forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2020
Autor Wiadomość
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-10, 15:47   Sezon 2020

W tym sezonie, osadziłem łódkę na suchym i czekam na rozwój wypadków .... :-D .... jak się nie polepszy, to się ..... :-/

Proponuję zgadywankę: Kto będzie najbliższy w wytypowaniu daty, kiedy można będzie spokojnie zwodować łódkę!
Zwycięzca będzie nosił tytuł Wróżbity Naszego Forum na rok 2020 ..... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-10, 16:29   

Bodo napisał/a:
Kto będzie najbliższy w wytypowaniu daty, kiedy można będzie spokojnie zwodować łódkę

Pytanie nieprecyzyjne. Wodować można choćby dziś. Ja czekam bliżej majówki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-10, 16:42   

Ale przecież łódki które są "na miejscu" są już wodowane .
Przed chwilą znów widziałam nawet płynącą ....
I nie powiem , żal dupę ścisnął , bo pogoda przepiękna :-(
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-10, 17:43   Re: Sezon 2020

Bodo napisał/a:

Proponuję zgadywankę: Kto będzie najbliższy w wytypowaniu daty, kiedy można będzie spokojnie zwodować łódkę!
Zwycięzca będzie nosił tytuł Wróżbity Naszego Forum na rok 2020 ..... :mrgreen:


Zakazy pewnie zaczną luzować pod koniec maja, ale to bardziej moje życzeniowe myślenie.
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-10, 17:54   

MirekMors napisał/a:
Wodować można choćby dziś

Dlatego w konkursie jest słowo "spokojnie" .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-10, 18:07   

Nasza Dziewczynka się bardzo spokojnie zwoduje w przyszły weekend:)
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2020-04-11, 17:53   

Mam już zdjęcia z Nidzkiego już pływających jachtów.
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-11, 21:19   

Na kamerce na Tałtach wczoraj widziałam jacht.
Ehhh...
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
don alonso 

Wiek: 75
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 84
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Górny Ślask
Wysłany: 2020-04-15, 12:41   

Moją łódkę zwodują 16 maja. Niestety beze mnie. Granica Polsko Niemiecka z obu stron zamknięta. A ja już tęsknię. Czy w tym roku w ogóle uda się popływać?
_________________
Elizabeth CD czyli Nautika 1000
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2020-04-18, 11:05   Konsultacje PILNE

Zostały dwie godziny konsultacji, piszcie do Szumowskiego, WSZYSCY
Adres: RMrozp.epidemia@mz.gov.pl

Choćby tak:

Proszę o wyjaśnienie, czy aktywność indywidualna polegająca na własnoręcznym remoncie łódki oraz żeglowaniu bez pobytu w innych krajach jest dozwolona?

Albo tak:

Uprzejmie proszę o wyraźne zapisanie w rozporządzeniu wyłączenia rekreacyjnego uprawiania żeglarstwa z tych ograniczeń, oczywiście pod warunkiem przestrzegania paragrafów 16 i 17.
Jest to aktywność uprawiania indywidualnie lub w gronie rodzinnym, z mniejszym narażeniem na kontakty niż spacer po lesie albo plaży.

A na stronie SAJ jest dłuższe wystapienie
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2020-04-18, 14:14   

Robią nam "NOWE restrykcje", bo w myśl dziś obowiązujących przepisów od poniedziałku nie byłoby ŻADNYCH. Taka "nowa normalność" jak w Roku 1984" Orwella. Ale żarty na bok.

Mam wrażenie, że ministerstwo dostało od żeglarzy co najmniej kilkadziesiąt różnych ale zbieżnych stanowisk. To zaowocuje, jak nie jutro, to przy nowelizacji związanej z kolejnym etapem "luzowania" albo przynajmniej chociaż w wykładni na www.gov.pl/web/koronawirus.
To etap centralny, czyli rządowy.

Jest jeszcze etap lokalny. Przepis, stanowiący powtórzenie chyba wcześniejszych, stanowić ma:

§ 12. 1. Do odwołania wykonywanie zadań przez urząd administracji publicznej lub jednostkę organizacyjną wykonującą zadania o charakterze publicznym, może podlegać ograniczeniu polegającym na wykonywaniu:
1) wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom;
2) określonych zadań przez ten urząd lub jednostkę w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.
2. Decyzję o rodzaju i formie wprowadzanych ograniczeń, o których mowa w ust. 1, podejmuje kierownik urzędu administracji publicznej lub kierujący jednostką organizacyjną wykonującą zadania o charakterze publicznym, zawiadamiając o tych ograniczeniach, w drodze ogłoszenia, na stronie podmiotowej urzędu lub jednostki, a także przez wywieszenie ogłoszenia w siedzibie urzędu lub jednostki.


Uważam, że oznacza to, iż zarządcy marin komunalnych mogą ale nie muszą je zamykać. Moim zdaniem mogliby otwierać, nie dopuszczając do robienia imprez/ zawodów/spędów ponad te sakramentalne n osób ma m2 oraz z zachowaniem "social distancing".

Proponuję, abyśmy wywierali na nich presje - każdy u siebie. Ale po poniedziałku, patrząc CO napisze pan minister.

W kolejnym etapie przyjdzie kwestia "rekomendacji" Wód Polskich oraz Urzędów Morskich, które to rekomendacje nie są źródłem prawa, a Straż Graniczna i Policja represjonują żeglarzy.
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 00:03   

Bez względu na to co robi rząd (luzowanie zakazów) moim zdaniem sytuacja wcale się nie poprawiła. :-(
Jeżeli ta zaraza ma trwać jeszcze co najmniej rok lub półtora, to prawdopodobieństwo zarażenia się teraz czy za 3-4 miesiące, według mnie, jest takie samo. Nie pozostaje nic innego, jak się dostosować do nowych warunków życia i pływania, spędzania czasu na jachcie.
I tu mam pewne obawy, na przykład prysznice i toalety. Kibelek mamy chemiczny i korzystamy z niego, więc to ryzyko odpada, natomiast prysznice to już poważny problem :roll:
Jakieś większe imprezy ogniskowe w portach odpadają na pewno, przynajmniej dla mnie, natomiast spotkania w 2-3 jachty, gdzieś na dziko jest do ogarnięcia.
Z drugiej strony mam mieszane uczucia, i nie wiem czy to gra warta świeczki i nie odpuścić tego sezonu :cry:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 12:39   

My zamierzamy pływać, ale już teraz tłumaczymy Dzieciom, że w tym sezonie będzie inaczej. Nie będziemy chodzić „na miasto”. Żadnych straganów w Mikołajkach, basenu w Gołębiu, łażenia po Giżycku itp.
Do sklepu tylko jedno z rodziców. I będziemy albo stawać w małych porcikach albo na dziko. Głównie na dziko.
Jedzenie nie w knajpach tylko będziemy gotować na łódce.
Żeby byli gotowi.
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 13:31   

Tylko po co pływać, jak trzeba wyeliminować najlepsze w pływaniu :roll:
Chodzi mi o wieczorne biesady z zacnym gronie ;-) :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 13:41   

No masz ....
A ja naiwnie myślałam że to chodzi o "morza szum , ptaków śpiew , dzika plaża pośród drzew ..." ;-)
A poważnie patrząc na statystyki i na to co się dzieje głównym miejscem jakie trzeba omijać szerokim łókiem to wszelkiego rodzaju szpitale i przychodnie bo tam jest największe ryzyko poczęstowania się tym świństwem. Jeśli zachowuje się higienę i nie "siedzi sobie na plecach" ryzyko zakażenia jest znikome.
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-20, 15:50   

Nad morzem już oficjalnie pozwalają ;
https://www.umgdy.gov.pl/?p=34762
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojan 


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 139
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2020-04-20, 17:56   

Polska 38 mln ludzi- 10000 zakażonych to daje 1 zakażony na 3800 osób tj. 0,026% populacji
Umarły 362 osoby tj. 0,009% populacji. 1osoba na 100 000 Biorąc pod uwagę,ze w warmińsko mazurskim zakażonych prawie nie ma, szanse na na zachorowanie są mniejsze niż trafienie głównej w totka. Oczywiście jak się ma pecha to wiadomo, że cegła w drewnianym ci spadnie.
Taka jest matematyka na razie, więc nie obawiałbym się prysznica pod dębem, czy biesiady na brzegu,choć oboje z żoną w razie zkażenia jesteśmy najbardzej zagrożeni ciężkim przebiegiem choroby. Reasumując zapraszamy całą ekipę w maju na małe zamordeje na wspólną biesiadę. My zamierzamy pływać do listopada, chociaż mówią , że jak chcesz Boga rozbawić opowiedz mu o swoich planach.
_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-20, 18:22   

Wojan napisał/a:
Polska 38 mln ludzi- 10000 zakażonych...

Wierzysz w te przedwyborcze statystyki? :roll:
Dalej mam obawy co do bezpieczeństwa :cry:

Rozmawiałem dziś z Arkiem z mojego portu, my się będziemy wodować najwcześniej po majówce i najpóźniej przed Bożym Ciałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojan 


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 139
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2020-04-20, 18:28   

Oczywiście ,że nie wierzę, jest dużo więcej, ale i tak uważam, że na Nidzkim będziemy bezpieczni. Jak będziecie się wodować dajcie znać podplyniemy pomóc
Ps. Pożyczymy prysznica w potrzebie
_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2020-04-20, 19:48   

Nie wiem na ile można ufać różnym sygnałom od specjalistów oraz argumentom szwedzkiej służby do walki z Covid19 .... którą, pilnie obserwuję. Wg, tych wróżb .... :-D ... tym świństwem, zostanie zarażonych 80 do 90 %, ludności .....
Zakładam, że zostanę zarażony .... o ile, już nie zostałem (?) .... a przebieg choroby, będzie adekwatny do systemu obrony organizmu .... nie dam rady wpłynąć na taki rozwój sytuacji ..... będzie co będzie, co nie znaczy, że totalnie przestaję się chronić ..... :-D

P.S. .... Beata od trzech tygodni stosuje nam terapię ochronną, za pomocą świeżo wyciskanego soku z marchwi i jabłek, który wypijamy po dwie szklanki dziennie .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group