forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont kanałów
Autor Wiadomość
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-18, 00:53   Remont kanałów

W ubiegły weekend zrobiliśmy mały rekonesans po remontowanych kanałach. Z tego co widzę to w sezonie będzie baaaaaardzo wesoło :mrgreen:

Kanał Tałteński wygląda tak jak na zdjęciach. Częściowo jest już nowy beton, na reszcie wbite larseny. Sa zwężki w miejscach gdzie akurat wbijają larseny lub leją beton. Tam będzie ciekawie. Przed zwężkami do larsenów przymocowane są drewniane belki z cumami dla jachtów oczekujących na zielone światło.

Kanał Grunwaldzki prawie skończony

Kanał Mioduński - trochę larsenów, betonu jak na lekarstwo i mały ruch sprzętu.

Kanał Szymoński - nie wiem - płynęlismy na rybkę do fiszbarki i dalej nie popłynęliśmy.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2021-06-18, 11:58   

Zupełnie się na tym nie znam, ale nie jest tak, że faloroby bardzo będą zrobioną już robotę odrobocać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2021-06-18, 12:01   

Możesz przetłumaczyć na polski :-( :?:
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-18, 12:58   

Pewnie trochę ten betonik wytrzyma choc mam wrażenie, że troche niski jest, nawet biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki poziom wody aktualnie. Na tych zdjęciach to wyglada fatalnie ale w kanale Grunwaldzkim już ładnie wykończają brzegi za murkiem. Faloroby mogą faktycznie popsuć (odrobocyć ;) ), bo regularnie zdarzają się kretyni genrujący falę, która przejdzie przez murek i będzie rozmywać świeżo usypane i jeszcze nie związane trawą otoczenie :evil:

Dla mnie najciekawsze jednak jest co się będzie działo przy dużym ruchu i wietrze na tych zwężkach. Majac na uwadze wybitne umiejętności niektórych skiperów będzie trzeba się dobrze odbijaczami obłozyć. Chyba napisze do Mazury24.eu żeby tam kamerkę powiesili. Mam na myśłi wejście do kanału Tałteńskiego
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-18, 13:00   

A jeszcze jedno. Przy wszystkich krytycznych miejscach są faceci na małych motorówkach (pontonach) którzy zawiadują ruchem. Może to trochę uratuje sytuację.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2021-06-18, 13:46   

robarek napisał/a:
Możesz przetłumaczyć na polski :-( :?:


Czy jednostki pływające, które wytwarzają spore fale, nie spowodują (za sprawą tych fal) obsuwania się piasku, zasypywania pogłębionych miejsc itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2021-06-18, 15:36   

Zrozumiałem :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2021-06-18, 20:07   

@robarek - gratuluję :) i przepraszam, za wcześniejsze, czasem mnie tak nachodzi (ostatnio próbowałem czytać 'lód' Dukaja, może to przez to) żeby dziwnomową kwiecistą pisać.

Czy przez kanały legalnie można iść nocą? Oczywiście mając odpowiednie światełka.

Zaplanowałem w tym roku odwiedzenie Sztynortu (bo tak!), nie byłem za kanałami z 3-4 lata. To chyba tylko nocą, albo na świt lecieć.
Ciekawe od której panowie pracują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-06-19, 01:21   

Zdarzyło mi się kiedys nocą kanały pokonywać. Nie wiem co przepisy mówią ale jak będą światełka to płyniesz "na własną odpowiedzialność" - czyli w sumie tak samo jak w dzień.
Płynęliśmy około 16 i ekipa na Mioduńskim sie już zwijała. Barka z ciężarówką-dźwigiem na pokładzie spływała do zatoczki na początku kanału. Widoczna na Tałteńskim barka z miejsca się nie ruszała i była tam ok 17:30 - zdjęcia.

IMHO jakieś większe problemy mogą być w tym konkretnym miejscu jak dmuchnie mocniej od jeziora
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group