forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Regaty 7 Cudów Mazur - 2 sierpnia
Autor Wiadomość
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2014-08-04, 23:33   

Emill`76 napisał/a:
Czyja jest brązowa łódeczka o nazwie "Gocha" ? Kawał drogi bardzo przyjemnie ścigaliśmy się na Bełdanach jakieś 10 dni temu ;-)
Blazjo z sailforum
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Emill`76
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-05, 00:26   

A ja chciałam podziękować całej forumowej ekipie za super towarzystwo i wszystko co się działo przez te kilka dni .
Nauczyliśmy się że ;
Sternik nie zawsze umie pływać :mrgreen:
W lesie komary są mniej dokuczliwe niż w porcie :shock:
Humus jest jadalny ale nie zdrowy :mrgreen:
Muszę inaczej podłączyć lodówkę ;-)
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-05, 05:57   

NePolyak napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Czyja jest brązowa łódeczka o nazwie "Gocha" ? Kawał drogi bardzo przyjemnie ścigaliśmy się na Bełdanach jakieś 10 dni temu ;-)
Blazjo z sailforum
Sklejkowa wersja Sportiny , stareńka łódka wybudowana przez obecnych armatorów .Jacht świetnie żegluje choć przydałby się jej nowe żagle
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Emill`76
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2014-08-05, 08:32   

siga2 napisał/a:
NePolyak napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Czyja jest brązowa łódeczka o nazwie "Gocha" ? Kawał drogi bardzo przyjemnie ścigaliśmy się na Bełdanach jakieś 10 dni temu ;-)
Blazjo z sailforum
Sklejkowa wersja Sportiny , stareńka łódka wybudowana przez obecnych armatorów .Jacht świetnie żegluje choć przydałby się jej nowe żagle


I widać , że sternik też ogarnięty ;-) Przy tych samych halsach czułem , że Maks szedł szybciej i ostrzej , ale co zyskiwałem przewagi to potem traciłem przy zwrotach ;-) Ale tak czy inaczej szliśmy łeb w łeb kawał drogi. Bardzo fajna ta Sportinka ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-05, 09:47   

Sternik jest bardzo ogarnięty . Załączam zdjęcie które robiłem Blazjowi i Adze jakieś 6 lat temu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-05, 10:44   

Powinienem napisać parę słów o subiektywnej ocenie regat.... ale jestem leniwy i skorzystam z zapisków mistrza w dorabianiu ideologii do własnej głupoty i wynikających z niej porażek, bo idealnie pasują do mojej .... :mrgreen: ... ( po co się powtarzać, gdy można zacytować?) ....
cytuję:
cytat napisał/a:
W krótkich wyścigach bardzo dobre starty - najlepsze jakie do tej pory miałem .... Czułem, że kontroluję przeciwników i uzyskuję dobrą pozycję o czasie z pierwszej linii. Na dystansie niezła jazda. ......


Całe regaty zaliczam jednak do najbardziej świadomych regat do tej pory. Była jazda, były emocje i były dobre starty z kontrolą przeciwników na prestarcie z czego jestem najbardziej zadowolony.

Dzięki Kasi (moja zmiana imion) za ogromną pracę za dwóch, a nie było łatwo. Po każdym przekroczeniu mety widać było ile wysiłku wkładał(a) w każdy wyścig. Stawaliśmy więc w dryfie, by choć trochę zregenerować siły do kolejnego wyścigu.

Gratuluję Race'owi zwycięstwa, ....
W tym wyścigu chłopaki pokazaliście ducha walki i rufę sporej części konkurentów, w tym mnie. Gratuluję.

......
Dzięki Wam wszystkim czuję, że coraz lepszym żeglarzem jestem. Cieszę się, że Was spotkałem na swojej drodze.


Na tych regatach, zająłem miejsce w ścisłej dziesiątce pierwszych jachtów .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-05, 11:40   

'Kasię' złapaliśmy, gdy wracała z kiełbaską do stolika. Na pytanie: Jak poszło? odpowiedziała Kiepsko... :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-05, 12:25   

Ale to nie było oficjalne stanowisko, i nie do napisania na żadnym forum ..... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-05, 16:51   

Jeszcze jeden filmik, końcówka III wyścigu. No może inaczej dla jednych finisz, dla innych połowa trasy 8-)

Fajnie widać jak Tango "Misja" sprawnie objeżdża dolną bojkę, wychodzi na 1 miejsce i dowozi je do mety.
Dzięki temu wskakuje na 3 miejsce w tabeli, odbierając pudło Dalpolowi, który po falstarcie i powrocie na linię startu, przypływa na 3 miejscu w tym wyścigu :-D

http://youtu.be/UsFLWrfOTiM
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Artur 66 2014-08-05, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-05, 17:21   

Tynia napisał/a:
Wszystko moja wina z tym falstartem :oops: ......:

Na filmie, który wrzucił Artur, widać, że nie wszystko było Twoją winą .... :-D .... sternik Buju, niepotrzebnie popłynął w stronę kanałów.... nikt, prócz niego tak nie popłynął, nadrabiając drogi na bojkę zwrotną .... to był błąd, który kosztował Was, minimum jedno miejsce, bo na wysokości komisji prowadziliście w stawce tej grupy jachtów, a ostatecznie dopłynęliście na drugim miejscu .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-05, 17:37   

23 sierpnia w Rynie odbędą się Regaty Finałowe 7 Cudów Mazur . Załogi będą ścigać się na monotypach (omegi) .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pseudokibic 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 137
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-05, 18:33   

balti napisał/a:
23 sierpnia w Rynie odbędą się Regaty Finałowe 7 Cudów Mazur . Załogi będą ścigać się na monotypach (omegi) .
Pokrywa się niestety z Mistrzostwami Polski w Giżycku, przez co część żeglarzy nie posiadających daru bilokacji będzie miała zagwozdkę. Organizator był informowany jeszcze przed sezonem o możliwej kolizji terminów. No i mam nadzieję, że w tym roku omegi będę bardziej monotypowe niż w zeszłym.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group