forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Maxus 26
Autor Wiadomość
Marian Strzelecki 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 175
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: D.C.
Wysłany: 2014-12-03, 17:26   

Po zastanowieniu:
przyznaję Wam racje:
Nie da się ładnie i dobrze zaprojektować niczego, czego nie znacie z waszych ulubionych:
(bo jak mi ma się podobać piosenka , którą pierwszy raz słyszę)

Kończę więc dalszą dyskusję, bo można się spierać z argumentami, ale nie z insynuacjami.


Możecie TWA z SF wywalić cały wątek gdzie chcecie.

Ja OT
_________________
W życiu ma się do powiedzenia tylko kilka mądrych rzeczy i ja je już kilka razy wygłosiłem. cyt. Andrzej Grabowski.

Spieszmy się ogladać spiskowe teorie, tak szybko stają się prawdą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-12-03, 18:44   

Marian Strzelecki napisał/a:


Możecie TWA z SF wywalić cały wątek gdzie chcecie.
To chyba tak z przyzwyczajenia, powinno być wywalić z FŻ , anie SF :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian.Kowalski 


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 244
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-03, 19:37   

FZ czy FŻ czy też SF, na jedno wychodzi.
Wszędzie jest TWA.
Ostatnio zmieniony przez Marian.Kowalski 2014-12-03, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-12-03, 22:35   

Marian.Kowalski napisał/a:
.....
Wszędzie jest TWA.

Nie prawda ..... :mrgreen: ... ma fmipl nie ma już TWA ..... :mrgreen: .... nijaki Pough, pozbył się go ze swojego forum ...... :mrgreen:

A tak, trochę powaźniej, to obserwuję Twoją krucjatę, ale nie wychylam się ze swoją opinią, bo jestem laikiem ....ale jak chcesz poznać zadanie laika, to masz dużo racji w tym co robisz, ale za bardzo traktujesz nas, czytających forum, za świadomych tajników konstrukcji jachtów ..... gdyby chciało się Tobie zacząć od podstaw, miałbyś wielu dyskutantów, ..... a teraz, strach się odezwać, bo nie wiem o co chodzi .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2014-12-04, 00:03   

Bodo. Idziesz w dobrym kierunku, ale znowu niedomówienia...
Marian ma - jak sądzę - na myśli TWA pochodzące z SF.. Tak? Tylko co to ma do tematu?...
Marian. Pisz jaśniej, bez podtekstów. Spróbuj pisać tak, żebyśmy wiedzieli, że zależy Ci na zrozumieniu przez audytorium. Może łątwiej będzie zrozumieć twoje racje.
Mi się kliprowe dzioby podobają. Może kiedyś wrócą... Jak spodnie dzwony, rurki, bojówki itd... To pewnie też moda, tylko dłużej trwająca... Pionowe dziobnice wyglądają eleganckko i nowocześnie. Za kilka lat pewnie do tego przywykniemy i wyznacznik nowoczesności się zmieni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian Strzelecki 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 175
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: D.C.
Wysłany: 2014-12-04, 01:15   

Bodo i mmaacc:

Dyskusja nie prowadziła do rozwiązywania problemu: do analizy formy czy funkcji, tylko na temat negowania moich tez.
Ponieważ znam to od lat (w wykonaniu tych samych kilku osób*) - nie widzę sensu jej (z nimi) prowadzenia.
Ja napisałem w zasadzie wszystko co miałem do napisania, a dalsza przepychanka,
z argumentami "ad personam" mnie nie interesuje.

Widzę, że ta sama grupa tu, tak jak i tam (SF) wiedzie prym mentalny.
Może jestem przewrażliwiony, ale nie jestem masochistą, ani aby się z kimś boksować.
Jak przestanę w ogóle bywać na forach to właśnie przez tych kilku znamienitych żeglarzy.


Przepraszam tych którzy chcieli wiedzy, nowych przemyśleń, dysput itp.
Pewnie zacznę podobny temat na FŻ bo tam Oni stanowią mniejszość.

MJS

*W tym przypadku Colonela Piltkina i Sigi; aż się dziwię gdzie reszta. :roll:
_________________
W życiu ma się do powiedzenia tylko kilka mądrych rzeczy i ja je już kilka razy wygłosiłem. cyt. Andrzej Grabowski.

Spieszmy się ogladać spiskowe teorie, tak szybko stają się prawdą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-12-04, 07:18   

Marian Strzelecki napisał/a:
.................
Pewnie zacznę podobny temat na FŻ bo tam Oni stanowią mniejszość.

.........

Obawiam się, że do czasu :-( :-P :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Robert
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Marian Strzelecki
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2014-12-04, 08:37   

siga2 napisał/a:
Colonelu-- Trudno się z Toba nie zgodzić, proponuję może jakieś dobre piwo? ;-)

Może przy targach sie uda...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2014-12-04, 08:44   

Marianie, widzę, że usiłujesz mnei obrazić ale to kula w płot: dla mnei byłoby zaszczytem byc przyjętym do TWA, gdyby coś takiego istniało.
Natomiast chciałem zauważyć, ze mam nie mniejsze prawo jak Ty do swoich pogladów i gustów (A de gustibus....). I bądź laskaw zauważyć, że zegluję ponad pól wieku, trochę się tez zawodowo zajmowałem projektowaniem (choć żaden z moich jachtów i zaglowców nie pływał nigdy).
Oczywiście, że nie siliłem się na dyskutowanie z pryncypiami, stwierdzilem tylko, że dzioby kliprowe do małych jachtów niepasują, bo są BRZYDKIE, a dzisiejsze trendy (kótre mozesz uznawac za absurdalne ale one istnieją) wykluczają potrzebę i celowośc stosowania dziobów kliprowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-12-04, 10:22   

1. Ponawiam prośbę o wydzielenie tej "dyskusji " z działu o MX 26
2. Nie bardzo mogę być TWA z Colonelem ,bo nie raz mieliśmy spięcia i to poważne ,aczkolwiek byłby to dla mnie zaszczyt .
3. Jestem zdziwiony Marianie Strzelecki że zaliczyłeś mnie do TWA powołanego do zniszczenia twoich tez. Jak do tej pory /to jest do wczoraj / nigdy nie wypowiedziałem się na temat Twoich teorii i nie wdawałem się w dyskusję poza oceną /zresztą bardzo pozytwną / łódki Laysan na której pływałem na początku lat 80-tych :-> . Nic nie poradzisz że wiekszość ludzi ma inne zdanie niż Ty . Na dodatek nie wiem dlaczego inne niż Ty mają zdanie praktykujący konstruktorzy jachtów ? Czy myślisz że to są idioci? Odnoszę wrażenie że tak uważasz . 4.Wracając krótko do tematu kaczych dziobów i prostych czy lekko pochylonych dziobnic .Zamiast zastanowić się min. nad tym co zyskujemy dzięki takim rozwiązaniom ,piszesz że Plitkin boi się stawać blisko pomostu-- Paranoja . Zdziwiony jestem że tak oczywiste oczywistości jak wygoda ,więcej miejsca na pokładzie ,więcej miejsca we wnętrzu , więcej miejsca w forpiku, nowoczesny wygląd konstrukcji itd. itp. w ogóle nie są przez Ciebie przyjmowane do wiadomości . Ma być kliprowaty dziób bo tak / Bogdan sorry :-> /. Żegluję od dziesięcioleci ,pływałem na dziesiątkach jachtów , miałem kilkanaście łódek ,interesowałem się od zawsze tym co się zmienia w konstrukcjach . Nie ma w ogóle porównania jakość żeglowania , wygoda i realne poczucie bezpieczeństwa na jachtach współczesnych ,a jachtach które były kiedyś . Upierasz się żeby robić to po Twojemu-- Znajdż sponsora ,wybuduj i udowodnij że Twoje jest lepsze . Jeżeli to udowodnisz w tych kilku elementach- Wygodniejszy ,bezpieczniejszy i szybszy ,obiecuję ci że zamówię jacht Twojej konstrukcji /pod warunkiem że będzie z laminatu :-> / .
4. Maxus 26 /to jest temat przewodni /-- To jest fajna łódka ,choć jak już pisałem moja Siga jest lepsiejsza ,a dla Janbota jego Żu Żu -- To dobrze że każdy może mieć swoje zdanie i każdemu może się podobać co innego i w tych kategoriach mogę przyjąć że MS podoba się kliprowaty dziób na łódce 7,5 metra -- To nie podlega żadnej dyskusji .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-12-04, 10:33   

siga2 napisał/a:
... Ma być kliprowaty dziób bo tak / Bogdan sorry ....

Patrząc w lusterko, wreszcie zrozumiałem, co kryje się pod terminem "kliprowaty dziób" ..... :-/
:mrgreen: :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian Strzelecki 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 175
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: D.C.
Wysłany: 2014-12-04, 14:59   

Colonelu przepraszam:Fakt: Ty tylko mówiłeś o dotychczasowych ładnych i brzydkich itp. więc jakby obiektywnie i na temat. :lol:

Natomiast
Siga: przeczytaj po raz drugi swoje dwie długie wypowiedzi, ale ze zrozumieniem: jak może to odebrać druga osoba i ile tam insynuacji... być może bezwiednych... tym smutniej.
Czym na przykład uzasadnisz lepszą ergonomie wnętrza wąskiego dziobu od takiego samego kliprowego? ... bo ja nie pojmuję. Tak jak nie pojmuję twych tez o niewiedzy z ergonomii* kiedy widzisz, że nawet ja umiałem ją już wtedy gdy byłem (w tamtej epoce)* i pokazuję Ci na rysunkach, że we wnętrzu łódki o pękatym dziobie da się zmieścić więcej niż we wnętrzu łodzi z płaskimi burtami i wąską linią wodną. (pionowe kreski burt chyba umiesz sobie dorysować) :idea:
I nie zauważyłem merytorycznej wypowiedzi o wyższości (lub niższości) kaczych dziobów nad pochyłym dziobem, czy nad schodkami na brzeg, albo nad stałą drabinką na dziobie, lub nad jakąkolwiek inną dla nich alternatywą.
Nie twierdzę (i nigdy tego nie robiłem), że kliprowy jest de best i jedyny, zwróciłem jedynie uwagę, że być może takie nadejdą.

Bądźmy konsekwentni:
Projektując jachty o modnych cechach regatowych (także wizualnych) nie wmawiajmy ludziom, że są one doskonałe do turystyki: sam policz ile razy zostało wypowiedziane słowo "wywiozło" go na wiatr, przy okazji jednego dnia pływania.
Wiem: zły sternik, zaknagowane szoty, lekka łódka, ale tak właśnie jest prowadzona łódka turystyczna, a nie z Dominikiem za sterem.
Na SF

Plitkinie: ja tylko odpowiedziałem Twoim sposobem argumentacji:
Nie da się przenieść, nie będzie wygodne, nie, nie, nie, itp.
Otóż będzie i się da, jak się weźmie i jak się zaprojektuje.
To samo do Colonela: Będzie ładnie gdy się ładnie zaprojektuje, albo gdy się odbiorców przyzwyczai do tego co jest na dziś ładne i modne.

MJS

*
Powiem więcej: ja tej ergonomii uczyłem wtedy w szkołach i ona się nie zmieniła do dziś, chyba że o czymś nie wiem, a Ty wiesz lepiej. :shock:


ps

Rozpocząłem tą dysputę? nie na SF w wiodącym o Mx'ach wątku, ale tu: w mało odwiedzanym zakątku mazurskim, ;-) po to, aby nie drażnić właśnie TWA i nie przeszkadzać w peanach na temat Mx26 8-) (myślę, że Jacek jakoś to przetrzyma - to ogólno-narodowe kadzenie, zanim nam nie zbufonieje tak jak inni wielcy przed nim).

Rozpocząłem ją dlatego: że wydawało mi się, że tu: praktycy pomyślą zanim coś powiedzą.
Że razem się zastanowimy nad możliwościami rozwoju jachtów rzetelniej turystycznych.
_________________
W życiu ma się do powiedzenia tylko kilka mądrych rzeczy i ja je już kilka razy wygłosiłem. cyt. Andrzej Grabowski.

Spieszmy się ogladać spiskowe teorie, tak szybko stają się prawdą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-12-04, 15:39   

Marian Strzelecki napisał/a:
..... Projektując jachty o modnych cechach regatowych (także wizualnych) nie wmawiajmy ludziom, że są one doskonałe do turystyki:....

Zaczynam, powoli łapać o co się rozchodzi.... aczkolwiek nie znam początku dyskusji na SF, o którym wspominasz i ... niejako.... kontynuujesz go w tym miejscu ... a jestem coraz bardziej ciekawy, co masz do przekazania .....
Wydaje mi się, że Plitkin i Siga, bardziej zrozumiale ... dla nas, laików .... przekazują swoje koncepcje i opinię i stąd, lepiej są odbierani przez czytających ....
Marian Strzelecki napisał/a:
.... Rozpocząłem ją dlatego: że wydawało mi się, że tu: praktycy pomyślą zanim coś powiedzą.
Że razem się zastanowimy nad możliwościami rozwoju jachtów rzetelniej turystycznych.....

Miło nam, że nas doceniasz, lecz trochę i przeceniasz ..... :mrgreen: .... jestem/śmy praktykiem/ami, ale do poziomu technicznej i fachowej dyskusji to jest mi daleko .... ale bardzo chętnie poczytam/y o tym zagadnieniu, chocby miała to być i forma sporu .... (nawet, lepiej się to czyta ... ;-) :mrgreen: ) ... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2014-12-04, 19:06   

Przykład "brzydkich" dziobów... Tak, to nie są małe jachty. Ale dopasowanie to już należy do projektanta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian Strzelecki 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 175
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: D.C.
Wysłany: 2014-12-04, 23:41   

Bodo napisał/a:
Zaczynam, powoli łapać o co się rozchodzi.... aczkolwiek nie znam początku dyskusji na SF, o którym wspominasz i ... niejako.... kontynuujesz go w tym miejscu ... a jestem coraz bardziej ciekawy, co masz do przekazania .....

To jest odwieczna dyskusja, o wyższości żelazek nad nieżelazkami albo odwrotnie.
Prowadzę ją od lat, bezskutecznie zresztą, ale (zwykle) cierpliwie.
W zasadzie trzeba by od samego początku, tyle, że ja już nie mam siły pisać o tym, po raz któryś, a i wątek nie ten.
Ponieważ chyba już dojrzałem do uporządkowania tych swoich rozrzuconych tyrad, spróbuję w wolnej chwili zacząć nowy wątek.
pozdrawiam MJS
_________________
W życiu ma się do powiedzenia tylko kilka mądrych rzeczy i ja je już kilka razy wygłosiłem. cyt. Andrzej Grabowski.

Spieszmy się ogladać spiskowe teorie, tak szybko stają się prawdą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-12-05, 09:37   

Z zainteresowaniem czekam ja i (chyba) inni, którzy nie są wgłębieni w temat .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian Strzelecki 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 175
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: D.C.
Wysłany: 2015-01-13, 01:03   

Przepraszam, że się nie udzielam:
Temat jest tak nośny, że nie chcę go popsuć nioeprzemyślanymi wypowiedziami, a na dogłębną analizę i o niej dysputę dziś mnie nie stać.

MJS

ps
Doczesność wymaga innych bardziej prozaicznych decyzji.
_________________
W życiu ma się do powiedzenia tylko kilka mądrych rzeczy i ja je już kilka razy wygłosiłem. cyt. Andrzej Grabowski.

Spieszmy się ogladać spiskowe teorie, tak szybko stają się prawdą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group