To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.zeglarzom.pl

Inne imprezy - Narty/deski

balti - 2018-11-06, 15:42

Biały Krzyż to malizna , ale ze względu na położenie to tam /śnieg/ się zaczyna już w listopadzie i tam kończy późną wiosną .
https://www.skionline.pl/...21.html#wykresy

Oprócz dobrego dojazdu po ostatnich modernizacjach Szczyrk jeszcze zyskuje na atrakcyjności. Skrzyczne , Solisko i Pośrednia są bardzo fajne / nowe "kanapy" których do tej pory w Szczyrku brakowało/ i tarsy też są zmodernizowane , naśnieżane itd .

Emill`76 - 2018-11-06, 16:09

balti napisał/a:
Biały Krzyż to malizna , ale ze względu na położenie to tam /śnieg/ się zaczyna już w listopadzie i tam kończy późną wiosną .
https://www.skionline.pl/...21.html#wykresy

Oprócz dobrego dojazdu po ostatnich modernizacjach Szczyrk jeszcze zyskuje na atrakcyjności. Skrzyczne , Solisko i Pośrednia są bardzo fajne / nowe "kanapy" których do tej pory w Szczyrku brakowało/ i tarsy też są zmodernizowane , naśnieżane itd .


Mam nadzieję, że za jakiś czas ktoś weźmie się za modernizację Pilska . Korbielów ma ogromny potencjał .... świetne trasy w przepięknych okolicznościach przyrody ;-) Ale infrastruktura ...jak za króla ....

MirekMors - 2018-11-06, 18:25

Rozczaruję cię. Nie tylko się nie rozbudowują, ale się zwijają. Dawno temu wybudowali kanapę, ale z powodu niezapłaconych faktur nie uruchomiono. W międzyczasie zlikwidowano krzesło czy orczyk na Halę Szczawiny. Za to jest tanio - 75 zł/dzień.
Artur 66 - 2018-11-06, 20:06

A wieczorem degustacja lokalnych wyrobów :-P
MirekMors - 2018-11-06, 20:21

W woju byłem kapralem. Następna komenda: padnij ! :-D
Bodo - 2018-11-06, 20:27

MirekMors napisał/a:
W woju byłem kapralem. Następna komenda: padnij ! :-D

Przy niewiastach, ta komenda nie ma szans na wykonanie ..... :-/ ...

P.S. Byłeś podoficerem w PRL-u? .... :shock: ... to, żeś się bromu nałykał! .... :-?

MirekMors - 2018-11-06, 20:34

Nie te czasy - 1978-80r. Poszedłem zaraz po wyborze papieża, potem (jak co kilka lat) zima stulecia, W Ostródzie było fanie 8-) W czasie naszego portowania tamże w 2015r cieć wpuścił mnie do opuszczonej jednostki. Dosłownie kręciło mi się w głowie od wspomnień.
Bodo - 2018-11-06, 20:42

MirekMors napisał/a:
.... kręciło mi się w głowie ....

To nie brom! .... to alkohol? .... ale ta komenda "padnij" nie pasuje ... po alkoholu (z reguły) , to "powstań' .... tym bardziej, im więcej alkoholu .... :mrgreen:

MirekMors - 2018-11-06, 20:53

:->
Uwaga. jeśli ktoś ma zamiar tej zimy trochę pojeździć, to radzę szybko wypełnić formularz >gopass<. Kosztuje 10 zł za wydanie karty, a daje realne oszczędności. Działa nawet tam, gdzie... nie działa :-> Po prostu w tych ośrodkach punkty nabijają na tą - niedziałającą tam - kartę. (odpada kaucja). Na Słowacji to realna oszczędność.
Poza tym Szczyrk: https://www.skionline.pl/...newsy,7689.html

balti - 2018-11-06, 21:22

MirekMors napisał/a:
Poza tym Szczyrk: https://www.skionline.pl/...newsy,7689.html


Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę .
Cieszę się że się w końcu jakoś dogadali bo tam ciągle było "pod górkę" , jak nie kiepska zima i brak śniegu to niezadowoleni z umowy z COSem górale kłodami stoki blokowali i tak w koło , a region tracił turystów.

MirekMors - 2018-11-07, 22:14

Ta degustacja ;-) lokalnych wyrobów, to taki Konkurs Nalewkowy bis ?
Ze Szczyrku jest godzina jazdy na Velką Raczę na Słowacji. Fajne górki. Na jednym wyciągu jest najwyższa podpora jaką znam - ze 20+ m. wysokości.

Artur 66 - 2018-11-08, 09:31

MirekMors napisał/a:

Ze Szczyrku jest godzina jazdy na Velką Raczę na Słowacji. Fajne górki.

I tam może być biało :-D
Cena jednodniowego karnetu, taka sama jak w Białce.

MirekMors - 2018-11-08, 10:29

Na GoPass taniej :-P
Globus - 2018-11-08, 15:29

Bodo napisał/a:
... to, żeś się bromu nałykał! .... :-?


Łykanie bromu nie szkodzi. Brom zaczyna działać za min 30 lat, jak mówił mój dziadek :lol:

MirekMors - 2018-11-13, 16:26

W Wiśle zwożą śnieg. To niedaleko - ktoś zamawiał ? :->
Artur 66 - 2018-11-13, 20:47

To nie było łatwe, ale trzeba zacząć sezon :-P :lol:
MirekMors - 2018-11-16, 18:00

Do karnetu TatrySki dołączyły kolejne ośrodki:
Tatry Super Ski można będzie kupić w tych stacjach:

Bachledova Ski (Ździar, Słowacja)

Bania Ski & Fun (Białka Tatrzańska)

Czorsztyn Ski (Kluszkowce)

GrapaSki (Czarna Góra)

Jurgów Ski (Jurgów)

Kaniówka (Białka Tatrzańska)

Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska)

Koziniec Ski (Czarna Góra)

Harenda (Zakopane)

Polana Szymoszkowa (Zakopane)

Stacja Narciarska Suche (Suche)

Witów-Ski (Witów)

PKL Palenica

PKL Mosorny Groń


Te pogrubione to nowości. Niestety Małe Ciche i Murzasichle nie weszły, a to piękne miejsca. W każdym razie wybór jest.

MirekMors - 2018-11-17, 20:43

Ruszyło naśnieżanie. W Białce na całego, a w Szczyrku na kilka armatek.
Mogę mieć dylemat...

Artur 66 - 2018-11-17, 21:56

Jeszcze miesiąc, dadzą radę :-D
MirekMors - 2018-11-18, 22:15

Do końca listopada b/z. Po 1.12 cieplej (?).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group