forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
drogi wodne
Autor Wiadomość
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-07, 23:28   drogi wodne

Jeśli to wprowadzą w życie to to nasze popiardywanie silniczkiem na Nidzkim to będzie pikuś :evil:
http://www.wwf.pl/?20800/...a-polskie-rzeki
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-08, 09:57   

Nie wierzę psubratom (zielonym) ani trochę. Dla mnie to świry oderwane od życia. Choć zgadzam się z ocenę, że w naszym przypadku to bez sensu - drogi wodne należałoby budować od zera. A to jest bez sensu.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
urbos
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-03-08, 17:20   

Balti, jeszcze niedawno narzekałaś na bardzo zły stan naszych śródlądowych dróg wodnych.
Proponuę choć w tym temacie trochę więcej obiektywizmu.

Atrykuł typowy dla lewackich ekooszołomów. To co prezentują z ekologią ma mało wspólnego.
Dbałość o przyrodę jest ważna , ale nie przez negowanie i zabranianie wszystkiego.

PS

Precz od moich drzew , własnoręcznie zasadzonych na mojej własnej działce. ( jak na razie nie ubyło żadnego , ale jak stwierdzę że mi przeszkadza chętnie poczekam, jak taki obrońca cudzej własności przywiąże się do mojego drzewa tuż przed ścięciem :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-08, 18:19   

kemot napisał/a:
jeszcze niedawno narzekałaś na bardzo zły stan naszych śródlądowych dróg wodnych

Jeśli mówisz o kanale elbląskim to narzekam dalej . Nie potrafiono uwzględnić możliwych niedostatków wodnych na tak małym obszarze , a chcą regulować naturę na dużo większych terenach :shock:
kemot napisał/a:
Atrykuł typowy dla lewackich ekooszołomów. To co prezentują z ekologią ma mało wspólnego.

Jasne lepiej zabetonować cały kraj / byle nie na moim podwórku / :roll:
kemot napisał/a:
Precz od moich drzew

no właśnie , punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-/

Już nie wspomnę o szacowanych kosztach .
Inwestycja równie "trafiona" jak pomysł z przekopem mierzei wiślanej .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-03-08, 18:55   

Jakiej przyrodzie przeszkadza pogłębienie np. Wisły, i stałe czuwanie na jej spławnością? ....tych piniędzorów, to wystarczy tylko na takie prace, a nie betonowanie brzegów, jak np. na Renie ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-03-08, 19:48   

A mi pomysł z przekopem Mierzei bardzo się podoba. Oczywiście nie traktuję tego w kategoriach inwestycyjnych no nie mam o tym w tej skali pojęcia,

Dla mnie to będzie super wygodne.
Myślę ,że 2 lata temu też byś była bardzo zadowolona , gdyby ten przekop był już tam od dawna. :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2017-03-08, 20:03   

Te plany są po to, żeby projektować, naradzać się, urządzać konferencje, debatować, przygotowywać plany rozwoju, wizualizacje, itd. Na to wszystko trzeba przelewać, a jak się przelewa to się rozlewa. I tu jest klucz.

Zwróćcie uwagę na czas realizacji inwestycji wodnych. Zbiornik Świnna Poręba była budowana (już chyba napełniają) od 1986 roku. Malczyce (ze śluzą) budują się od 1997 roku.
Śluza Brzeg Dolny została doprowadzona do takiego stanu, że w listopadzie 2014 zamknęli ją na amen. Otworzyli na chwilę w 2015, posżła do remontu, który trwał (albo już się kończy, albo właśnie się skończył) półtora sezonu.
O stopniu Przewóz pod Krakowem wiedzą wszyscy.

Nie wierzę w uruchomienie portu w Elblągu, nawet po wykopaniu kanału. 4, czy 5 metrów zanurzenia to mają małe stateczki, a nie statki. To trochę tak, jakby lotnisko na Bemowie miało uzupełniać Okęcie. No w sumie trochę uzupełnia. Kanał bardzo się przyda dla takich jak my, ale obawiam się, że Szkarpawa zarośnie na amen...
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-08, 22:07   

No właśnie . W takich sprawach trzeba patrzeć trochę szerzej niż czubek własnego nosa . Przekop stałby się być może atrakcyjny turystycznie dla takich popierdułek jak my , gospodarczo w/g mnie utopijny . Tak samo hipotetyczne skanalizowanie do poziomu /biznesowo/ spławnych dużych rzek docelowo imho mało realne a lokalnie mogące wyrządzić olbrzymie hydrologiczne szkody w ekosystemie .
Żeby nie było że jestem jakaś przesadnie eco-zielona , ale nie chcę żeby dorzecza zamieniały się w pustynie .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-08, 23:39   

kemot napisał/a:
A mi pomysł z przekopem Mierzei bardzo się podoba. Oczywiście nie traktuję tego w kategoriach inwestycyjnych no nie mam o tym w tej skali pojęcia,

Dla mnie to będzie super wygodne.
Myślę ,że 2 lata temu też byś była bardzo zadowolona , gdyby ten przekop był już tam od dawna. :-P

Gdyby za czasów Krzyżaków istnieliby ekooszołmy, to nie byłoby szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zakrzyczeli by ich na śmierć. A tak, to mamy gdzie luzacko żeglować.
Dlatego ja popieram przekop Mierzei Wiślanej, bo tak naprawdę nic sie nie stanie, a będzie miło i wygodniej.

[ Dodano: 2017-03-08, 23:40 ]
balti napisał/a:
Przekop stałby się być może atrakcyjny turystycznie dla takich popierdułek jak my , gospodarczo w/g mnie utopijny .

Lepiej żeby te pieniądze zmarnowały się na przekop niż na inną ideę w stylu 500+
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 00:10   

Szaman3 napisał/a:
Dlatego ja popieram przekop Mierzei Wiślanej, bo tak naprawdę nic sie nie stanie, a będzie miło i wygodniej.

Ale będziesz miał tyle lat, że radzę : wypływając na zat. Gdańską rozwijaj nić... :->
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
balti
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group