To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Nasze jachty - San Escobar Phobos25

Globus - 2017-11-09, 22:10

Na zamówieniu jest notatka że 9,5 m ale jak pyta telewizja TV1 to bez kozery powiem 48 m. i to tylko dlatego że jest skrócony :-D :mrgreen: :lol:
Globus - 2017-11-09, 22:14

Jakie regulatory do solara polecacie ? Teraz to wg mnie raczej MPPT tylko jaki jest dobry i no właśnie, w przystępnej cenie :-D (firma, model )
MirekMors - 2017-11-09, 23:50

Ja polecam MPPT (to na pewno) Victroenergy z firmy w której kupuję panele : x-disc - mam taniej.
Globus - 2017-11-10, 08:14

Firma specjalizująca się w instalacjach dla jachtów. Kupiłem ich ładowarkę do akumulatorów.
VICTRON REGULATOR ŁADOWANIA MPPT 75/15 znalazłem za 430 zł.

Bodo - 2017-11-10, 08:57

Odkupiłem od takie "cóś" od Mirka .... :-D ... jest ogromna, zauważalna różnica w efektywności ładowania aku z paneli solarnych, w porównaniu ze zwykłym regulatorem PWM ....
Globus - 2017-11-10, 14:09

Bodo napisał/a:
... jest ogromna, zauważalna różnica w efektywności ładowania aku z paneli solarnych, w porównaniu ze zwykłym regulatorem PWM ....


Wszędzie podają że ok 30 % to raczej warto.

Bodo - 2017-11-10, 14:23

Chyba więcej .... bo ja odczuwam coś, dopiero od 40% ..... ;-) :-D
Globus - 2017-11-11, 00:39

Bodo napisał/a:
Chyba więcej .... bo ja odczuwam coś, dopiero od 40% ..... ;-) :-D


Po morzu możesz tak odczuwać :lol: :-D :mrgreen:

MirekMors - 2017-11-11, 09:55

Dziwne zjawisko. po Mazurach zawsze kiwa mi się sedes. Po zatoce tego nie miałem. A tam kiwa zawsze.
Globus - 2017-11-11, 22:45

MirekMors napisał/a:
Dziwne zjawisko. po Mazurach zawsze kiwa mi się sedes. Po zatoce tego nie miałem. A tam kiwa zawsze.


Widać u Ciebie nie ważne co, ale coś musi się kiwać :-D :mrgreen: :lol:

juzekp - 2017-11-12, 00:27

MirekMors napisał/a:
Dziwne zjawisko. po Mazurach zawsze kiwa mi się sedes. Po zatoce tego nie miałem. A tam kiwa zawsze.

Bo na morzu do kiosku z piwem jest z reguły b. daleko - na Mazurach przeciwnie :lol:

gpl - 2018-02-10, 20:43

Bodo napisał/a:
Gratulacje z wyboru, bo te jachty są najlepsze ..... :-D .... lepsze, nawet od Maxusów .... ;-)

Ufff, widzę, że zmiana forum i rejestracja tutaj to był dobry pomysł :-) odpocznę tu od jedynie słusznej stoczni i jedynie słusznych jachtów!

Bogdan - już Ci gratulowałem, ale skoro dołączyłem do tego forum to pogratuluję i tutaj - super okręt ;-) Na wiosnę proszę mnie zapisać na zwiedzanie.

Globus - 2018-02-10, 21:09

Dzięki Maciek.

Tak jak już mówiłem, zaproszony jesteś. Po prostu zadzwoń jak będziesz jechał na Mazury.

Agnieszka14 - 2018-02-10, 21:17

A tak swoją drogą - napisz proszę jak jest tam w porcie Twoim.
Jakie żarcie, sanitariaty, No i czy jest coś dla dzieci albo chociaż kawałek trawy do wybiegania i plaża z kąpieliskiem.
To może wpadniemy z wizytacją 😀
Ph25 odwiedzić ph25 😀

MirekMors - 2018-02-10, 23:10

gpl napisał/a:
Bodo napisał/a:
Gratulacje z wyboru, bo te jachty są najlepsze ..... :-D .... lepsze, nawet od Maxusów .... ;-)

Ufff, widzę, że zmiana forum i rejestracja tutaj to był dobry pomysł :-) odpocznę tu od jedynie słusznej stoczni i jedynie słusznych jachtów!

To wpadłeś z deszczu pod rynnę :beer: Masz PeHa ? ;-)

Globus - 2018-02-12, 11:50

Agnieszka14 napisał/a:
A tak swoją drogą - napisz proszę jak jest tam w porcie Twoim.
Jakie żarcie, sanitariaty, No i czy jest coś dla dzieci albo chociaż kawałek trawy do wybiegania i plaża z kąpieliskiem.


Jedzenie typowo domowe. W sezonie większy wybór dań, poza sezonem mniejszy. Są pokoje do wynajęcia (chyba 35 lub 40 zł od osoby) Dużo gwiazdek nie mają, (co widać po cenie) ale trzeba się umawiać bo często jest komplet stałych gości.
Trawka koło portu i za domem. Tam też zjeżdżalnia, piaskownica i zabawki. W knajpce też pokoik z zabawkami dla dzieci. Od zeszłego roku, przed domem jest weranda gdzie można siedzieć pod dachem ale na powietrzu. Kąpać się można koło pomostów ale kąpieliskiem tego nazwać nie można. Z atrakcji to są robione przez gospodarza nalewki. Duży wybór i duża rzesza wielbicieli którzy albo piją na miejscu albo kupują na wynos. Pijący nie robią problemu dla dzieci. Jest miejsce na ognisko z widokiem na jachty i można kupić drewno.
Woda przy domu, prąd można podciągnąć do łodzi. Dwie toalety i płatny prysznic. Pod koniec sezonu jest potańcówka gdzie bawimy się jak u siebie w domu.
Dla mnie wystarczy, gdyż ja przede wszystkim trzymam tam jacht a w portach zbytnio siedzieć nie lubię. Można sprawdzić samemu. Miejsce ma swój klimacik i albo się je lubi albo nie.
Jora to już osada letniskowa z prywatnymi domami. Pusto, spokój, brak ruchu na drodze. Sklepu brak a dojazd tylko własnym samochodem. Koniec świata.

MirekMors - 2018-02-12, 11:52

O jakim właściwie porcie piszecie ?
Agnieszka14 - 2018-02-12, 13:44

O porcie Bogdana. Jora Wielka.
Wlowoj - 2018-02-23, 17:53

Cieszę się, że flota Ph25 się powiększa o znakomitych żeglarzy😀, nazwa też super!
Globus - 2018-02-23, 20:58

Cześć Włodku,

na ostatnich wspólnych regatach powiedziałeś że Ph 25 szybko pływa, więc naturalnym procesem też się przesiadłem na takiego. Czekam tego sezonu żeby w końcu się napływać do woli. Ph 25 szybko pływa ale przede wszystkim tam się super mieszka :mrgreen: :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group