forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste i ciche jezioro Wigry
Autor Wiadomość
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-16, 10:47   Czyste i ciche jezioro Wigry

Dzień miał być zimny i pochmurny, a nawet deszczowy, gdy pływaliśmy po jeziorach augustowskich .... wybraliśmy się z Beatą na wycieczkę, aby zobaczyć, czy warto byłoby przyciągnąć i popływać na własnej łódce po j. Wigry .....
Po drodze, zwróciliśmy uwagę na drogowskaz, kierujący do stacji Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej .... pojechaliśmy zgodnie ze wskazówkami i znaleźliśmy się w bajkowej krainie, która jako żywo, przypominającej mi zabawy kolejką PIKO ..... :-D ... nie omieszkaliśmy zakupić bilety (30 zł + 5 zł za wstęp do Wigierskiego Parku), na dwuipółgodzinny kurs wzdłuż południowego brzegu j. Wigry .... szlak wiódł przez gęsty, pierwotny las ...... kolejka zatrzymywała się na przystankach, gdzie można było podziwiać jezioro z wysokiego brzegu ..... na jednym z nich, tam, gdzie onegdaj pracowali bartnicy, można było nabyć rzadko spotykany gdzie indziej miód oraz wyroby z naturalnego wosku pszczelego .... Beata zakupiła miód z kwiatów mniszka ... :roll: ....
Sama przejażdżka, jest fajną atrakcją godną uwagi ..... kolejka, poza sezonem jest uruchamiana na wcześniejsze zgłoszenia grupowe .... ta firma, zimą łączy je z organizacją kuligu ..... dobra alternatywa dla zorganizowania Konkursu Nalewkowego .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-16, 11:20   

Po podróży kolejkowej, wsiadamy w samochód i zmierzamy leśną drogą, wzdłuż jeziora od południa i wschodu, .... działki wzdłuż jeziora, są pogrodzone i zagospodarowane pod turystykę ... wśród prywatnych domków letniskowych, domów agroturystycznych oraz pensjonatów, sporo jest pól namiotowych, gdzie funkcjonowali turyści, preferujący tę formę bytowania ..... docieramy do półwyspu klasztornego, czyli miejsca z przystanią, gdzie można wsiąść na statek kursującu po Wigrach .... sam klasztor, jest godny zwiedzenia, ale tym razem, nie było na to czasu .... kurs statkiem 20-toosobowym, to koszt 30 zł (+ 5 zł bilet wstępu do Wigierskiego Parku, ale my już wcześniej, zakupiliśmy takowy - jednodniowy) .... na jeziorze bardzo mało jednostek pływających, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem, po jeziorze nie wolno pływać na silnikach spalinowych, natomiast dopuszczony jest ruch na silnikach elektrycznych ... o czym, informują nas instrukcje dostępne na tablicach, stojących na każdej bindudze, parkingu i innych miejscach turystycznych ... samo jezioro, posiada ok 40 zatok (sic!) .... byłoby gdzie spędzić dwa tygodnie, pływając własną łódką,... minusem jest kategoryczny zakaz palenia ognisk oraz jedna marina z pomostami, z dostępnym prądem i wodą ....(psów, też nie wolno wprowadzać... ;-) ) .... w nagrodę, można posmakować regionalnych potraw, czyli kartaczy oraz pierogów Wigierskich z owocami .... te pierogi, to nigdzie indziej nie spotykany przysmak ..... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kemot
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group