forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Regaty w Krzyżach 2019
Autor Wiadomość
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-24, 00:39   

Awarii raczej nie było, Łóbódóbu walczyło do samego końca.
Natomiast na tak krótkich dystansach trzeba było startować o czasie, co nam się udawało i robiliśmy mniej zwrotów na pierwszą boję. Tu upatruję naszą przewagę w 1 i 3 wyścigu i dwa 1 miejsca :-)
Start do 2 wyścigu był zawalony przez inny jacht który zajechał nam drogę, my mieliśmy pierwszeństwo, żeby uniknąć kolizji wyluzowaliśmy żagle, odpadliśmy na ile było to możliwe i straciliśmy na szybkości. Łóbódóbu odjechało na tyle daleko, że nie daliśmy już rady nadrobić straty. Na ostatniej boi była szansa na dwa oczka wyżej, ale delikatnie mówiąc dałem ciała :oops: i wyszło tylko 4 miejsce w tym wyścigu.
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ksiezyc
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-24, 10:25   

U nas wyglądało to mniej więcej tak:
Pierwszy wyścig klasycznie zepsułem start (trochę się zagapiliśmy odnośnie procedury startowej) i w rezultacie weszliśmy na start w końcu stawki. Po takim błędzie pomyślałem, że nie wiele mamy do stracenia i popłynąłem totalnie inaczej od pozostałych na pierwszą boję. Ten manewr okazał się doskonałym pomysłem co dało nam 3 miejsce na mecie. Ostatnie metry walczyłem z Philą 880 i udało się ich wywieźć :lol:

W drugim wyścigu wydawało się, że wyszliśmy lepiej, ale jak się okazało każdy wyszedł lepiej bo tłum był niesamowity :lol: Do tego jakiś zabłąkany żeglarz, którego musieliśmy omijać na linii startu. Później powtórka z pierwszego wyścigu z kursem na pierwszą boję i gonitwa za czołówką. Dobra taktyka + błąd Artura i drugie miejsce na macie.

Trzeci wyścig najciekawszy bo zaczęło nieco mocniej wiać (i padać). Start całkiem udany i od początku 3-4 pozycja. Na pierwszej boi byliśmy drudzy zaraz po Bakawi, ale po piętach deptał nam Łóbódóbó. O ile do 2 boi mu odchodziliśmy to po zwrocie na 3 boję nie było tak kolorowo. Tu trochę kombinowania, aby go nie puścić i na 3 boi jesteśmy pierwsi. Następnie szybka decyzja, ciasny skręt i już lecimy max ostro na statek komisji. Łóbódóbó w zakłóconym wietrze musiał nieco odpaść i już było pewne, że nie da rady być przed nami. Szybki zwrot przy statku komisji i jesteśmy na mecie.

Emocji było sporo, a ja się cieszę, że z roku na rok pływam coraz szybciej.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ksiezyc
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group