To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Prawo - "dobra" zmiana

balti - 2016-11-28, 13:54
Temat postu: "dobra" zmiana
No ręce opadają , jak geniusze to przegłosują to naprawdę będzie elitarny sport :evil:

http://www.zagle.com.pl/w...tu,1_18507.html

Bodo - 2016-11-28, 14:22

Wybraliśmy władzę, .... przyszedł czas rachunku ...
Artur 66 - 2016-11-28, 14:48

Cytat:
...należy się spodziewać opłaty za cumowanie (z wliczoną toaletą, umywalką i poborem wody oraz wyrzuceniem śmieci) na poziomie 200-250 zł od jachtu.


Hmm, a ja do Sztynortu nie pływałam, bo za drogo :shock:
To teraz, żeby zacumować na dziko, to trzeba będzie się w kolejce na redzie ustawiać :-|
A jak już się na taką miejscówkę człowiek załapie, to ze trzy doby, co najmniej, będzie okupował :-P albo odstępował za "niewielką" opłatę 8-)

marekj - 2016-11-28, 15:41

Oooo - to już tak w jak marinach w Chorwacji. A jednak bliżej z domu :)
MirekMors - 2016-11-28, 18:05

Zrobimy maszoperię. Ustawimy boję i będziemy cumować na zmianę. Ja tam mogę się wszystkim wymieniać z kolegami 8-)
kemot - 2016-11-28, 18:22

Adam, delkatnie mówiąc, odleciał. Od czapy te jego obliczenia. Do tego VAT od podatku? (podatek od podatku)
Tak, czy inaczej stawka podatku jest za wysoka. Ale nijak nie powoduje takich podwyżek. Mam nadzieję , że w takiej wysokości nie wejdzie. A jak wejdzie ... będzie za chwilę można kupić jakąś przystań za grosze....

balti - 2016-11-28, 18:59

kemot napisał/a:
można kupić jakąś przystań za grosze

Przypominam że obrót ziemią też jest "ułatwiony" no chyba że masz ... kościół :roll:

Bodo - 2016-11-28, 19:28

balti napisał/a:
.... chyba że masz ... kościół

To jest jakaś alternatywa .... do założenia kościoła potrzeba 15 osób, statut i można rejestrować .... trochę wysiłku i oszczędzamy na podatkach ..... a jak sprawa się upowszechni, to można liczyć i na zyski z tacy ... :mrgreen:

MirekMors - 2016-11-28, 20:31

Ja już mam pierścień ! Tzn. na razie sygnet 8-)
kemot - 2016-11-28, 22:00

Jak przypomniałem sobie nasz ostatni synod , to aż mnie wątroba zabolała... :mrgreen: :mrgreen:
balti - 2016-11-28, 22:23

MirekMors napisał/a:
mam pierścień

Jeszcze maybach , parę hektarów z pozłacaną chatą i można do Ciebie mówić - padre :mrgreen:
:-P

MirekMors - 2016-11-28, 23:32

Można... :-> Że zacytuję klasyka: pozdrawiam was zkuriisyny :-)
Tomku, tak się kończy picie niekoszernej :-P

balti - 2016-11-29, 10:05

W temacie dzieje się - może dotrze ;

http://www.money.pl/gospo...,0,2208168.html

yavor - 2016-11-29, 13:18

http://m.zagle.com.pl/wyd...lo,1_18509.html
juzekp - 2016-11-29, 23:14

W linkowanym artykule przeczytałem :
Cytat:
... Nowe Prawo wodne zakazuje na przykład wjazdu pojazdów mechanicznych na dno jeziora ...

Czyżby ktoś już produkował samochody podwodne :?: :mrgreen: :idea: :lol:

marekj - 2016-11-29, 23:19

Nie, no - chodzi o to że topienie pojazdów w przeręblu będzie teraz nielegalne. To jest aspekt ekologiczny w tej ustawie :mrgreen:
kemot - 2016-11-30, 01:21

Bodo napisał/a:
Wybraliśmy władzę, .... przyszedł czas rachunku ...


Z informacji za strony Kurs Mazury wynika , że obecni jedynie skserowali genialne pomysły PO, które najnormalniej w świecie wprowadziłoby te zapisy, tylko biedacy nie zdążyli..
Mam nadzieję ,że obecni ockną się, bo jest pierwsza jaskółka w postaci przesunięcia obowiązku podatkowego. ( zobaczymy , czy mimo tego nie podskoczą bezpodstawnie stawki w portach na lato)

Tak więc czas pokaże , czy obecny rząd zasłuży sobie na równi z poprzednim na opluwanie. Czy uda im się oprzeć pokusie wykorzystania debilnych pomysłów PO...
Jeśli nie ma już czasu na zmianę zapisów , to na pewno można zmienić wysokość stawek, które w wersji przedstawionej przez PIS są absurdalne.
Jak pisałem , mam taką nadzieję , choć wprowadzenie dziś nowych zasad kwoty wolnej od podatku nie nastraja optymistycznie... :evil:

Bodo - 2016-11-30, 03:55

kemot napisał/a:
Czy uda im się oprzeć pokusie wykorzystania debilnych pomysłów PO...

Uda, uda .... o to się nie martw! .... świadczy o tym sposób wprowadzania wygodnych zmian w ustawach sejmowych dot podatków czy Trybunału Konstytucyjnego ....udało się! ..... myślisz, że z podatkiem nie sięgną dna? .... :mrgreen:
Dla populizmu, PO obiecało w kampanii wyborczej po 700 zł na każde (sic!) dziecko ...... dobrze, że tego debilnego pomysłu nie próbują wprowadzać, bo zabrakłoby dna do opodatkowania .... :mrgreen:
kemot napisał/a:
Mam nadzieję ,że obecni ockną się,...

Tylko wtedy, gdy zyski będą mniejsze od strat .... to jest zwykła kalkulacja polityczna, a nie brak wiedzy w tej sprawie .....
kemot napisał/a:
Tak więc czas pokaże , czy obecny rząd zasłuży sobie na równi z poprzednim na opluwanie.

Nie warto .... szkoda śliny, a i tak powiedzą, że deszcz pada ...

MirekMors - 2016-11-30, 11:39

Jest na nich sposób. Należy powiesić sobie na ścianie portret klempy. Potem świat za oknem nawet o tej porze roku jest taki piękny...
Bodo - 2016-11-30, 12:17

MirekMors napisał/a:
... portret klempy. ...

Beaty Kempy? .... :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group