forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samosterowe spotkania w Korsarzu
Autor Wiadomość
juzekp 

Piwa: 26/49
Wysłany: 2019-04-08, 19:59   

Czy to będzie nowa arka noego na ten prorokowany koniec świata :?: ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta

Michal 

Piwa: 51/7
Wysłany: 2019-04-09, 07:07   

Zazwyczaj unikam Spotkań Korsarzowych, których tematem jest planowany rejs. Dzisiejsze spotkanie przebiegało inaczej, przyszły rejs był niemal pominięty. Był pokazany fragment filmu o budowniczych a wśród widowni był Andrzej Minkiewicz. Już chyba wiem, o czym będzie jeden z filmów na kolejnym przeglądzie. Historia budowy jachtu była już nagłaśniana, ale słuchanie Tych ludzi na żywo zrobiło na mnie duże wrażenie. W każdym słowie było słychać pasję. Portfel sam się otwiera podczas tej opowieści, Wesprzyjcie projekt, bo nie można przejść obok obojętnie. http://www.ojciecboguslaw.pl/

MirekMors 

Piwa: 85/30
Wysłany: 2019-04-09, 08:31   

Kiedyś byłem hojny dla kościoła, mino, że jestem niewierzący. Przeszło mi. Niech bogaty kościół sam wspiera potrzebujących. Sorry.

Michal 

Piwa: 51/7
Wysłany: 2019-04-09, 08:47   

To z kościołem niema nic wspólnego, ksiądz budujący jacht z bezdomnymi umarł, dalsza budowa też nie jest związana z kościołem. Jedyny związek to nazwanie jachtu imieniem zmarłego budowniczego. To wsparcie bezdomnych i ich celu. Na kościół wstydził bym się prosić o wsparcie. Mirek poczytaj o tej budowie.

MirekMors 

Piwa: 85/30
Wysłany: 2019-04-09, 20:51   

Kiedyś było o niej w tv. Pamiętam zapał bezdomnych budowniczych. Budujący widok. Miałem takie same odczucia co ty.

Kuracent 

Piwa: 10/8
Wysłany: 2019-04-15, 10:06   

Dzisiaj wielu uczestników Samosterowych Spotkań jest na Rejsie Szantymaniaka. Nie będzie zatem prelekcji. Zapraszamy na ostatnie spotkanie w sezonie 2018/19, które odbędzie się 29 kwietnia.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Kuracent 

Piwa: 10/8
Wysłany: 2019-04-24, 14:58   

Ziemowit Barański, Piotr Januszewicz i Waldek Paszyński "Ratujmy oldtimery: s/y Roztocze, s/y Venturia, s/y Kraziewicz"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 29 kwietnia 2019 o 1900

Będzie to ostatnie spotkanie w sezonie 2018/19.
Na spotkaniu o oldtimer'ach będzie Marek Popiel a także Ziemowit Barański, który opowie o książce o s/y Roztocze.
W tej sytuacji zmieniamy godzinę rozpoczęcia na 1900.

Będzie można kupić także książkę "Meteorologia. Vademecum dla żeglarzy".

Część druga:
Piotr Januszewicz i Waldek Paszyński "Ratujmy oldtimery - od s/y Venturia do s/y Kraziewicza"

Chcemy opowiedzieć Wam i pokazać fotki jak sami remontowaliśmy od 2015 s/y Venturia w Calabrii koło Sycylii. To klasyk Dufour 12000CT z 1977, ketch, już prawie odnowiony. Zdobywając przez pracę doświadczenie szkutnicze zdecydowaliśmy się na remont kolejnego jachtu. Pózną jesienią 2018 przewieziono z Gdanńka mocno zaniedbany kadłub Opala s/y Kraziewicz. Będziemy go rewitalizować przez kilka sezonów aż stanie się znowu piękny jak kiedyś. Zapraszamy na naszą prelekcje ostatnąa w sezonie 2018/2019. Do zobaczenia w Korsarzu.

Więcej informacji o s/y Kraziewiczu na zaprzyjaźnionym Forum.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Odpowiedz do tematu