forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Narty i Deski 2017/2018
Autor Wiadomość
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2018-01-22, 10:03   

Szczyrk polecam. Ośrodek po alpejsku zrobiony. Śniegu ostatnio napadało więc będzie fajnie. Kup sobie skipass przez net. Taniej zapłacisz niż w kasie.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 10:39   

Moje Dziewczyny właśnie wróciły z obozu ze Szczyrku.
Wszystko elegancko, a i tłoku mimo ferii jakiegoś nadzwyczajnego nie ma.

Mówią, ze lepiej niż w Białce.
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 17:24   

Do Szczyrku zdecydowanie dojazd łatwiejszy 2pasmówka aż do Bielska ,
W tym sezonie podobno odpaliły w końcu nowe wypaśne kanapy , macał już ktoś ?
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2018-01-22, 20:47   

Dwupasmówką można pociągnąć nawet dalej w kierunku na Żywiec i potem krótkim łącznikiem wjechać na drogę do Szczyrku w Wilkowicach. Niestety w weekend to i tak jest dramat. 30.12 znajomi ze wspomnianych Wilkowic pod wyciągi jechali prawie dwie godziny.
W tygodniu problemu nie ma ale w weekend warto się zastanowić czy nie dołożyć 55km i nie pojechać przez Cieszyn -Jablunkov-Koniaków-Istebna-Wisła-Szczyrk czyli wjechać do Szczyrku od góry.

Jedynym rozwiązaniem problemu jest budowa dużych parkingów we wspomnianej Mesznej, Buczkowicach czy Wilkowicach i wożenie ludzi skibusami. Ponoć takie plany są.

Co do samych wyciągów to macałem je na początku stycznia. Wszystko nowiuśkie Leitnery. Gondolka 10 os, 2x krzesło 6 os z podgrzewaniem d.... Fajne. System naśnieżania wydajny. Jak wymienią resztę prehistorycznych orczyków i zrobię naśnieżanie na wszystich trasach to będzie wypasik że hej. :beer:
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 20:54   

...bo w Szczyrku jest zarąbiście tylko... śniegu mało. Połowa tras nieczynna. Dziękuję - postoję. A raczej pojeżdżę tak gdzie im się chciało naśnieżać. Bo wygląda to tak, że zrobili miniminimum by klienci kupili karnet.
Tymczasem w Zawoi trzyma mróz (teraz prawie -10`C) i :
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2018-01-22, 22:12   

Uwierz że im się chciało ale do tego jest mróz potrzebny. To duży ośrodek i długie trasy. 5.01 było bardzo słabo. Trzeba było w dolnych częściach tras uważać na kamienie, a zjazd do dolnej stacji gondolki był na samym dole problematyczny - ale tylko na dole. Pamiętajmy jednak że od przed świąt było cały czas na plusie - poza dwoma dniami może.
Teraz jak obserwuję to otwierają kolejne trasy. Robią co mogą. Na kamerach widać teraz że napierniczaja armatki na Golgocie i Julianach i pewnie za chwilę ruszą trasy 8,8a,9,9a,10 :-) Szczyrk jest jednak nisko położony i jeszcze tydzień temu nie było tam grama śniegu oprócz resztek sztucznego.

W skali ośrodka to połowa tras jest nieczynna, tylko że te co są już czynne biją na głowę inne ośrodki. No i wyciągi są szybkie... 1 i 3 to kawał fajnej jazdy. Wszystkie zwężki i przecinki są poszerzone - sporo się zmieniło :-D
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 23:18   

marekj napisał/a:
weekend warto się zastanowić czy nie dołożyć 55km i nie pojechać przez Cieszyn -Jablunkov-Koniaków-Istebna-Wisła-Szczyrk czyli wjechać do Szczyrku od góry.

:

Pod warunkiem że Salmopol jest przejezdny

marekj napisał/a:
tylko że te co są już czynne biją na głowę inne ośrodki

i to jest bardzo dobra wiadomość :beer:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2018-01-23, 15:29   

To może wtedy warto nadłożyć kilkadziesiąt km i myknąć do Oscadnicy na Wielką Raczę . Inny świat ... chyba myknę w najbliższy weekend. Byłem kilka lat temu i było przezajebiście, a teraz podobno jeszcze lepiej. Karnet całodzienny 22€
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-23, 15:36   

Wlk. Racza ? Może ? Byliśmy tam kilkanaście lat temu - pomyślę.
Dziś było Pilsko. Głęboka komuna. Na stoku kursują 2 wyciągi krzesełkowe. Okazuje się (dopiero na dole), że nie mają wspólnego karnetu = trzeba dymać z buta 200-300 m. Za to wyciąg na wspólny karnet jest gdzieś daleko zupełnie nie oznakowany. Mimo, że już nim kiedyś jeździłem to długo szukałem. O tym, że na górze chodzi 1 orczyk zamiast 3 nie wspomnę... Ogólnie polecam... raz na 10 lat :-x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2018-01-23, 19:32   

MirekMors napisał/a:
Wlk. Racza ? Może ? Byliśmy tam kilkanaście lat temu - pomyślę.
Dziś było Pilsko. Głęboka komuna. Na stoku kursują 2 wyciągi krzesełkowe. Okazuje się (dopiero na dole), że nie mają wspólnego karnetu = trzeba dymać z buta 200-300 m. Za to wyciąg na wspólny karnet jest gdzieś daleko zupełnie nie oznakowany. Mimo, że już nim kiedyś jeździłem to długo szukałem. O tym, że na górze chodzi 1 orczyk zamiast 3 nie wspomnę... Ogólnie polecam... raz na 10 lat :-x


No zobacz ....a na fejsie oficjlany fanpejdż Korbielowa , donosił że dogadali się z "Babą" i będzie od początku sezonu karnet wspólny :evil: Każdy by pomyślał, że chodzi o ten najbliższy wyciąg ....
Już chyba było lepiej gdy zarządzał tym bałaganem "GAT" ...

A na Wielką Raczę goń - będziesz mile zaskoczony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-23, 19:38   

Zamiast się łączyć dzielą się - gdy byłem tu 6 lat temu oba krzesła chyba były połączone ?
Sprawdziłem Wlk. Raczę na mapach - za daleko (80km). Innym razem gdy będę w Szczyrku/Wiśle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2018-01-23, 19:47   

MirekMors napisał/a:
Zamiast się łączyć dzielą się - gdy byłem tu 6 lat temu oba krzesła chyba były połączone ?
Sprawdziłem Wlk. Raczę na mapach - za daleko (80km). Innym razem gdy będę w Szczyrku/Wiśle.


Na Jeleśnię , Milowkę , Zwardoń = 61 km :->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-25, 19:46   

Zostaliśmy na Pilsku. :-/ Dzisiejsza pogoda wynagrodziła nam wszystkie braki infrastruktury. Jeździliśmy tylko między halą Szczawiny - Miziową i Pilskiem. Trasy przewiane, oblodzone z drobnymi kamykami, ale było fajnie.
Teraz poczekam aż uruchomią nowe wyciągi. Dawno nie jeździłem tylko na orczykach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-25, 23:53   

MirekMors napisał/a:

Teraz poczekam aż uruchomią nowe wyciągi. Dawno nie jeździłem tylko na orczykach.

Do dobrego, czytaj kanapy, człowiek się szybko przyzwyczaja :->
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-18, 00:16   

Szczyrk. Mimo soboty kolejki umiarkowane. Tzn. raz staliśmy 20 min, raz 14, poza tym krócej. Aha, po nartach w skibusie siedzieliśmy w korku... ponad godzinę !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-19, 13:32   

W przyszłym tyg. jadę do Szczyrku; może ktoś chętny ? Potem jeszcze ew. Karkonosze jak zima będzie łaskawa i nie odejdzie 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-01, 17:38   

Bozie jaka dziś była cudowna pogoda i warunki ! Ludzi nie za dużo. Bosko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-01, 21:31   

To korzystaj, od poniedziałku temperatury już na plusie :->
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-04, 23:05   

Wyjazd udany. Pogoda dopisała. Dziś (w niedzielę) były spore kolejki i wiem, że przyjazd do Szczyrku na wekendowe jeżdżenie nie ma sensu. Ale jeśli już, to na Wielką Raczę. To tylko trochę dalej, a mało ludzi i świetne trasy. Do tego 3 4-osobowe krzesła.
W COSie mimo wymiany starych krzeseł na nowoczesne 4-osobowe zamykane czuć, że to "państwowy" ośrodek. Choć pogoda od wielu dni (tygodni?) sprzyjała nie naśnieżyli dolnych odcinków tras. Teraz wystarczy 1 dzień na plusie w ogóle nie da się zjechać na sam dół, a to fajne trasy. Kanapy też mogli zrobić 6-osobowe co zmniejszyłoby kolejki. A to największa zmora Szczyrku. Nawet w Szczyrkowskim... Ten należy do Słowaków, ale z kolei boryka się z awariami - iw piątek i w sobotę kanapa na Halę Skrzyczeńską psuła się na 2-3 godziny. Można sobie wyobrazić co się wtedy dzieje.
A teraz pytanie: wybiera się tam ktoś ? Chętnie bym powtórzył :-P , a dodatkowo... zapomniałem oddać karnety :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-05, 10:44   

MirekMors napisał/a:
A teraz pytanie: wybiera się tam ktoś ? Chętnie bym powtórzył :-P

To raczej nie w tym sezonie :->

MirekMors napisał/a:
...a dodatkowo... zapomniałem oddać karnety :evil:


Będziesz miał do kolekcji z tymi zeszłorocznymi z Białki :-P :mrgreen:
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group