedy nadużycie w korzystaniu z demokracji prowadziło do nieszczęścia. NSDAP doszła do rządu w demokratycznym procesie i w demokratycznym wyłanianiu koalicyjnego rządu, zaraz potem spłonął Reichstag, po kilku miesiącach były kolejne wybory (jeszcze prawie demokratyczne, z naciskiem na prawie) i potem 12 lat Tysiacletniej Rzeszy. Jaka cenę zapłacili sami Niemcy?!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group