To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Polityka - Czy już należy bronić demokracji?

kemot - 2017-05-08, 12:40

bardzo szybko zmieniłaś o nim opinię :mrgreen:

A ton Twojej wypowiedzi : " tiaaaa "fajnych" masz sąsiadów .... :roll: ... zapewne jego inteligentni inaczej potomkowie drą mordy razem z ONRem , albo też on sam w ramach pokuty za czasy słusznie minione szlifuje bruk na Krakowskim Przedmieściu każdego 10-go" jakoś słabo mi pasuje do wpisu Mirka :"Wokół sami uprzejmi ludzie, życzliwi i uśmiechnięci."

Przykre...

Bodo - 2017-05-08, 12:52

kemot napisał/a:
Przykre...

A ja się nie dziwię .... a przykre jest to, że człowiek musi się stresować w bezsilności na bezprawne działania aktualnie rządzących, lekceważenia konstytucji, destrukcji wojska i sądownictwa, .... że o szkolnictwie i zakłamaniu historii nie wspomnę .... i obarczać winą sąsiadów, którzy czują się lepszym sortem, bo tak nastawiła ich władza swoją polityką .... może, jeszcze wspomnę o apetycie w nakładaniu kolejnych opłat i podatków? ....

P.S. znamiennie i żenująco wyglądało to zakłamywanie faktów na lotnisku, gdzie witano p. Premier, po "sukcesie" przy vecie dla D.Tuska na szczycie w Brukseli ... :-/

balti - 2017-05-08, 13:00

kemot napisał/a:
słabo mi pasuje do wpisu Mirka

Nie mieszaj pojęć ;
- marsze ONRu
- miesięcznice
- Marsz Wolności

To są niestety różne światy , z czego tylko na ten ostatni mógł przyjść każdy i każdy był mile widziany .

kemot napisał/a:
"Wokół sami uprzejmi ludzie, życzliwi i uśmiechnięci."

Obejrzyj sobie niezależne relacje - zobaczysz różnicę w tym co się dzieje , co a przede wszystkim jak mówią uczestnicy
To właśnie jest przykre że jeden opętany starzec tak dzieli nasz kraj .

MirekMors - 2017-05-08, 13:12

Chyba pora wpuścić tu Zbyszka z FMI - zaraz zrobi porządek. Mnie wyciął w temacie o pogodzie gdy napisałem, że dzięki sat24 wiedziałem kiedy ewakuować się z Marszu. Takie forum. I oby tylko tam.
"do zgody bracia moi, do zgody" (czy na mury?) :->

Bodo - 2017-05-08, 13:18

MirekMors napisał/a:
Chyba pora wpuścić tu Zbyszka z FMI ....

No, tak .... sami sobie, możemy nie poradzić ... :mrgreen:
Tu jest demokracja .... bez wpuszczania, może tutaj pisywać i uczestniczyć w forum jak każdy inny .... :roll: ...

balti - 2017-05-08, 13:18

MirekMors napisał/a:
wpuścić tu Zbyszka z FMI

niech przyjdzie , zreformujemy :mrgreen:

MirekMors napisał/a:
Takie forum. I oby tylko tam.


O to to

Artur 66 - 2017-05-08, 15:24

balti napisał/a:

To właśnie jest przykre że jeden opętany starzec tak dzieli nasz kraj .


To zróbmy mu na złość i nie dajmy się podzielić :idea:

kemot - 2017-05-08, 16:52

obawiam się ,że niektórzy ( dotyczy obu stron "barykady") bez wroga nie potrafią żyć
Bodo - 2017-05-08, 19:12

kemot napisał/a:
obawiam się ,że niektórzy ( dotyczy obu stron "barykady") bez wroga nie potrafią żyć

Bez wroga? .... :shock: ... jak żyć Panie Pre... :roll: ... zesie? .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Colonel - 2017-05-10, 17:49

Nie pieprzyć!

Sam o mało nie trafiłem do ZOMO, w ramach obowiązku wojskowego dostalem kartę mobilizacyjną tamże, gdybym nie "zachorował" szpitalnie nie wiadomo jak bym skończył.

MirekMors - 2017-11-27, 17:40

Wieczory dłuuugie. To proponuję podnieść się na duchu...
Albo i nie :-/
https://www.youtube.com/watch?v=f_Knf-HacFc

Bodo - 2017-11-28, 22:05

"Oj, jaka piękna jest
Ojczyzna Nasza... z lotu ptaka
normalnie chce się płakać ..... "
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkobOmE

Marian Strzelecki - 2019-01-27, 03:32

Bodo napisał/a:

Mnie się wydaje, że to politycy dzielą społeczeństwo, wykorzystując ułomności i przekonania ludzi ..... czynią to dla swoich partykularnych interesów, okłamując nas, że to jest dla wsólnego dobra ..... nie powinnyśmy im wierzyć .... dlatego, musimy rozmawiać ze sobą i dogadywać się, uniemożliwiając jątrzenie między nami .....
Masz rację , ale... wszystkim z nich na tym (podziale) zależy.
MJS

PS Jednocześnie wchodząc w politykę (i nie tylko) wchodzimy w bagno z którego jedyne wyjście jest/będzie "admin z banem".

MJS

OPSS Temat tak aktualny, że nawet nie czytałem daty ... znaczy roku, bo miesiące jakby pasowały. :shock:

Bodo - 2019-01-27, 07:31

Marian Strzelecki napisał/a:
....Temat tak aktualny, że nawet nie czytałem daty ... znaczy roku, bo miesiące jakby pasowały .....

W wyniku ostatnich wydarzeń, rzekłbym że bardziej aktualna, niż jeszcze rok temu ..... teraz to już nie "chce się płakać", tylko jest powód do płaczu ..... dokąd idziemy???? .... do jakiego płaczu, to nas doprowadzi???? .....

Colonel - 2019-01-27, 11:00

17 grudnia 2015 napisalem tu:
Cytat:
Co prawda jestem "zwierzęciem politycznym" ale rozumiem tych, co chcieliby świętego spokoju. Sam wyłączyłem sobie dostęp do działu politycznego na innym forum żeglarskim, po to by się nie denerwować i po to, by nie tracić resztek szacunku dla niektórych, po za tym fajnych, forumowiczów.
Swoje emocje polityczne zaspokajałem w zupełnie innych miejscach netu i życia realnego.

Lecz stało się tak, że polityka sama nas dogoniła. Wchodzimy w etap, kiedy bierność oznacza zgodę na to co się może stać.
Nie będę wchodził tu w polemiki z teoriami, że prawda leży po środku i że obie strony jednakowo warte. To dyskusja zastępcza.
Jedyna dyskusja, jaka teraz ma sens, to jak zapobiec degradowaniu nas do czegoś pośredniego między Rosją, Białorusią, Węgrami, a Turcją. To oklepane porównania ale odzwierciedlające zagrożenie.

A powiem mocniej: znamy przypadki kiedy nadużycie w korzystaniu z demokracji prowadziło do nieszczęścia. NSDAP doszła do rządu w demokratycznym procesie i w demokratycznym wyłanianiu koalicyjnego rządu, zaraz potem spłonął Reichstag, po kilku miesiącach były kolejne wybory (jeszcze prawie demokratyczne, z naciskiem na prawie) i potem 12 lat Tysiacletniej Rzeszy. Jaka cenę zapłacili sami Niemcy?!


Właściwie nic dodać.
Ale dodam:
Uważam, że jest szansa na odesłanie "ich" do kąta w październiku.
Problem w tym, co potem. Jak "my" będziemy się zachowywać?
Jak korzystać z narzędzi przygotowanych przez ostatnie 3 lata, a jak je likwidować.
Jak traktować mających inne zdanie , także we własnych szeregach. (to dotyczy ogółu, a nie tylko polityków).
Jak bardzo różnic się w "nieprzekraczalnych podziałach ideowych", a jak bardzo widzieć cel nadrzędny?

MirekMors - 2019-01-27, 16:19

Ja Colonelu mam nas - Polaków - za głupców. Tak było, jest i będzie. Wybory i zachowania społeczne w innych krajach tylko utwierdzają mnie, że mam rację. Sondaże mówią to samo. Jedyne pocieszenie (?), że nie będą mieli większości. Po tylu aferach poparcie b/z !
Marian Strzelecki - 2019-01-27, 18:14

A ja twierdzę, że nie ma czegoś takiego jak głupota narodowa. Są pewnw cechy wykształcone , inne genetyczne i po prostu są. Nie wszystkie narody są wymyślone (i naumiane) zyciu w demokracji.
Słowianie zawsze byli mało demokratyczni, a ostatnie set lat douczyło nas jeszcze oportunizmu.

Jeśli władza wprowadzająca demokrację zaczyna od słów, że Polacy do niej nie dorośli, to znaczy, że to ta władza nie dorosła.

Zakładając (to co pisze Colonel) zmianę władzy ... nie widzę żadnego realnego horyzontu zdarzeń sensu, szerszych horyzontóe itp.
PO przegrała , na własne życzenie i nie wyciągnęła z tego żadnego wniosku.
Z kolei żadna inna opcja polityczna nie ma nic do dania tym których można przeciągnąć.
Nie ma też nigdzie żadnej realnej koncepcji ekonomicznej.
Jedynie Korvin coś tam sensownego "sepleni"..., ale to działa w ramach folkloru.

Dlatego jest jak jest:
natomiast Kaczyzm umie to doskonale rozgrywać, ma wizję: "chleba i igrzysk" i to realizuje skutecznie.*
Jeśli dodamy do tego nasączenia kraju służbami (i innymi silami nacisku) to żadne rozwiązanie nie będzie dobre, oprócz rozpoczęcia od początku... no choćby spowrotem od Wilczka.

MJS

* nawet w polityce: patrz kolejni idioci ministrowie woj. szkol. kultu. spr. zagr. itp. itd.

MirekMors - 2019-05-27, 19:35

Ten obraz wystarcza za cały komentarz:
marekj - 2019-05-28, 00:10

NRD.... kurde... :oops:
MirekMors - 2019-05-28, 00:15

Identycznie wygląda mapa transplantologii. Na wschodzie biorcy, na zachodzie dawcy... Kurde :-/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group