forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koronawirus
Autor Wiadomość
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-05, 15:36   

Bardzo ciekawa i wartościowa strona. Polecam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pseudokibic 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 137
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-05, 19:23   

Szaman3 napisał/a:
Bardzo ciekawa i wartościowa strona. Polecam
Rozbudowana, wielowątkowa treść...
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-05, 19:40   

balti napisał/a:
Jak macie jakiekolwiek pytania odnośnie bieżącej sytuacji np. czy można wyjść pobiegać albo na spacer to polecam stronę
Dla mnie wszystko super wytłumaczone i wyjaśnione
http://czymoznawyjsczdomu.pl/

Ja wyjeżdżam samochodem z garażu ...... tego nie ma w zakazach ..... :mrgreen:

Zastanawiam się, czy w tych przepisach nie jest gwałcona, gwarantowana konstytucyjnie wolność jednostki? :roll: ... bo, gdyby było naprawdę groźnie, z miejsca wprowadziliby stan klęski czy tym podobne ..... wtedy, prawa obywatelskie są zawieszane zgodnie z konstytucją ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-06, 00:17   

Bodo napisał/a:
balti napisał/a:
Jak macie jakiekolwiek pytania odnośnie bieżącej sytuacji np. czy można wyjść pobiegać albo na spacer to polecam stronę
Dla mnie wszystko super wytłumaczone i wyjaśnione
http://czymoznawyjsczdomu.pl/

Ja wyjeżdżam samochodem z garażu ...... tego nie ma w zakazach ..... :mrgreen:

Zastanawiam się, czy w tych przepisach nie jest gwałcona, gwarantowana konstytucyjnie wolność jednostki? :roll: ... bo, gdyby było naprawdę groźnie, z miejsca wprowadziliby stan klęski czy tym podobne ..... wtedy, prawa obywatelskie są zawieszane zgodnie z konstytucją ....


Ty tak serio pytasz czy se jaja robisz? Przecież od dwóch tygodni prawnicy zgodnie twierdzą, że sa ograniczane swobody obywatelskie co może następować wyłącznie w efekcie ogłoszenia jednego z trzech rodzajów stanów nadzwyczajnych. Problem polega na tym że:
a) w czasie stanu nadwyczajnego nie może być wyborów, a dopiero 90 dni po jego zakończeniu
b) przedsiębiorcy/firmy mogą wystąpić do rządu o odszkodowania

A sam w-ce premier Gowin dziś się wygadał że w państwowej kasie jest zapas na 3 miesiące takich odszkodowań.... - hmmm, coż - wystaczyło nie kraść - kto to mówił???
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-06, 06:56   

marekj napisał/a:
....

A więc, jednak!? .... moje domysły nie były bezpodstawne! ..... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2020-04-07, 10:00   

Balti, a pan minister Szumowski wyraźnie powiedzial, ze to możliwe. To bylo 23 czy 24 kwietnia.
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-09, 23:48   

Wyciągnełam dziś maszynę ..... hmmm ..... kiedyś były bibuły ...... teraz są maseczki .... stan nadzwyczajny
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-10, 10:19   

Za Onet.pl ... cytuję wywiad z:
" ... mówi Maciej Zaremba-Bielawski.
..... W tym wypadku szwedzki rząd uznał - choć w tej nadzwyczajnej sytuacji nie musiał - że będzie się stosował do zaleceń ekspertów z Agencji Zdrowia Publicznego. Czyli warunkowo oddano zarządzanie epidemią w ręce apolitycznych ekspertów.
Uważają oni, że epidemii koronawirusa nie da się zdusić w zarodku, chyba żeby odizolowało się wszystkich od wszystkich, w tym personel służby zdrowia, co byłoby absurdem. W związku z tym trzeba z jednej strony izolować najstarszych, schorowanych i zarażonych, aby epidemia rosła jak najwolniej, żeby spłaszczyć przyrost zakażonych. Wszystko po to, by służba zdrowia nie została przeciążona.
Dobra wiadomość jest taka, że to, czego wszyscy się najbardziej obawiali, jak na razie nie nastąpiło, czyli nie zabrakło łóżek na intensywnej terapii. Każdy pacjent, który potrzebuje respiratora, otrzyma go. Jeszcze niedawno nie było to pewne.

Jak to?

Jeszcze tydzień temu, gdy wydawało się, że wkrótce będziemy mieli gwałtowny przyrost zachorowań, zarażeń, to spekulowano, że personel szpitali będzie musiał wybierać, kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie. Teraz takiego ryzyka nie ma, twierdzą szefowie szpitali. Armia zbudowała w hali targów w Sztokholmie ogromny szpital polowy do intensywnej terapii. Ma kilkaset łóżek. Jak na razie nie trzeba było go otwierać. ...."

I to jest bardzo dobra wiadomość, odnośnie czasu istnienia zagrożenia epidemiologicznego .... ten wirus, zaczyna się cofać w naszym regionie i niedługo wrócimy do zajęć i na Mazury .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-10, 11:25   

Myślę że większość ludzi podchodzi do tego jednak ze zrozumieniem i się izoluje .
Ciekawi mnie tylko dlaczego nakaz zkrywania paszczy chcą wprowadzić dopiero po świętach ...
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-10, 11:42   

Bodo napisał/a:
Za Onet.pl ... cytuję wywiad z:
W tym wypadku szwedzki rząd uznał - choć w tej nadzwyczajnej sytuacji nie musiał - że będzie się stosował do zaleceń ekspertów z Agencji Zdrowia Publicznego. Czyli warunkowo oddano zarządzanie epidemią w ręce apolitycznych ekspertów.
Uważają oni, że epidemii koronawirusa nie da się zdusić w zarodku, chyba żeby odizolowało się wszystkich od wszystkich, w tym personel służby zdrowia, co byłoby absurdem. W związku z tym trzeba z jednej strony izolować najstarszych, schorowanych i zarażonych, aby epidemia rosła jak najwolniej, żeby spłaszczyć przyrost zakażonych. Wszystko po to, by służba zdrowia nie została przeciążona. Dobra wiadomość jest taka, że to, czego wszyscy się najbardziej obawiali, jak na razie nie nastąpiło, czyli nie zabrakło łóżek na intensywnej terapii. Każdy pacjent, który potrzebuje respiratora, otrzyma go. Jeszcze niedawno nie było to pewne.

Jak to?

Jeszcze tydzień temu, gdy wydawało się, że wkrótce będziemy mieli gwałtowny przyrost zachorowań, zarażeń, to spekulowano, że personel szpitali będzie musiał wybierać, kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie. Teraz takiego ryzyka nie ma, twierdzą szefowie szpitali. Armia zbudowała w hali targów w Sztokholmie ogromny szpital polowy do intensywnej terapii. Ma kilkaset łóżek. Jak na razie nie trzeba było go otwierać. ...."

I to jest bardzo dobra wiadomość, odnośnie czasu istnienia zagrożenia epidemiologicznego .... ten wirus, zaczyna się cofać w naszym regionie i niedługo wrócimy do zajęć i na Mazury .... :-D


No nie wiem :roll:
Ps. Wyboldowałem to co ja uważam za istotne.
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-10, 14:57   

balti napisał/a:
.... chcą wprowadzić dopiero po świętach ...

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... wybory .... :-/
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-10, 22:12   

Jeżeli komuś jest potrzebna przyłbica, to służę pomocą ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-11, 00:37   

Bodo. Przy takiej facyjacie powinieneś mieć nieprzeźroczystą przyłbice. Zalecenie jest by chronić otoczenie :-o
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-11, 06:44   

Niestety, tak zniekształca przyłbica .... :mrgreen: .... dodatkowo, nie zrobiłem makeup'u .... :lol:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2020-04-11, 17:55   

Bodo, mieszkając w Piastowie staranniej się ubierałeś :mrgreen: :lol: :-D
Chyba, że to tylko na lany poniedziałek się szykujesz :?:
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-28, 17:30   

W Sierpcu jest plac targowy ...... aktualnie zamknięty łańcuchem i kłódką .... z tego powodu, w dniu dzisiejszym (targowym), uliczkami wokół targowiska, nie dało się swobodnie przejść, bo ludzie, aby móc przeżyć, sprzedawali wytworzone płody rolne ....
Mam przeczucie, graniczące z pewnością, że podobnie dzieje się w miasteczkach i wioskach, całej Polski ....
IMHO, straciło sens dalsze utrzymywanie ograniczeń swobód obywatelskich ... a w powyższym przykładzie, są one, wręcz, zagrożeniem w wale z epidemią ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-28, 18:23   

Kiedyś prowadziłem gosp. szklarniowe. Marzec/kwiecień to był czas pierwszych płodów na przednówku. U mnie były to głównie róże. Dla producentów to dramat; dodatkowo spotęgowany głupimi zakazami. HWDPiS.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-28, 18:31   

Bodo napisał/a:
podobnie dzieje się w miasteczkach i wioskach, całej Polski ....


W Konstancinie takie targowisko jest czynne dwa razy w tygodniu z tym że działa tylko część spożywczo-warzywna bez art. przemysłowych . Dzięki temu stoiska są rozstawione dużo luźniej niż zazwyczaj i świeże warzywa można kupić niemal z samochodu :->

Z moich obserwacji głupie jest natomiast używanie maseczek / na brodach , czołach czy gdzie inaczej dyndających na człowieku / To już chyba lepiej wogóle nie zakładać niż mieć tylko wyświechtany przedmiot w razie kontroli..


....... JESZCZE ĘDZIE PRZEPIĘKNIE , JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE .....
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-28, 23:00   

balti napisał/a:

... głupie jest natomiast używanie maseczek / na brodach , czołach czy gdzie inaczej dyndających na człowieku ...

Widać, niestety :-( ogólne rozprężenie. Ludzie zaczynają coraz bardziej odpuszczać i może się okazać, że to co wypracowaliśmy (przez te ponad półtora miesiąca) zostanie zaprzepaszczone :-|
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-29, 05:55   

Niestety, natury ludzkiej nie da się przechytrzyć .... tylko, dlaczego nie wiedzieli tego zarządzający te obostrzenia? .... jestem pewny, że doskonale wiedzieli, ale działali z pobudek politycznych i świadomie to robili .... niestety, to jest trudne do udowodnienia ..... dobrze mieć tego świadomość, przed wyborami, kiedykolwiek by się odbyły ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group