forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
doszczelnianie okien
Autor Wiadomość
gadam 


Wiek: 59
Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 17
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice Garwolina
Wysłany: 2021-06-18, 12:51   doszczelnianie okien

Witam Szanowne Grono
przecieka mi okienko boczne w sasance , nie to, że woda się leje ale jak intensywnie pada albo płuczę pokład to kurna intensywnie kapie z dolnej krawędzi okna i moczy materac . Nie chcę rozbierać do podszewki więc wymyśliłem, że objadę krawędzie styku silikonem . Niby proste ale na rynku jest tyle tego, że trzeba mieć minimum doktorat z chemii żeby wyłowić właściwy do tego celu . Podpowiedzcie proszę czym to potraktować ?
_________________
Żegluj i pozwól innym żeglować ,życie to największy ocean jest. Można płynąć samotnie ale.... po co ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-18, 13:11   

No możesz spróbować tylko nie silikonem a sikaflexem. Ale którym to tak od ręki Ci nie powiem. Do uszczelniania przy montażu różnych dekli, knag itp uzywa się Sikaflexu 292i ale tam jest technologia taka że się najpierw lekko dokręca wkręty/śruby a jak sikaflex stanie się juz troszkę twardszy to dociąga mocniej. Okna wkleja się na jakiś inny który łapie od razu i nie trzeba w ogóle użyć wkrętów jeśli potrafimy dopasować okno do ugięcia kabiny.
Ty potrzebujesz mazidło którym przejedziesz dookoła okna. Wcześniej postaraj się możliwie dokładnie przyczyścić to jakąś szczotką. Na sasance tam się dużo niewidocznego brudu zbiera.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-18, 13:17   

Mi dla odmiany zaczęło kapać ze śruby mocującej podwięź wantową. Muszę jąq odkręcić i uszczelnić na nowo. W tmtym roku uszczelnałem forluk. Budownczy używał silikonu i coś czuję że właśnie się skończył i po kolei będą się przecieki pojawiać. Ale w sumie jacht ma 20 lat więc długo wytrzymało
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gadam 


Wiek: 59
Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 17
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice Garwolina
Wysłany: 2021-06-18, 13:32   

marekj napisał/a:
No możesz spróbować tylko nie silikonem a sikaflexem. Ale którym to tak od ręki Ci nie powiem. Do uszczelniania przy montażu różnych dekli, knag itp uzywa się Sikaflexu 292i ale tam jest technologia taka że się najpierw lekko dokręca wkręty/śruby a jak sikaflex stanie się juz troszkę twardszy to dociąga mocniej. Okna wkleja się na jakiś inny który łapie od razu i nie trzeba w ogóle użyć wkrętów jeśli potrafimy dopasować okno do ugięcia kabiny.
Ty potrzebujesz mazidło którym przejedziesz dookoła okna. Wcześniej postaraj się możliwie dokładnie przyczyścić to jakąś szczotką. Na sasance tam się dużo niewidocznego brudu zbiera.


Dzięki, faktycznie tam jest zawsze masa brudu , o przeczyszczeniu szczotką nie pomyślałem
planowałem jedynie przemyć jakimś "klinerem" ale teraz przejadę wstępnie jakąś miękką szczotką drucianą .
_________________
Żegluj i pozwól innym żeglować ,życie to największy ocean jest. Można płynąć samotnie ale.... po co ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2021-06-18, 15:41   

Polecam: https://allegro.pl/oferta/klej-uszczelniacz-polymer-czarny-200ml-sealine-10598654182?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_MD_OSLT_pla_other_sport_leisure_tourism&ev_adgr=Sporty+wodne+-+Żeglarstwo&gclid=EAIaIQobChMIlqzBjKeh8QIVyxV7Ch0bTAJNEAQYASABEgJjR_D_BwE
żadne tam silikony i sikaflexy. kolor może być też biały.
Okleić dokładnie taśmą malarską przed robotą. Jak się da to wydłubać trochę starego kleju i zrobić elegancką fazę.
_________________
Pozdrawiam
Robert
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
gadam
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-18, 15:50   

Drucianą to nie wiem. Mozesz okno porysować, chyba że masz taką precyzyjną co w szczelinę wejdzie. Zwykła szczota ryżowa wystarczy. I odtłuścić acetonem. W sumie to nie pamiętam czy tam jest jakaś szcelina ale jak nie to może trzeba lekko wydłubać - tak ze 2-3mm tego co tam jest żeby nowe uszczelnienie miało jakąś sensowną grubość
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
gadam
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group