forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Death metal
Autor Wiadomość
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2016-03-22, 15:40   

balti napisał/a:

O pardon proszę mnie z ciemnym ludem nie mieszać

Bo Ty jesteś Polakiem gorszego sortu *), a nie ciemnym ludem... Mam nadzieję... ;)







*) Żeby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości i ugasić dykusje zaznaczam, że to jest w moim mniemaniu komplement / pochwała i co tam jescze chcesz... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-22, 18:42   

mmaacc napisał/a:
Bodo napisał/a:
nikt, nie jest w stanie zrozumieć tych słów, dopóki ich nie przeczyta

Ale może w ten sposób zwiększa czytelnictwo ;) w tym dziwnym kraju, gdzie ciemny lud wszystko kupi... kupuje... :(


Dziwnie się czuję, bo ja lubię taką muzykę i ją 'kupuję' :roll:

Co do wokalu, to posłużę się cytatem z Wiki:
Cytat:
Gatunek cechują m.in. charakterystyczna forma ekspresji wokalnej zwana growlingiem, ulegająca na przestrzeni lat zmianom w zależności od radykalizacji brzmieniowej samej muzyki, jak i warstwy lirycznej poruszanej przez poszczególne zespoły; nieludzkie głosy (często w postaci odpowiednio spreparowanego krzyku);


Cytat:
Growlem śpiewa się korzystając z fałd przedsionkowych (służących normalnie do odkrztuszania). Nie jest możliwe śpiewanie samym gardłem, ponieważ spowodowałoby zmęczenie więzadeł głosowych, uniemożliwiające mówienie. Właśnie dlatego growl wymaga specjalnej techniki oraz długiego treningu. Growl, wbrew pozorom, jest bardzo trudną techniką i osiągnięcie perfekcji jest czasochłonne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-22, 21:11   

Artur 66 napisał/a:
Growl, wbrew pozorom, jest bardzo trudną techniką i osiągnięcie perfekcji jest czasochłonne.


Ależ ja absolutnie tego nie neguję . Chciałam tylko zwrócić uwagę że to co może być wybaczalne w wykonaniach na żywo , na koncertach , w nagraniach studyjnych powinno być wyszlifowane . Tym bardziej że wszelkie niedoskonałości można w obecnych czasach bez problemu podeprzeć techniką , lub nakładać tyle śladów aż da to zadowalający efekt . Inaczej jeśli wokal jest nieczytelny to czyste niedbalstwo i nie szanowanie odbiorcy , no chyba że takie było /w co wątpię / założenie - to pardon.
Słucham naprawdę dużo i naprawdę różnej muzyki ta dobra i/lub ta dobrze zrobiona zawsze się obroni ale jak wyżej napisano "osiągnięcie perfekcji jest czasochłonne"

Tak na marginesie wklejam dowód że nawet różne style da się "czysto" połączyć ;-) ;-) ;-)

_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Ostatnio zmieniony przez balti 2016-03-22, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2016-03-22, 21:53   

mmaacc napisał/a:
balti napisał/a:

O pardon proszę mnie z ciemnym ludem nie mieszać

Bo Ty jesteś Polakiem gorszego sortu *), a nie ciemnym ludem... Mam nadzieję... ;)







*) Żeby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości i ugasić dykusje zaznaczam, że to jest w moim mniemaniu komplement / pochwała i co tam jescze chcesz... :)


O, wyczuwam polityczne aluzje? no to zgodnie z obietnicą:

Ciemny lud wszystko kupi? To zaczynam rozumieć popularność tvnowskich bredni :-P


PS. W celu obrzydzenia umieszczania na tym forum jakichkolwiek dosłownych aluzji politycznych , będę drążył każdy taki wpis aż do znużenia , bez względu na to kto i z jakiej sekty ;-) , Jest mi obojętne po której stronię będę aktualnie występował 8-) . Dlatego raz jeszcze proszę: zlitujcie się nad tym forum...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-22, 23:33   

kemot napisał/a:
zlitujcie się nad tym forum...


taa ....w celu podtrzymania forumowych funkcji życiowych można o pogodzie i muzyce metalowej

.....bo żeglarskie tematy zamarły ...... :-( ........ :roll:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2016-03-23, 11:31   

Artur 66 napisał/a:
Dziwnie się czuję, bo ja lubię taką muzykę i ją 'kupuję'

Artur! Nie bierz tego do siebie! Przecież wiesz, że to tylko żarty. :-D Dżentelmeni i dżentelmenki nie dyskutują o gustach, tylko je mają... Każdy swój... własny!
Od niektórych kawałków, których ja słucham twój odtwarzacz mógłby dostać czkawki... :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-24, 17:20   

Przepraszam, ale moje poczucie smaku :-/ nakazało mi przenieść (umawialiśmy się na nie kasowanie postów) część wątku do:
http://forum.zeglarzom.pl...p?p=20144#20144

Ps. Mam nadzieję, że po 15 dniach zrobi to Automat
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-24, 18:03   

balti napisał/a:
Chciałam tylko zwrócić uwagę że to co może być wybaczalne w wykonaniach na żywo , na koncertach , w nagraniach studyjnych powinno być wyszlifowane . Tym bardziej że wszelkie niedoskonałości można w obecnych czasach bez problemu podeprzeć techniką , lub nakładać tyle śladów aż da to zadowalający efekt . Inaczej jeśli wokal jest nieczytelny to czyste niedbalstwo i nie szanowanie odbiorcy , no chyba że takie było /w co wątpię / założenie - to pardon.

Z growlowaniem jest trochę inaczej, posłużę się przykładem.
Behemoth, kapela ma niewątpliwie o wiele większe fundusze i możliwości techniczne, a...

Ps. Dla preferujących inną muzę ;-) , proponuję zapuścić od 1:55 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2016-03-25, 11:32   

Artur 66 napisał/a:
Przepraszam, ale moje poczucie smaku :-/ nakazało mi przenieść (umawialiśmy się na nie kasowanie postów) część wątku do:

Słusznie! Dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group