forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koronawirus
Autor Wiadomość
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-25, 19:44   

Ja nie chcę się nieszczepić. Nie chcę jedynie robić tego niepotrzebnie już teraz. Szczepimy się by mieć przeciwciała, a ja je mam i to dużo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2021-05-30, 08:48   

My po dwóch dawkach pfizera. Jest ok. Córka po Astra Zeneca bez wrażenia, syn po Astra zenece wylądował w szpitalu na kroplówkach - nie było śmiesznie. Na dodatek wyznaczyli mu przyspieszone drugie szczepienie astrą mimo że lekarze zabraniają. Nikt tego nie respektuje. Maile pozostają bez odpowiedzi, a telefonicznie informują że nic nie mogą zrobić / lekarze zalecają, inną szczepionkę / bo mają w systemie zapisaną astrę zenece , może się najwyżej nie szczepić jak mu nie pasuje - bezczelność i burdel w tym polskim sukcesie osiąga niebotyczne rozmiary.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-30, 09:15   

Razem z Beatą, właśnie tego się obawialiśmy i obawiamy, podejmując decyzję o niezaszczepieniu się ..... czyli braku "planu B", na wypadek jaki może spotkać każdego z nas, niezależnie od wieku, zdrowia i innych czynników ..... nikt nic nie może zrobić ... brak doświadczenia z tą chorobą czyni z nas - obywateli, królikami doświadczalnymi ..... a najgorsi są ci lekarze, którzy kierują się statystyką i uprawiając politykę, proponują przymusowe szczepienia ..... dla nich jestem kolejnym przypadkiem, a nie człowiekiem chorym, którego zgodnie z powołaniem oraz złożoną Przysięgą Hipokratesa, priorytetem i obowiązkiem moralnym powinno być leczenie .....


P.S ... mój ojciec, który jest w wieku 88 lat, też nie chce się zaszczepić, kierując się logiką: "jak Wy poumieracie, a ja nie, to kto się mną będzie zajmować?" .... :lol:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 10:59   

Nie bez powodu ludzie nie chcą astry bo niektórzy mają po niej jakieś sensacje ..., ale to szczepionka starego typu , przypomnijcie sobie jak kiedyś byliśmy na coś szczepieni często potem było jakiś czas złe samopoczucie ..., ale dzięki temu opanowaliśmy wiele chorób ...

U mnie wszyscy i starzy i młodzi po pfajzerze i nic się nie dzieje .

Szczepmy się inaczej to się nigdy nie skończy ...
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Agnieszka14
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-30, 12:29   

Cytat:
Szczepmy się inaczej to się nigdy nie skończy ...

Moim skromnym zdaniem, skończy się bez względu na to, czy się zaszczepimy czy też nie .... dopóki to będzie w interesie decydentów, dopóty nie mamy na co liczyć aby to się skończyło .... sprawa maseczek i instruktora narciarstwa, bardzo mocno wpłynęła na moje postrzeganie tej pandemii ..... jak pan instruktor sprowadził maseczki do Polski za kwotę 5 mln złotych, to nagle okazało się, że wcześniejsze zapewnienia o braku potrzeby ich noszenia, zamieniły się na bezwzględny nakaz ich noszenia .... aż, do karnych mandatów po 30 tys zł ..... :-/ ... ze o korzyściach politycznych w pacyfikowaniu protestów, nie wspomnę .....

Mam pewne obawy, że brak chętnych do szczepienia, może skończyć się dwojako:
1. wprowadzą szczepienia przymusowe
2. skończy się pandemia, bo już nie da się na niej nie zarobić
PS
może być jeszcze wersja łączna ..... wprowadzą obowiązek szczepień, co będzie podstawą do długookresowego drenażu budżetu, a wirus będzie żył swoim życiem jak pospolita grypa ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 12:51   

Bodo napisał/a:
dopóki to będzie w interesie decydentów, dopóty nie mamy na co liczyć aby to się skończyło .... sprawa maseczek i instruktora narciarstwa

Okazja czyni złodzieja - to powiedzenie ostatnia ekipa potwierdza niestety każdego dnia ,
jednak wirus zabija na całym Świecie , nie tylko u nas niestety ...
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Artur 66
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 13:23   

Ja mam inną propozycję odnośnie namawiania do szczepienia :idea:
Po zaszczepieniu wszystkich chętnych, wprowadzenie odpłatnego leczenia na COVID-19 tych co nie chcą się szczepić.
Jak ta całe epidemia jest wymysłem to nie mają się czego bać.
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-30, 13:57   

balti napisał/a:

Okazja czyni złodzieja - to powiedzenie ostatnia ekipa potwierdza niestety każdego dnia ,
jednak wirus zabija na całym Świecie , nie tylko u nas niestety ...

Nie przeceniaj naszych rządzących, którzy nie grzeszą inteligencją i stać ich tylko na wykonywaniu rozkazów ..... oni tylko powielają to, co wyrabia się na świecie ...... ludzie dla nich wszystkich, to masa do wyciskania pieniędzy, bez oglądania się na skutki, które musimy ponosić na całym świecie ..... :evil:
Cytat:
Ja mam inną propozycję odnośnie namawiania do szczepienia :idea:
Po zaszczepieniu wszystkich chętnych, wprowadzenie odpłatnego leczenia na COVID-19 tych co nie chcą się szczepić.
Jak ta całe epidemia jest wymysłem to nie mają się czego bać.

Bardzo sensowna propozycja, dzięki której stać mnie będzie na wyleczenie mnie z ew. corony i dodatkowo około 1000 ludzi z biednych krajów z ich chorób ..... bo rozumiem, że koszty, jako temu, który nie chce się zaszczepić, a które poniosłem jako odpowiednia część społeczeństwa, zostaną mi zwrócone.... a następne nie będą mnie obciążać!? .... tylko, żal mi decydentów, bo o tą część, uszczupliłoby to ich wpływy pieniężne .... :roll:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-05-30, 14:51   

Powiem tak. Znam kilka osób, które to bardzo ciężko przechorowały, ale na szczęście żyją - w różnym wieku od 21 do 70+. Z pierwszej ręki słyszałem tez o kilku, które przegrały :( Mówię o okresie ostatniego roku. Przez całe moje dorosłe życie czyli lekko ponad 30 lat nie słyszałem natomiast o żadnej znajomej mi osobie która by zmarła na grypę. Co nie znaczy oczywiście że takich nie było. To chyba jednak coś jest w tym wirusie....?
Co do szczepień to tak. Moja żona pierwszą dawkę Astry odchorowała jednodniową gorączką i jeszcze kilku dniami osłabienia. Po drugiej dawce miała krótki stan podgorączkowy. Ja po Pfizerze miałem godzinną gorączkę i ból ręki, po drugiej dawce - nic. Pododobnie teściowie. Rodzice po Modernie nie mieli żadnych objawów. Za to wszyscy jesteśmy zwyczajnie spokojniejsi. Bezstresowo możemy myśleć o urlopie za granicą. Mamy wolność, szczepi się kto chce, ale teorie o planowanej pandemii do mnie nie trafiają. Czy zaplanowali ją Szumowscy i inni handlarze bronią i instruktorzy nart? Na całym świecie? Kto na tym by zarabiał? "Szumowscy" mają takie przebicie?
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-30, 15:03   

Jeżeli to pytanie do mnie, to odpowiadam co myślę .... "Szumowscy i spółka" (cała, razem z rządzącymi), to "cienkie bolki", ale na tyle sprytne i szczwane, że w perfidny sposób wykorzystują sytuację dla osiągnięcia własnych celów ... jedni tylko dla mamony, drudzy dla władzy .... co nie wyklucza mamony ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 15:11   

Bodo napisał/a:
"Szumowscy i spółka" (cała, razem z rządzącymi), to "cienkie bolki", ale na tyle sprytne i szczwane, że w perfidny sposób wykorzystują sytuację dla osiągnięcia własnych celów ...

Bodzio teraz jak nigdy dotąd masz szansę nieść kaganek oświaty wśród sąsiadów/wyborców przed następnymi wyborami ..... , a ta banda cóż mam nadzieję że historia i sądy ich jeszcze rozliczą .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-30, 15:38   

To nie jest prosta sprawa .... tutaj panuje zasada kurwizji "ciemny lud, wszystko kupi" ..... :-D .... .... powtarzają wszystko, co im wciśnie Holecka ..... :-/
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 20:18   

Bodo napisał/a:
powtarzają wszystko, co im wciśnie Holecka

No chyba nie bardzo skoro się nie szczepią , a to przecież rządowy program , wrrrróć - narodowy :-P
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 21:07   

marekj napisał/a:
Mamy wolność, szczepi się kto chce...

Niestety :-(
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-30, 22:07   

balti napisał/a:
Bodo napisał/a:
powtarzają wszystko, co im wciśnie Holecka

No chyba nie bardzo skoro się nie szczepią , a to przecież rządowy program , wrrrróć - narodowy :-P

Ci ... się szczepią ... :mrgreen: :-P

..... tylko szczepionek brakuje ..... :shock: ...... :lol: :lol: :lol:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-30, 23:04   

Gdy ktoś na FMI napisał, że nawet Lewandowski się zaszczepił, odpowiedziano mu: to na pewno był sobowtór.
Jak ktoś nie chce - niech się nie szczepi, ale dorabianie do tego irracjonalnych teorii jest...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
marekj
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-31, 06:22   

Decyzję, czy się szczepić, czy nie, każdy podejmuje samodzielnie ..... z reguły podstawą podjęcia jej, są osobiste doświadczenia i posiadana wiedza, jakakolwiek by ona nie była ..... dorabianie irracjonalnych teorii, to propaganda w stylu TVinfo i służy przekonywaniu innych do osiągnięcia zamierzonego celu działającego tylko na korzyść wprowadzającego taką dezinformację .....

P.S... mam pewność, że Siga, doświadczenia rodzinne ze szczepieniami, opisał rzetelnie ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-31, 11:25   

Ja tam swoje decyzje opieram na wiedzy i doświadczeniu lekarzy i naukowców , a nie internetowych oszołomów . Zwróć uwagę że przez bełkot niedouczonych antyszczepionkowców odradzają się choroby nad którymi ,dzięki szczepieniom właśnie , już dawno zapanowaliśmy takie jak np. odra , polio , krztusiec i inne .
Ludziom się wydaje że są mądrzejsi i ich to nie dotyczy , dopiero jak zachorują płacz i wołanie o pomoc ...
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-31, 14:51   

No właśnie ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2021-05-31, 20:27   

A specjaliści, znowu się pomylili ..... teraz proponują wprowadzenie trzeciej dawki ..... :-/
Pod spodem, wstawiłem część mojego posta z 14 kwietnia, który napisałem wtedy, po wnikliwej analizie, siedząc na kiblu ..... :mrgreen:

Wysłany: 2021-04-14, 08:44

Bodo napisał/a:
..... analizują, czy nie ma potrzeby zastosowania trzeciej dawki szczepionki .....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group