forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy już należy bronić demokracji?
Autor Wiadomość
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-12-20, 16:59   

balti napisał/a:
...................

Puki mają bałwochwalczą większość....


Tzn. kto ma tą większość bo te puki to coś podejrzane są :roll:
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-20, 17:13   

robarek napisał/a:
balti napisał/a:
...................

Puki mają bałwochwalczą większość....


Tzn. kto ma tą większość bo te puki to coś podejrzane są :roll:


Masz rację , podejrzane są te pUki które bezmyślnie pukają w przyciski w czasie głosowań . W ten sposób mogą zatwierdzić że trawa jest niebieska .
Szkoda tylko że chodzi o przyszłość nas wszystkich .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-20, 18:10   

robarek napisał/a:
balti napisał/a:
...................

Puki mają bałwochwalczą większość....


Tzn. kto ma tą większość bo te puki to coś podejrzane są :roll:


czy większość :roll: 8-) :-P
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-12-20, 20:28   

Artur 66 napisał/a:


czy większość :roll: 8-) :-P

Tą i Tę, większość, mają .... PUKI ..... :mrgreen:

P.S Balti! ... spodobał mi się nick, nadany przez Ciebie pukającym w aparty do głosowania, według rozkazu zwykłego posła ..... :lol:


P.S P.S. .... można to podzielić..... Tą większość mają PUKI w sejmie , a Tę większość ma opozycja w senacie ..... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2019-12-22, 10:31   

1. Posłów opozycji nie było 27, z pis 32 (gorsza frekwencja). Głosowanie było "techniczne" ale przyśpieszone o 2 godziny! Bez histerii.
2. Teraz Senat podziała, moim zdaniem powinien to procedować miesiąc, a na końcu odrzucić w całości albo absolutnie przerobić, tak żeby działało dokładnie odwrotnie. W Sejmie pis to oczywiście obali i wtedy przyjdzie pora na wizytę TŁUMNĄ na Krakowskim Przedmieściu.
3. Ciągle mamy szansę to zatrzymać, gorzej, ze zaszlości trudno będzie odkręcić.
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-22, 11:38   

A gdyby senat w ogóle tego nie głosował ? Nie, bo nie i już !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-12-22, 15:24   

To jest możliwe, tylko pod warunkiem, że pisiory miałyby większość .....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-22, 18:25   

MirekMors napisał/a:
A gdyby senat w ogóle tego nie głosował ? Nie, bo nie i już !


Mirek .... weź .... ochłoń :shock:
Wiem że łosie .... , ale .....koty to dranie :roll:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-22, 20:05   

Zdaje się, że jest to możliwe, ponieważ ustawa jest sprzeczna z prawodawstwem UE.
A Układ Lizboński podpisany przez Lecha Kaczyńskiego stawia wyżej prawodawstwo UE niż danego kraju członkowskiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-22, 22:01   

Cóż z tego jeśli prezes ma kompleksy i neguje decyzje brata .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-12-22, 22:12   

Jeżeli senat w ciągu 30 dni nie przeproceduje ustawy to jest przyjmowana w postaci w jakiej wyszła z sejmu :evil:
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-11, 22:45   

Teraz bardziej gospodarczo. Pisałem już na fb w dwóch postach o cenach. Pomyślałem że warto aby nasi forumowicze też je zobaczyli.

Wszystko drożeje. Jedne rzeczy jawnie a inne niekoniecznie. Jeszcze trochę i okaże się że rzeczywista inflacja zaczyna galopować.
Oto przykład. Na koniec 2018 roku straszono podwyżkami cen gazu. W końcu z Nowym Rokiem wspaniałomyślnie utrzymano stare ceny. Koszty utrzymania związane z gazem nie powinny wzrosnąć.
Nic bardziej błędnego. Zimę mamy wyjątkowo lekką, ogrzewanie chodzi na ćwierć gwizdka a ostatni rachunek za gaz mnie zastanowił, żeby nie powiedzieć zdumiał. Na tyle zdumiał, że zaczęliśmy liczyć i porównywać. Porównaliśmy 30 dni na przełomie 2019 i 2020 roku z również 30 dniami z przełomu 2018 i 2019 i wyszło, że wtedy dziennie zużywaliśmy 9,07 m. sześć. gazu a teraz 10,7 m. sześć. dziennie. Wzrost o 17% mimo iż zima jest wyjątkowo lekka. No to zaczynamy drążyć i porównywać lato 2018 z latem 2019, kiedy gaz jest zużywany tylko do grzania ciepłej wody. W 2019 letnie zużycie gazu jest większe o 19% względem 2018.
Co to oznacza? Ano zmniejszenie kaloryczności gazu. Formalnie nie było podwyżki z początkiem 2019 ale za te same pieniądze PGNiG dostarcza towar znacznie gorszej jakości. I to jest niejawny czynnik wzrostu kosztów utrzymania, niemal 20%. To naprawdę dużo, galop się zbliża.
Udostępniajcie proszę. Może choć niektórym wyborcom PiS otworzą się oczy .


Niedawno pisałem, że inflacja szykuje się do galopu. Myliłem się. Ona już galopuje.
Dostałem pismo z Innogy z cenami i stawkami opłat dla odbiorców z grup taryfowych G. Czyli dla gospodarstw domowych. Sprawdziłem co nowego. Jestem w frupie taryfowej G12 więc sprawdziłem stawki … i włos na głowie mi się zjeżył na tyle, że aż sprawdziłem ostatnią fakturę za okres do stycznia 2020. Stawka w taryfie dziennej na fakturze wynosiła 0,2928 zł za kWh. A teraz możemy obstawiać jaka stawka, zgodnie z pismem od Innogy obowiązuje od 1 lutego 2020? No, jaka?
0,4166 zł za kWh. To oznacza podwyżkę o 42,3% !!!!!!
Czy przez czas trwania poprzednich rządów, wszystko jedno czy PO, czy AWS, czy SLD cokolwiek podrożało skokowo o 42%? Ja nie przypominam sobie niczego takiego.
Ale i tak ci co są wyznawcami PiSu powiedzą, że to wina Tuska. Bo tak im wyjaśnią w kurwizji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-02-12, 07:36   

Nie wiem, skąd bierzesz tak niskie ceny za prąd..... u mnie wychodzi po ok 0,67 zł za KW, dzieląc sumę zapłaty faktury przez ilość zużytych kW ..... taryfa G11 .... i w głębokiej d...pie mam, co jest składową tej ceny ...

Od nowego roku, zrobiłem sobie tabelkę w Exelu, gdzie monitoruję na bieżąco ceny i zużycie prądu ... wg tych wyliczeń, Energa - mój dostawca prądu, podniosła cenę o 28% w stosunku do 2019 roku ... a miało być tak pięknie i zgoda na podwyżki w wys 10-11% ....

W tym roku planuję założyć panele fotowoltaiczne ..... dopóki jest przychylna polityka w tym zakresie, .... ale jak przypomnę sobie co ten rząd zrobił z inwestorami wiatraków, to mam wątpliwości, czy to w ogóle będzie opłacalna inwestycja, która zwraca się dopiero po ok 10 latach .....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-02-12, 12:46   

Genralnie jest tak że Polska musi do końca roku mieć 15% energii z OZE. Na razie jest poniżej 10. Klimat więc póki co jest. Czy zaczną utrudniać to nie wiem, tu jest zawsze jakies ryzyko, jednak patrząc na rosnące ceny energii to powinno sie to zwrócić nawet szybciej. Ja w każdym razie założyłem foto - czekam na licznik dwukierunkowy.

Bodo, u mnie przy G11 wychodzi 0,55 grosza licząc tak jak Ty. Tylko jest jedno ale. Swego czasu zgodziłem sie na jakis pakiet z gwarancją ceny. W sumie to się chyba oplaciło bo nic od stycznia mi nie zmienili, a liczę że gdzieś od kwietnia/maja z mojego egositycznego punktu widzenia będę miał to głęboko w d....

BTW. Komuś zamówić wizytę konsultanta? Jak się zdecyduje to mi coś tam wpadnie z programu poleceń. ;-)
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-12, 16:42   

Jednak do ceny kWh nie można wliczać opłat stałych - to zniekształca cenę. Ja mam G12 (dzień noc). Wychodzi mi:
2019r : dzienna 0,56 zł/kWh i nocna 0,36 zł/kWh.
Nowy cennik wyrzuciłem i nie pamiętam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-02-12, 16:49   

MirekMors napisał/a:
Jednak do ceny kWh nie można wliczać opłat stałych - to zniekształca cenę....

Będę się spierał ..... nie interesuje mnie składowa faktury, ale sama jej wartość, którą dzielę przez ilość zużytych kW, a wynik jest ceną, którą płacę za 1 kW ..... dlatego w każdym miesiącu może być inna cena kW, ... ale jak zużywa się podobne ilości kW, to po jej cenie widać jak podrożał prąd ... dla mnie jest to najprostsza metoda liczenia, a bezpośrednio obciążająca mój portfel ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-12, 16:57   

MirekMors napisał/a:
do ceny kWh nie można wliczać opłat stałych - to zniekształca cenę. .

Mnie interesuje suma jaka jest do zapłacenia na końcu faktury , a nie składowe informujące na ilu darmozjadów muszę się składać :evil: , a ta cena niestety ostatnio ostro szybuje :evil:
I szlak mnie trafia kiedy na mównicę wychodzi jakiś niedouczony pajac i obwieszcza jaki to mamy kraj mlekiem i miodem płynący i dzielnie kroczymy do lepszego jutra :evil:
Nie mówiąc już o tym że pewnie za moment wszyscy będziemy się zrzucać na kary które zapewne nam wlepią za to czym napędzane są elektrownie i inne piece i czym w rezultacie oddychamy :evil:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-02-12, 20:52   

Przy moim zużyciu opłaty stałe to 10% opłat zmiennych (tak mniej więcej około tego). Niewielka róznica.
Zresztą sama energia to 60% opłat zmiennych - pozostałe są za dystrybucję.

Przy dobrze zbilansowanej fotowoltaice zostaje tylko te 10% czy ok. 22 zł na miesiąc, a zaosczczędzoną kwotę można przeznaczyc na splatę kredyciku na zakup jeśli nie ma się wolnej gotówki na instalację. Raty raczej nie wzrosną o 50% bo w CHF już kredytów nie dają :mrgreen: No i dla ziemi coś tam się zrobi dobrego. :-D
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-28, 09:02   

PiS wprowadza poprawkę nr 177, która zmienia Kodeks Wyborczy

To jak by ktoś miał wątpliwości czy wybory się odbędą w maju.
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-28, 09:56   

HWDPiS
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maciekzb
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group