forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Płetwa sterowa do Phobosa 25
Autor Wiadomość
Barbarossa 

Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 276
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Puszcza Kampinoska
Wysłany: 2015-04-28, 08:37   

Biedaku, zanudzisz sie teraz! Współczuje , ale jest plus taki że bedziesz mógł pilnować kaczki żeby się nie przylaliła:-) teraz zainstaluj sobie jakieś radary czy czujniki co by w coś nie wpłynąć :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zygusik 


Wiek: 67
Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 81
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-28, 20:47   

[quote="Bodo"To ma Laminex i tego nie mają stocznie,
Tyle zapamiętałem z wywodu właściela Laminexu ....... :-D [/quote]

Bodo, to jest firma Laminex czy może Lamiplast S.C ? Na stronie Laminexu nic nie znalazłem o płetwach sterowych. Natomiast Lamiplast od dawna produkuje płetwy do wyboru i koloru. Pozdrawiam.
_________________
Zygusik
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Zygusik 2015-04-28, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Michal
Michal 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 373
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-28, 21:22   

Dobrze że Zyguzik Sprostowałeś błąd w nazwie firmy. to płetwa nr. 9 Lamiplast. Producentowi należy się reklama bo robią najlepsze płetwy z dostępnych w Polsce.
_________________
Kto ma statki ten ma wydatki
Pozdrawiam Michał
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Michal 2015-04-28, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2015-04-28, 21:55   

Właśnie tak .... :-D ... przepraszam firmę Lamiplast, że przekręciłem Jej nazwę .... :oops:

P.S. Polecam tą firmę, .... w moim przypadku, wystarczyło opowiedzieć jak zachowywał się jacht, aby właściciel firmy dobrał odpowiednią płetwę .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-19, 15:30   

Michal napisał/a:
Dobrze że Zyguzik Sprostowałeś błąd w nazwie firmy. to płetwa nr. 9 Lamiplast. Producentowi należy się reklama bo robią najlepsze płetwy z dostępnych w Polsce.


Bodo napisał/a:
Właśnie tak .... :-D ... przepraszam firmę Lamiplast, że przekręciłem Jej nazwę .... :oops:
P.S. Polecam tą firmę, .... w moim przypadku, wystarczyło opowiedzieć jak zachowywał się jacht, aby właściciel firmy dobrał odpowiednią płetwę .... :-D


Płetwy pewnie robią i najlepsze, natomiast właściciel to już inna bajka :evil:
Zakupiłem od nich właśnie taką płetwę, dostarczyłem jarzmo bo właściciel powiedział że dopasuje gdyby było coś nie tak. Odebrałem przed majówką z zapewnieniami że wszystko pasuje idealnie. Niestety okazało się, iż płetwa ma luz w jarzmie. Ok zdarza się, zabrałem płetwę z mocowaniem do do domu i 10 dni temu pojechałem do Lamiplastu z prośbą o dopasowanie. Właściciel obejrzał i stwierdził, że rzeczywiście jest luz i dolaminuje policzki. W drodze powrotnej dostałem telefon od ww. z informacją abym dokupił śrubę 10, bo moja jest 8 i nie za bardzo pasuje (przed majówką było niby ok. a teraz nie pasuje :roll: ) ale to niby tylko szczegół bo i tak właśnie oddał płetwę do dolaminowania policzków, bo bez tego się nie obejdzie. Pojechałem dzisiaj po odbiór, szefa nie było, ku mojemu zdziwieniu, usłyszałem, że wystarczy tylko zmienić śrubę na większą i to wystarczy :shock: to po co trzymali płetwę 10 dni :-x Została założona nowa śruba i... jak latało tak lata :evil: :evil: :evil:
Mogli powiedzieć, że sprzedają płetwę i czy pasuje czy nie to ich nie obchodzi, szukał bym kogoś kro mi dopasuje i nie stracił bym 10 dni :-x jestem bardzo zawiedziony.

W związku z powyższym, znacie kogoś kto wykona mi taką usługę?
Okolice Warszawy, Mazury lub gdzieś na trasie.
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-19, 17:06   

Ale co ma grubość śruby do luzu w jarzmie ? Może dołóż tam grubszy teflon ?
Wysłałem do nich Kolegę by dopasował u nich nową płetwę do mojego starego Morsa. Zobaczymy jak załatwi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-05-19, 17:23   

Artur 66 napisał/a:
Michal napisał/a:
Dobrze że Zyguzik Sprostowałeś błąd w nazwie firmy. to płetwa nr. 9 Lamiplast. Producentowi należy się reklama bo robią najlepsze płetwy z dostępnych w Polsce.


Bodo napisał/a:
Właśnie tak .... :-D ... przepraszam firmę Lamiplast, że przekręciłem Jej nazwę .... :oops:
P.S. Polecam tą firmę, .... w moim przypadku, wystarczyło opowiedzieć jak zachowywał się jacht, aby właściciel firmy dobrał odpowiednią płetwę .... :-D


Płetwy pewnie robią i najlepsze, natomiast właściciel to już inna bajka :evil:
Zakupiłem od nich właśnie taką płetwę, dostarczyłem jarzmo bo właściciel powiedział że dopasuje gdyby było coś nie tak. Odebrałem przed majówką z zapewnieniami że wszystko pasuje idealnie. Niestety okazało się, iż płetwa ma luz w jarzmie. Ok zdarza się, zabrałem płetwę z mocowaniem do do domu i 10 dni temu pojechałem do Lamiplastu z prośbą o dopasowanie. Właściciel obejrzał i stwierdził, że rzeczywiście jest luz i dolaminuje policzki. W drodze powrotnej dostałem telefon od ww. z informacją abym dokupił śrubę 10, bo moja jest 8 i nie za bardzo pasuje (przed majówką było niby ok. a teraz nie pasuje :roll: ) ale to niby tylko szczegół bo i tak właśnie oddał płetwę do dolaminowania policzków, bo bez tego się nie obejdzie. Pojechałem dzisiaj po odbiór, szefa nie było, ku mojemu zdziwieniu, usłyszałem, że wystarczy tylko zmienić śrubę na większą i to wystarczy :shock: to po co trzymali płetwę 10 dni :-x Została założona nowa śruba i... jak latało tak lata :evil: :evil: :evil:
Mogli powiedzieć, że sprzedają płetwę i czy pasuje czy nie to ich nie obchodzi, szukał bym kogoś kro mi dopasuje i nie stracił bym 10 dni :-x jestem bardzo zawiedziony.

W związku z powyższym, znacie kogoś kto wykona mi taką usługę?
Okolice Warszawy, Mazury lub gdzieś na trasie.


Ehhhhh..... no cóż

Luz pewnie zbyt duży nie jest. Ja już bym w laminowanie się nie bawił tylko dał po obu stronach płetwy, okrągłe podkładki z kwasówki o takiej grubości by zniwelować luz. Podkładki o średnicy szerokości płetwy w miejscu gdzie jest śruba mocująca. Imho powinno być git....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-05-19, 21:23   

Słuchajcie, ale to nie tak. Artur zamówił płetwę do konkretnej łódki udestępniając jarzmo. A sprzedali mu pierwszą lepszą itwierdząc , że " będzie Pan zadowowooooloony" .
Ja bym poprosił o zwrot kasy i zamówił u fachowca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-19, 22:29   

Artur 66 napisał/a:
Właściciel obejrzał i stwierdził,


Ja bym próbowała spotkać gościa face too face niech się wije .
W takich sprawach dobrze mieć jakiś kwit z choćby schematem zakresu roboty , ale .. mądry polak ...

W Lamiplaście płetwy mają numery . Czy forma jest jedna i czy precyzyjna ?
Bo może okazać się że kolejny egzemplaż z pólki z innej formy jest jednak ciut inny .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-05-25, 14:41   

balti napisał/a:


W Lamiplaście płetwy mają numery . Czy forma jest jedna i czy precyzyjna ?
Bo może okazać się że kolejny egzemplaż z pólki z innej formy jest jednak ciut inny .


Wszystkie płetwy lamiplastu z danego numeru z jednej formy są identyczne. Dopasowanie do konkretnego jarzma , wymaga ewentualnego dolaminowania "policzków" .
Ogólnie wg wielu opinii , ich płetwy uchodzą za najlepsze w rynku .... a właściciel chyba musiał mieć "gorszy" dzień by zrobić taki zonk :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-05-25, 14:53   

Powiem tak: takich rzeczy nie daje się "fachofcom" tylko robi się samemu (w miarę możliwości oczywiście)
P.S.
Śrubka fi 8 mm jako oś płetwy sterowej to jakieś nieporozumienie. U mnie jest fi 12.
Ważna jest też długość tulei w płetwie!
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-05-25, 18:14   

Z tego co wiem i czytam, jest to pierwszy udokumentowany przypadek z takim niefachowym podejsciem ze strony tej firmy. Szkoda, że akurat spotkało to Artura...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-05-25, 19:02   

Zawsze musi być ten pierwszy raz :-D :shock:
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 20:03   

Emill`76 napisał/a:
Wszystkie płetwy lamiplastu z danego numeru z jednej formy są identyczne.

Dlatego pytałam czy jest jedna forma danego numeru czy więcej.
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-05-25, 23:00   

Ale o ile wiem , Artur nie zamawiał numeru , tylko płetwę sterową do jachtu takiego , a takiego i przekazał do dopasowania jarzmo.
Mogli odpowiedzieć: ,że niestety, kiedy indziej , albo sp...alaj Pan. Ale nie , postanowili zarobić i wcisnąć cokolwiek.
Mieli pecha ,że trafili na świadomego swoich oczekiwań żeglarza...

A pomyśleć ,że też myślałem o wymianie płetwy na "solidną , dopasowaną do mojej łódki" płetwę z tej firmy.
Ale jakoś mi przeszło...
Biedny jestem i nie stać mnie na tani, kiepski produkt ( produkt w rozumieniu nie tylko samej płetwy , ale przede wszystkim standardu obsługi)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Michal 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 373
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-26, 06:49   

Gdy zamawiam okucia do jachtu to podaję numer płetwy na jaką ma być zrobione jarzmo.
Dopasowanie płetwy polega tylko na wywierceniu i osadzeniu tulei/ osi steru i dopasowaniu tulei dystansowej.
Sporadycznie płetwa jest za ciasna i ją trochę szlifuję. Problem pojawia się gdy policzki jarzma nie są do siebie równoległe. Żadne dopasowane nie pomoże, trzeba jarzmo oddać do poprawy ślusarzom. Podobnie jest gdy w dolnej części jarzma jest większa szerokość niż w górnej, dopasować płetwy się nie da.
_________________
Kto ma statki ten ma wydatki
Pozdrawiam Michał
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Bodo, Emill`76
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-05-26, 07:21   

Dobrze, że zwróciłeś uwagę na drugą stronę ..... dzisiaj sprawdzimy z Arturem, czy u Niego, nie występuje taki przypadek ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-05-26, 08:33   

Ja jestem niemal pewny ,ze płetwa jest wykonana bardzo dobrze , a problem tkwi w jarzmie.
Ale Artur oddał jarzmo w celu weryfikacji problemu i po 2 tygodniach usłyszał : wymień Pan se śrubkę...
Jakby mu powiedzieli: "jarzmo do naprawy" - to myślę ,że Artura wpis brzmiałby zupełnie inaczej: " zrobili mi extra płetwę i podpowiedzieli co zrobić , aby wyeliminować luz".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-26, 08:42   

Przy poprzedniej płetwie nie było luzu :!:
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-05-26, 09:11   

Lepsze wrogiem dobrego :-P
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group