forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy już należy bronić demokracji?
Autor Wiadomość
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2021-10-14, 11:38   

@Balti - ja wiem. Przechodziłem obok bo ... pracowałem. Nie miałem akurat wtedy wolnego, żeby dołączyć fizycznie. Dołączam medialnie.
Mam nadzieję, że rozumiesz. Po prostu nie ten czas nie to miejsce (u nas było 16 w sobotę, niestety z powodów funeralnych dla mnie był to czas wyłączony z uczestnistcwa).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-10-14, 11:53   

urbos napisał/a:
.... Po prostu nie ten czas nie to miejsce .....

Odpokutujesz to, uczestnicząc w strajku nauczycieli ..... :-D

... tak, a propos .... dzisiaj Twoje święto .... przyjmij życzenia pomyślności zawodowej ... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2021-10-15, 10:49   

A dziękuję. Choć jeszcze chyba nie ma dnia korepetytora, ale pracujemy nad tym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 12:28   

Napiszcie mi coś o "Ostatniej prostej" ..... gdzie się podziała ta kampania rządzących? ..... i na kogo zwalą winę za to, że szczepionki nie działają jak obiecywali i przekonywali? ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-05, 12:49   

Ale nie działają u tych co się zaszczepili czy u tych co nie? 8-) Nie wiem jakie sa prawdziwe statystyki odnosnie leżących w szpitalach zaszczepionych i nie zaszczepionych. Rząd i lekarze mówią ża 99% to nieszczepieni. Konfederacja twierdzi że 70% to nie szczepieni więc nie wiem kto ma rację, ale nawet jeśli konfa to i tak wskazuje to na to że jednak zaszczepienie istotnie obniża ryzyko hospitalizacji.
Aha, nie wiem co obiecywali i do czego przekonywali rządzący bo nie są dla mnie żadnym autorytem medycznym, podbnie jak różnej maści mądrale z mediów społecznościowych. Przekonali mnie lekarze i kilka znanych z pierwszej ręki przypadków przechodzenia tego świństwa - nie zawsze ze szczęśliwym końcem. Nawet jeśli skuteczność nie jest 90% a 50% to nadal IMHO warto o tą połowę zmnijeszyc ryzyko.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 12:59   

Bodo napisał/a:
Napiszcie mi coś o "Ostatniej prostej" ..... gdzie się podziała ta kampania rządzących? ..... i na kogo zwalą winę za to, że szczepionki nie działają jak obiecywali i przekonywali? ....

Jak to nie działają /?/ :shock: w analogicznym okresie roku ubiegłego zachorowań było dwa razy więcej . Biorąc pod uwagę to że obecnie wyszczepiło się 52% populacji wynik jest łatwy do policzenia . No i z tego co wiadomo chorzy to głównie nie zaszczepieni , pomijając tych z chorobami współistniejącymi .

Bodo napisał/a:
gdzie się podziała ta kampania rządzących?

Kurwizji nie oglądam , w tvnie nieustannie zachęcają do szczepień .

Bodo napisał/a:
apiszcie mi coś o "Ostatniej prostej"

W/g mnie to dla tego nierządu równia pochyła . Mam nadzieję że szybciej niż za dwa lata .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 13:47   

Zaszczepieni nie chorują? .... nie umierają w "czwartej fali"? .... to, przecież, szczepionka miała chronić od każdej, następnej "fali" .... na razie jej działanie jest mocno ograniczone.... :-/ .... moim zdaniem, to wciskanie dezinformacji, że szczepionka chroni, było jednym z największych błędów propagandy, która ma wpływ na teraźniejsze czasy. Ludzie zaszczepieni przestali być ostrożnymi, co widać np. po "olewaniu" noszenia maseczek ..... :!:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-05, 13:57   

Bogdan. Nikt nie twierdził że szczepionka zapezpiecza w 100% przed zakażeniem i przy okazji przenoszeniem wirusa, jak również przed ciężkim przebiegiem i śmiercią. Mówiono natomiast, że w znaczącym stopniu (60,70,90%...) ogranicza powyższe ryzyka. Zwłaszcza te najgorsze. Statystyki to jasno pokazują obojetnie czy brać te oficjalne czy te sporządzane przez "ekspertów" z konfederacji. Problemem jest to że ludzie się nie zaszczepili. Najwieksze liczby zachorowań w przeliczeniu na liczbę mieszkańców sa tam gdzie szczepiło sie najmniej. Czy po tym mozna twierdzić że szczepionki nie działają?

No, ja nie wiem jak to jest z tym nienoszeniem masek przez zaszczepionych. Ja tam noszę i to raczej te lepsze FFP2/3/KN95. Ludzie z otoczenia też noszą. Najwiekszy problem z tym mają natomiast wszyscy sceptycy od szczepionek, masek i ogólnie wirusa - często to są te same osoby. Osobiscie na szczęście znam taką tylko jedną i przez nią - zanim ją wypieprzyłem z grona znajomych - sporo "mądrości" tego srodowiska do mnie docierało.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 14:08   

marekj napisał/a:
.... w znaczącym stopniu (60,70,90%...) ogranicza powyższe ryzyka......

Też tak uważam! .... a obiecaną miałem ochronę całkowitą ..... :-D
marekj napisał/a:
.... No, ja nie wiem jak to jest z tym nienoszeniem masek przez zaszczepionych.....

Bo w dużych miastach wygląda to nieźle ..... w małych, to jest zupełna odwrotność stosunku tych co noszą do tych bez maseczek ....
Przykład skrajny: ... w przychodni lekarskiej NFZ, tu, gdzie mieszkam, maseczek nie nosi ani personel, ani pacjenci ... tylko lekarze w gabinetach, mają założone maseczki na nos i wymagają tego od wchodzących pacjentów ....
Zgadnij, która partia wygrywa tutaj wybory?... :-D

marekj napisał/a:
....Osobiscie na szczęście znam taką jedną i przez nią - zanim ją wypieprzyłem z grona znajomych.....

Grozisz??? ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 14:14   

No i objawił nam się nowy Zenek :-x
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Artur 66, Aśka
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 14:16   

Nie rozumiem? .... czy to do/o mnie? .... jeżeli tak, to proszę o rozwinięcie....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 15:32   

MirekMors napisał/a:
No i objawił nam się nowy Zenek :-x


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 15:39   

marekj napisał/a:

Ja tam noszę i to raczej te lepsze FFP2/3/KN95.

Ja także, generalnie nie noszą młodzi "nieśmiertelni" oczywiście nie zaszczepieni :-(
Ps. Ja mam rozwiązanie, nie zaszczepiony płaci za leczenie i hospitalizację jak zachoruje na Cowida i od razu wynik podskoczy o 30-40% :-P
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Ostatnio zmieniony przez Artur 66 2021-11-05, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 15:39   

Artur 66 napisał/a:
MirekMors napisał/a:
No i objawił nam się nowy Zenek :-x


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.... ale osooo chodzi? .... :shock:
... też bym się pośmiał! .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 15:47   

Artur 66 napisał/a:
.... generalnie nie noszą młodzi "nieśmiertelni".....

:mrgreen: :mrgreen: .... ja widuję w tutejszych sklepach, tych "młodych" ...... :mrgreen: .... z laseczkami, .... pomarszczonych na twarzy, .... zużytych ciężką pracą i życiem, biednych ludzi ...... :-(

Zastanawiam się, co kieruje tymi ludźmi, że nie przejawiają jakiegokolwiek strachu przed zarażeniem ..... i myślę sobie, że jest to, albo głęboka niewiedza, albo zmęczenie życiem i zobojętnienie na los .... :-/
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 18:06   

Bogdan. Wiem, że "jadę po bandzie". Nie zrozumiem co kieruje płaskoziemcami ? A Ty (wy) się do nich zaliczacie ! Masz ślad po szczepieniu ospy ? Inne w kartotece zdrowotnej masz wpisane ? Masz. Chorowałeś na te choroby ? Nie. A teraz wymyślasz sobie durne wykręty przeciw szczepieniu się. Wybacz - mam nadzieję na kontynuację koleżeństwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 18:51   

Bodo napisał/a:

marekj napisał/a:
.... No, ja nie wiem jak to jest z tym nienoszeniem masek przez zaszczepionych.....

Bo w dużych miastach wygląda to nieźle ..... w małych, to jest zupełna odwrotność stosunku tych co noszą do tych bez maseczek ....
Przykład skrajny: ... w przychodni lekarskiej NFZ, tu, gdzie mieszkam, maseczek nie nosi ani personel, ani pacjenci ... tylko lekarze w gabinetach, mają założone maseczki na nos i wymagają tego od wchodzących pacjentów ....
Zgadnij, która partia wygrywa tutaj wybory?... :-D


To co piszesz świadczy tylko o ciemnocie jaka panuje w takich miejscach . Dlatego ta waaadza walczy z każdym wykształconym środowiskiem /paradoksalnie też z lekarzami/ , bo wie że ciemnotą łatwiej się manipuluje .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 21:15   

MirekMors napisał/a:
... Masz ślad po szczepieniu ospy ? ...

Mam, .... ale nie zmieniaj tematu .... jeżeli wnioskujesz, że nie jestem zaszczepiony na covida, to wskaż mi to miejsce, w którym to wyczytałeś, a naniosę odpowiednią poprawkę .... :-D
MirekMors napisał/a:
.... teraz wymyślasz sobie durne wykręty przeciw szczepieniu się.....

Chyba, coś niejasno napisałem ..... :-/ .... wyjaśniam, że moim zdaniem, cała "kampania" covidowa, prowadzona przez rządzących, wespół z lekarzami, wymądrzającymi się, a nie posiadającymi dostatecznej wiedzy ... bo niby skąd ją mają mieć? .... tak zakręciła w umysłach polaków, że skutki są takie, jakie widać .... :-/
Zabrakło zwykłej ludzkiej uczciwości w stylu np "Polacy!, uważajcie na siebie, bo sami nie wiemy jak się w tym poruszać" ....
Oczywistością jest, że budowanie atmosfery strachu, konsoliduje ludzi wokół obrońcy .... że, nie wspomnę o biznesach maseczkowo - respiratorowych .... :evil:

MirekMors napisał/a:
.... mam nadzieję na kontynuację koleżeństwa.

:mrgreen: :mrgreen:
w tak prosty sposób, nie wykreślisz mnie ze swoich znajomych .... to nie facebook! ..... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-11-05, 21:19   

balti napisał/a:
To co piszesz świadczy tylko o ciemnocie jaka panuje w takich miejscach . Dlatego ta waaadza walczy z każdym wykształconym środowiskiem /paradoksalnie też z lekarzami/ , bo wie że ciemnotą łatwiej się manipuluje .

A tutaj, dali się zmanipulować lekarze .... dlatego ciemny lud, przestał wierzyć komukolwiek i "swoje wie" .... efekt widać w małych miasteczkach i zacofanych rejonach wschodniej Polski .... :-/
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-05, 23:21   

Bodo napisał/a:

A tutaj, dali się zmanipulować lekarze .... dlatego ciemny lud, przestał wierzyć komukolwiek i "swoje wie"

Wiesz ziółka od "babki zielarki" jeszcze nikomu nie zaszkodziły /chyba że zaszkodzić miały ;-) / , ale jak choroba jest poważna to chory prędzej czy później ląduje u prawdziwego lekarza , ...często w szpitalu , ....czasem nie zdąży ...

Bodo napisał/a:
efekt widać w małych miasteczkach i zacofanych rejonach wschodniej Polski ....

No .... dokładnie .... już znowu zaczyna brakować miejsc dla tych "mądrych" co "swoje wiedzą" ....

A nie sorry to czipy , ......albo ufo ......albo hgw co ..... bossssszzzzzzzz polak potrafi ....
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group