To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Żagle - Code 0/Drifter

Szaman3 - 2017-07-18, 22:10

karol.k napisał/a:
Łódka zachowywała się dość stabilnie, pochyla się w okolicach 35-40 stopni i dalej się już nie przechyla


40 stopni to już mało stabilnie. Chyba trochę podkręciłeś skalę ... ;-)

karol.k - 2017-07-18, 22:34

Tak wskazywał przechyłomierz zamontowany w kokpicie :->
Szaman3 - 2017-07-18, 22:46

OK. Ale to zdecydowanie za dużo. Sprawność żeglugi gwałtownie spada przy takim przechyle.
MirekMors - 2017-07-19, 00:24

Przechyłomierz należy zamocować wahliwie... Stłucz pan termometr :->
Artur 66 - 2017-07-19, 09:40

karol.k napisał/a:
W sobotę pływaliśmy przy mocniejszym wietrze na grocie i codzie w kursach na wiatr... ale prędkości są niebotyczne :shock: .


Największe różnice w szybkości, względem innych jachtów, widać przy słabych wiatrach :-D
Wtedy dopiero widać zalety tego żagla przy żegludze na wiatr :lol:

Tomko - 2017-07-19, 12:31

Będziemy Arturze mieli okazję sprawdzić nasze żagielki w najbliższym czasie :-P Ja z uwagi na dwuosobową załogę i na brak rolera (może jeszcze się uda nabyć w tym tygodniu, a jak nie to obiecują wysłać mi na WJM???) będę zmuszony aby wyjmować moje cocko tylko na dużych jeziorach (problemy przy zwrotach :evil: ) no i słabszych wiaterkach przy których jak piszesz zysk jest największy :lol: :mrgreen: :lol: Ale już żałuję że raczej nie popływam przy takich wiatrach jak w ostatni weekend (ok3B) bo to dopiero jest zabawa na całego. Bez sprawnego załoganta na dziobie po prostu nie idzie :-( :evil: :-( Z Karolem "jakoś" dawaliśmy radę ;-) ale Ani nawet nie proponuję ;-) :-P Już cieszę się na wspólne pływanie :mrgreen:
Artur 66 - 2017-07-19, 12:42

Tomko napisał/a:
... będę zmuszony aby wyjmować moje cocko tylko na dużych jeziorach


Czyli do Okartowa i z powrotem kilka razy ;-) :-P :mrgreen:

Tomko - 2017-07-19, 13:06

No nie......jeszcze kilka większych też bym znalazł :-D A jak zawieje wzdłuż Bełdan to kto wie...??? :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group