forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WiW 2018 Warszawa
Autor Wiadomość
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-04, 20:26   

Devu napisał/a:
Mirek thenx,
byłem wczoraj na otwarciu targów ale takiej bryndzy nie
było nigdy. Nie było na czym oka zawiesić. Jachty żaglowe policzyłem na palcach u jednej ręki, za to motorowe to szok. Tylko że ja nie z tej bajki jestem 🤔


Sądzisz, że organizatorzy nie przyjmowali jachtów żaglowych na targi? A może raczej ich producenci zdecydowali nie wystawiać się, bo mają zamówienia do końca roku i nie opłaca się im kasy inwestować w stoisko skoro i tak nie przyjmą nowych zamówień?

Jeszcze jedno. Od dwóch lat praktycznie nie ma nowych konstrukcji jachtów żaglowych. Zatem tym bardziej nie ma też co pokazywać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-03-04, 21:40   

To co Mariusz pisze to racja. Pytanie czemu nie ma nowych konstrukcji? Większość rynku zbytu to chyba firmy czarterowe. Czy im zależy na jakiś nowościach itp. Chyba niekoniecznie. Wystarczy że jest "model roku 201x" i idzie w czartery. Ludzie niekoniecznie chcą płacić worek monet za czarter. Chcą mieć jacht nowy, wygodny itp., a niekoniecznie szybki z jakimiś nowinkami żeglarskimi itp. Kumpel kiedyś pożyczył jakiś usportowiony jacht z genakerem na wyposażeniu. Był pierwszym który go postawił a jacht nie był zupełnie nowy.

Tak więc w moim odczuciu nie ma co się spodziewać jakiś cudownych nowych konstrukcji i innowacji. Powstanie co rok dwa jakiś lifting maxusa, phobosa czy antili bo konstruktor wpadnie na pomysł jak coś tam jeszcze upchnąć i tyle.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-04, 23:09   

Mój post na SF : "Pewnie, że targi słabe, ale taką strategię obrały stocznie jachtowe. Będzie nowy produkt - będą na targach. Liberalizacja sprzed 11 lat ożywiła rynek. Gwałtownie się rozwinął. Obecny kierunek w stronę "prnamentnej" kontroli, fiskalizacji i obostrzeń każe ostrożnie podchodzić do projektów. "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-05, 08:14   

Ja jestem niezadowolona bardzo z tych targów.
I nie chodzi mi o brak żaglówek - w końcu mam swoją do podziwiania, oglądania i kochania (choć Nfun zrobił na mnie niesamowite wrażenie).
Był absolutny brak sprzętu - już nie mówię nawet do kupienia, ale nawet do pooglądania i pomacania. A chcemy kupić co nieco i liczyłam, że coś sobie zobaczę...
Na stoisku Aury trochę rzeczy - zapraszamy na nasz internet, dziekuje, do widzenia...
Jedynie być może ze szprycbudą pójdziemy o krok do przodu.
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-06, 12:36   

Wiele osób mówi to samo ; drobnica przeniosła się do internetu , nowości w łódkach brak .
Czyżby formuła zaczeła się wyczerpywać ?
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Michal 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 373
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-06, 19:37   

Targi jachtowe na wiosnę to tak trochę po sezonie, wszelkie zamówienia są przyjmowane jesienią. W tym roku firmy mają sporo zamówień i starają się je zrealizować, nie potrzebują na ten sezon kolejnych zleceń. Może firmy z motorówkami mają nadwyżkę produkcji to muszą się wystawiać. Było wiele lat z dotacjami, powstawały nowe konstrukcje, bo się opłacało. Później różnie było z tymi nowościami, część zanikła po skonsumowaniu dopłat. Dodatkowo firmy miały wsparcie na koszty targowe. Konstrukcja udana i modna nie będzie zastępowana do czasu aż zainteresowanie zmaleje, lub do czasu wyeksploatowania form. Nowych form już się nie będzie opłaciło robić, bo koszt jest duży to lepiej wprowadzić nowość. Nowości były i będą, tylko w mniejszej skali. Kiedyś firmy mówiły z dużym wyprzedzeniem o planowanych nowościach, dziś plany są skrzętnie ukrywane do czasu premiery. Nowy model to też kłopot, bo właściciele poprzedniej wersji tracą. Firma czarterowa będzie próbowała pozbyć się starszego modelu i kupić nowość. Rynek zmusza firmy czarterowe do inwestowania w nowe modele, bo w pierwszych latach są one chętnie czarterowane. Równocześnie koszt budowy nowości i starego modelu jest identyczny przy podobnym standardzie. Stale jest odpływ starszych żeglarzy do hausbotów. Kiedyś nie było tego. Nowych żeglarzy trochę przybywa, ale nowe pokolenie ma mało czasu i woli krótkie wakacje na cudzym jachcie na końcu świata niż miesiąc na Mazurach. Więc nowych jachtów nie kupią. Kupi je firma organizująca rejsy a wtedy oczywiście będzie zapotrzebowanie na większe jachty. Oczywiście za kilka tygodni rozpoczną się wodowania i zaczniemy pływać, z targami mamy spokój do września. A we wrześniu premiery będą...
_________________
Kto ma statki ten ma wydatki
Pozdrawiam Michał
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2019-03-07, 10:38   

Agnieszka14 napisał/a:
Jedynie być może ze szprycbudą pójdziemy o krok do przodu.


A do mnie po targach chce się wybrać Sail Servis pomierzyć łódeczkę żeby przygotować szprycbudę do Phobosa 25 :mrgreen:
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-07, 10:49   

Zauważam jedną prawidłowość. Mający żagle z Wawra,,, mają je i nic więcej. Pozostali - z najlepszych żaglowni w PL - co i rusz je zmieniają, poprawiają. Tylko mi nie piszcie, że jesteśmy niewymagający. Mamert to udowodnił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2019-03-07, 11:22   

Mirku, jedni poprawiają osiągi sprzętem a drudzy talentem. Każdy może sobie wybrać :mrgreen:
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pseudokibic 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 137
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-07, 12:38   

Globus napisał/a:
Każdy może sobie wybrać
I to nawet obydwie drogi na raz.... ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-07, 17:57   

Mówisz, ze się wybierają do Ciebie? Do Jory?
Hmmm. To może wspólne zamówienie?
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2019-03-10, 16:57   

pseudokibic napisał/a:
I to nawet obydwie drogi na raz....


Całkiem rozsądny wybór :mrgreen:
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2019-03-10, 17:00   

Agnieszka14 napisał/a:
Mówisz, ze się wybierają do Ciebie? Do Jory?
Hmmm. To może wspólne zamówienie?


Pytałem się przy okazji innego zakupu o szprycbudę i wyrazili zainteresowanie wzięcia wymiarów, żeby mieć ofertę dla Phobosów. Czy przyjadą ? Nie wiem. Czy ja kupię ? Dostrzegam zalety ale musiałbym zobaczyć i sprawdzić u kogoś a nie tylko na zdjęciach.
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-10, 17:38   

Bogdan oni już mają gotowy projekt na Phobosa25. Przesłali mi zdjęcie na maila. Mogę Ci wysłać.
Mi facet od nich powiedział, ze to za daleko i nie przyjadą. Ale mogą wysłać produkt gotowy do samodzielnego montażu.
Niemniej ja bym chciała trochę głębszą No i z montażem, wiec raczej się jednak u nich nie zdecyduję.
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2019-03-10, 17:50   

Agnieszka14 napisał/a:
Bogdan oni już mają gotowy projekt na Phobosa25. Przesłali mi zdjęcie na maila. Mogę Ci wysłać.
Mi facet od nich powiedział, ze to za daleko i nie przyjadą. Ale mogą wysłać produkt gotowy do samodzielnego montażu.
Niemniej ja bym chciała trochę głębszą No i z montażem, wiec raczej się jednak u nich nie zdecyduję.


A co jeśli okaże się, że przy wybranym grocie, bom będzie wadził o gorną krawędź szprycbudy ?

Nie ryzykowałbym z produktem standardowym . Wysokość bomu bywa różna ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2019-03-10, 17:55   

Agnieszka14 napisał/a:
Bogdan oni już mają gotowy projekt na Phobosa25. Przesłali mi zdjęcie na maila. Mogę Ci wysłać.
Mi facet od nich powiedział, ze to za daleko i nie przyjadą. Ale mogą wysłać produkt gotowy do samodzielnego montażu.
Niemniej ja bym chciała trochę głębszą No i z montażem, wiec raczej się jednak u nich nie zdecyduję.


Może i mają, ja powtórzyłem tylko rozmowę z targów. W tym roku jeszcze raczej nie szprycbuda mi w głowie. Wolałbym przenieść akumulatory do przodu. :idea:
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group