forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podbeskidzie
Autor Wiadomość
Brusher 

Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2019-01-03, 13:06   Podbeskidzie

Cześć wszystkim, chciałbym was zapytać o jakieś fajne miejsca na podbeskidziu. Niedługo się tam wybieram ze znajomymi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mnemo 

Dołączył: 01 Paź 2016
Posty: 101
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-01-03, 15:03   Re: Podbeskidzie

Brusher napisał/a:
Cześć wszystkim, chciałbym was zapytać o jakieś fajne miejsca na podbeskidziu. Niedługo się tam wybieram ze znajomymi.


Na bank Bielsko-Biała.
I za chwilę cudownym sposobem pojawi się cudowny link z pytaniem, co o tym sądzimy.

Jakże przewidywalni w swojej monotonnej głupocie są tacy spamerzy.

Pomijając drobny fakt, iż Bielsko-Biała jest światowym centrum żeglarstwa, nieprawdaż?

Na innym forum się nie udało?:

Cytuję:
Wysłany: Dzisiaj 8:28 Re: Na południe
Servilan napisał/a:
Cześć wszystkim, mam zamiar wybrać się w Lutym na południe i pozwiedzać trochę, narazie na celowniku mam Bielsko-Białą i tamtejsze okolice. Czy ktoś może zna tam jakieś ciekawe miejsca czy coś?

Odpowiedź moderatora:
Proponuję zapytać na jakimś forum beskidzkim. To jest mazurskie i jego użytkownicy znają ciekawe miejsca ale na północy.
A jeżeli za chwilę padnie reklama jakiegoś "ciekawego miejsca" w okolicy B-B, to autor tej reklamy dostanie stosowną przewidzianą w regulaminie forum "nagrodę"!

Kolejne forum, inna osoba, nieprawdaż?:

Re: Jezioro Żywieckie

Post autor: Staraire » 03-01-2019, 13:16
Trochę odkopie ten temat, ale będę wybierał się w te strony i chciałbym was podpytać o jakieś atrakcje tam.

Kolejne forum:

RocksTear
Tytuł: Jezioro Żywieckie
PostNapisane: 3 sty 2019, o 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2019, o 11:46
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cześć wszystkim, prawdopodobnie w maju się wybiorę nad jezioro żywieckie na weekend. Chciałbym was zapytać czy znacie jakieś ciekawe miejsca tam w okolicy?


Namolny jakiś. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fishoose 

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 12
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-24, 07:11   

Bielsko, to główne miasto tego regionu. Starówka jest na pewno ładna, czy też stara fabryka, można się na Szyndzielnie wybrać. Problem jest taki, że jakość powietrza w bielsku pozostawia wiele do życzenia, sam popatrz pod tym adresem www
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-01-24, 18:54   

Fishoose napisał/a:
.... jakość powietrza w bielsku pozostawia wiele do życzenia ....

Właśnie wróciełm z Bielska .... właściwie, jego okolic .... z naciskiem na słowo "wróciłem" .... da się przeżyć! .... :lol:
Swoją drogą, pomimo, że podzielam zdanie o szkodliwości smogu, to budzi u mnie pewne zdziwienie fakt, jak żyliśmy kilkanaście - kilkadziesiąt lat wcześniej, kiedy palenie wunglem i przenajróżniejszymi wynalazkami ... z oponami łącznie .... było ogólnie stosowaną normą??? .... :shock:
:mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-24, 23:32   

Bo kiedyś piece nie były energooszczędne. Gorący dym leciał z komina wysokoooo. Teraz zimny ledwie wyjdzie z komina a już ściele się po ziemi.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-01-25, 07:37   

Jest to logiczne, co napisałeś ..... i od razu rodzi pytanie, czy warto oszczędzać, kosztem zdrowia???? .... chyba, że zrezygnujemy z węgla, w ogóle.....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-01-25, 08:59   

Wrzucę niebawem parę fotek takich kominów podpiętcyh do nieenergoszczędnych porządnych starych pieców :evil:
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-25, 09:13   

A wytłumacz Marku czemu - jak pisze Bodo - kiedyś WSZYSCY palili węglem w starych piecach i smogu nie było, a teraz jest jakby odwrotnie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-25, 11:18   

Problem smogu istniege głównie w dużych miastach . Tu nie chodzi o rodzaj pieca tylko o gęstość zabudowy. Kiedyś były nieprzekraczarne pewne linie / obszary tzw. strefy napowietrzające . Teraz zabudowuje się praktycznie wszystko i brak jest naturalnej cyrkulacji powietrza . Zamiast osiedlowych skwerków mamy wciskane kolejne plomby , zabudowuje się nawet tereny pod liniami wysokiego napięcia . Ciasnota , działki drogie i mamy co mamy ... :-/
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-25, 12:06   

No i samochodów było deczko mniej, a co się z tym wiąże i korków :-(
Mieszkam niedaleka trasy Łazienkowskiej i korek zaczyna się od 15 i trwa co najmniej do 19 :-/
Poza tym kiedyś było mniej plastiku to i mniej tego w piecach spalano :evil:
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-01-27, 23:14   

MirekMors napisał/a:
A wytłumacz Marku czemu - jak pisze Bodo - kiedyś WSZYSCY palili węglem w starych piecach i smogu nie było, a teraz jest jakby odwrotnie ?

A skąd wiesz że nie było? Ktoś to mierzył? Było że mgła i już. Teraz każdy se może wgrać apkę do fona i widzi że np w tym momencie u mnie w Zabrzu jest 416% PM2.5 i 342% PM10 no i się cieszy bo w środku dnia było ok 800% :evil:

Ja uważam że wobec czasów słusznie minionych akura na Śląsku jest znacząca poprawa. Wzrost liczby samochodów nie jest w stanie zastąpić koksowni, eletkrowni bez filtrów i dymiących Ikarusów. Dymiących pieców też jakby ubywa.
Natomiast poza Śląskiem gdzie nie było wcześniej potężnych źródeł dymu, obecnie może byc gorzej bo piecy co prawda może troche znikło ale aut przybyło drastycznie.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 23:26   

Smog w PL nie jest skutkiem motoryzacji ! Dałeś sobie wcisnąć kit ? Sam podajesz ilość cząstek w powietrzu. One nie wydobywają się z rur wydechowych !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-01-28, 10:25   

Mirek, ja nie wiem co powoduje smog i jakiej wielkosci czastki PM wydobywają się z rury wydechowej.
Upieram się natomiast przy twierdzeniu że kopciuch zainstalowany w domku jednorodzinnym robi znacznie większy syf niż piec na jakis tam ekogroszek czy cuś, z nawiewami, dozownikami i innymi wnalazkami, nie mówiąc o piecu gazowym. Syf wylatujacy z okolicznych kopciuchów ściele się po osiedlu jak poranna mgła co bolesnie odczuwa mój nos, okna dachowe i pewnie płuca.

W takich np. dolinach alpejskich nie widziałem takiego zadymienia jak np. w Szczyrku, a tam mają własnie nowsze piece niz nasi górale. No i raczej nie mają tam pieców węglowych :-D tylko olejowe.

Zgadzam się że nie tylko motoryzacja jest przyczyna smogu ale wplyw na pewno ma bo aut jest znacznie więcej. Jakos w lecie też smog jest choć przekroczenia norm nie sa takkie spektakularne.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-01-28, 10:37   

marekj napisał/a:
... Syf wylatujacy z okolicznych kopciuchów ściele się po osiedlu jak poranna mgła co bolesnie odczuwa mój nos, okna dachowe i pewnie płuca ....

Czy nie byłoby logicznym, aby ten syf nie słał się po osiedlu, tylko poleciał wyżej i z górnymi wiatrami został rozwiany, a następnie pochłonięty i oczyszczony przez rośliny i oceany dla których stanowi pożywkę???? .... pomijam sprawę zasadności produkowania tego syfu ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-01-28, 10:41   

Tak, ale on sie własnie wydobywa z tych starych pieców które ponoć generują dym o wyższej temperaturze, który ma lecieć w ch... wysoko. Niestety nie leci.... :-( :evil:
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2019-01-28, 11:13   

Taki oto widok zarejestrowałem 2 tyg temu w Korbielowie ..... :-?

https://youtu.be/_v7cMoFG0V0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-28, 11:21   

Za Motorem nr. 4/2019:
W m-cach V-IX smogu prawie nie ma; w pozostałych b. wysoki poziom zanieczyszczeń. A to właśnie latem rośnie ruch samochodowy, a piece domowe śpią.
Zimą przyczyny: 91 % ogrzewanie indywidualne; 6 % auta; 2 % przemysł. CBDU.
Nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak dziś wyglądałoby moje ogrzewanie szklarni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-01-28, 18:25   

Cytat:
Zimą przyczyny: 91 % ogrzewanie indywidualne; 6 % auta; 2 % przemysł.

To ciekawe, co tutaj piszesz ... i aż niewiarygodne! .... 2% zanieczyszczeń, wytwarza przemysł, .... czyli i elektrownie węglowe, również tu się łąpią ..... czy masz coś na poparcie, czy tylko to są Twoje odczucia? ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-28, 22:39   

Cytowałem artykuł z Motoru. Nie doszukuj się wszędzie przekłamań. Takie Siekierki... patrzyłem dziś na ich kominy z pewnego ważnego gabinetu 8-) Dymią, ale to głównie para, która kilkaset metrów od wylotu rozpływa się w powietrzu. No i tam raczej plastikami nie palą :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2019-01-29, 08:40   

MirekMors napisał/a:
Takie Siekierki...

To, gdzie leży problem z elektrowniami węglowymi? .... czyżby pan prezydent miał rację w swoim wystąpieniu na szczycie klimatycznym w Katowicach? ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group