forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co tam na Bliskim Wschodzie
Autor Wiadomość
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2014-10-09, 18:51   co tam na Bliskim Wschodzie

Zauważyłem ,że zarejestrował się u nas kolega z Lublina i przypomniało mi się ,że na wschodzie Polski mamy kilka akwenów .
Może forumowicze którzy je znają lub chociaż mieli okazję przebywać na nich podzielą się z nami informacjami o tych wodach .
Ja miałem okazję tylko widzieć w Lublinie Zalew Zemborzycki, koło Włodawy jezioro Białe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dr_Q 

Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 18
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-10, 00:53   

Mamy, a jakże...
Zalew Zemborzycki / Lublin:
ze smutkiem stwierdzam, że nie jest zbyt przyjazny żeglarzom (chyba, że ma się własną łódkę), w wypożyczalniach kajaki i rowery plus zdezelowane omegi, których panom z obsługi nie chce się nawet taklować (...chciałem, usłyszałem: paaanie, tyle z tym roboty....), nie wspomnę o cenie (ostatnio chyba 25 zł za godzinę).
Poza tym akwen nie jest brzydki, niedawno otworzone baseny, wyciąg dla narciarzy wodnych, trasa rowerowa dookoła całego zalewu.

Jezioro Firlej / Firlej oraz jez. Kunów
40 km na północ od Lublina, rozdzielone drogą na Ostrołękę.. tfu! na Białystok :)
Nad Firlejem miejscowość Firlej. W lecie tłum letników. Kilkanaście ośrodków "wczasowych", ścieżka rowerowo-spacerowa, dużo plaż, imprezy/koncerty/festyny i inne hałasy. Woda średnio czysta (ja do niej nie wchodzę), podobno zarybiane i podobno łapią tam ryby.
Czasem pojawi się jakiś żagielek, ale strach tam pływać, żeby komuś pływającemu na materacu, tegoż materaca razem z załogantem mieczem nie przerżnąć (oczywiście w sezonie).

Kunów, to jezioro bardziej dzikie, z mocno zarośniętą trzciną linią brzegową. Płytkie (max 4m). Podobno zarybiane i podobno coś tam łowią (spławiki widziałem zawsze na wodzie...).
W kilku miejscach małe kąpieliska (gmina nawet piaszczystą plażę i molo nam zrobiła - prawie jak w Sopocie). Ponieważ nie jest zasłonięte lasami jak Firlej, czasem nieźle tu wieje a wtedy windsurferzy i kitesurferzy opanowują cały akwen.


Kilometr od Kunowa, w lesie mamy chatę na letnie weekendy. Jeśli będziecie w okolicy - zapraszam! :-) Może na przyszłe lato będzie już własny mały katamaran do wygłupów na wodzie. Deska i żagle leżą na poddaszu.

Oprócz tych jezior, jest oczywiście całe pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, jezioro Białe (k. Włodawy). W większości to jeziorka rekreacyjno-wędkarskie, chociaż trochę żaglówek czasem pływa. Ale to temat obecnie mi mniej bliski.

Pozdrowienia z Lublina.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kemot
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-10, 12:50   

Pod poniższym linkiem jest sporo ciekawych miejsc ładnie opisanych:

Link
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group