forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kursmazury.com
Autor Wiadomość
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-06, 00:18   Kursmazury.com

Szkoła Sportów Wodnych i Ekstremalnych. Wejdźcie i poczytajcie, polecam zakładki "O nas" oraz "Kadra". Szkołę prowadzą Adam z żoną Anią (w szkole pełni funkcję prezesa ds promocji :-) ) , jedyną w Polsce kobietą, która ma uprawnienia instruktora żeglarstwa lodowego :!: Jeśli postać Adama Kowalskiego (na pierwszym zdjęciu trzymającego koło sterowe jakieś wypasionego jachtu) wyda Wam się nierealna (takich uprawnień po prostu nie można zdobyć za życia), to zapewniam, że ten człowiek naprawdę istnieje ;-)

Na pierwszy rzut oka - szkoła nie robi wielkiego wrażenia. Gdzieś tam na Tajtach przy pomostach jakiegoś tam ośrodka, stoją na żółto pomalowane tanga, bezy , omegi itp. Po pomoście zazwyczaj chodzi młodzieniec z blond kitką, w czarnej koszulce i w krótkich spodenckach, a dla dodania sobie wieku - nosi brodę. To Adam.

Na dzisiaj zakończę, bo idę spać, ale dla przypomnienia dla tych co Adama czytali na "tamtym" forum, krótki cytat z jakiegoś wątku o strefie ciszy, który zamieszczam z nadzieją, że Adam kiedyś się u nas zarejestruje i będziemy mogli takie perełki czytać przynajmniej co drugi dzień.:


Cytat:
kubuś puchatek napisał/a:

Cytat:
kursmazury:
Na Nidzkim i tak pływają na silniku mimo zakazu, nie czytasz forum?
Tylko tam się tak pływa "z przekonania" i "z troski o cudze mienie"
Wszystko w ramach walki z hipokryzją i nieżyciowymi przepisami.



Gdybyś był co najmniej tak samo precyzyjny jak ironiczny to nie rozmijałbyś się z prawdą.

Twoim stwierdzeniem 'tam się tak pływa "z przekonania" i "z troski o cudze mienie"'mówisz o całym Nidzkim. Tymczasem nam chodzi tylko o porty/przystanie skoro już istnieją.
A gdzie jest Twoja ironia gdy te te przystanie budowano. Wtedy Ciebie nie było. A teraz wielki ironiczny obrońca.


kursmazury odpisał:


Cytat:
Jak te przystanie budowano, to ja leżałem krzyżem i odżywiając się ryżem rozdzierając szaty na szmaty w proteście, we własnym domu w rodzinnym mieście. Nie moja wina, że nikt się nie przejął moim tragicznym veto. To tylko dowód na ignorancję społeczną
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2014-08-06, 00:48   

Pamiętam, jak się zdziwił jeden z junioradminów tamtego forum, że zacumowałem na miesiąc u Adama za darmo, bo wystarczył jeden telefon... Jak to, spytał junioradmin?! Przecież na forum się nie lubicie!!! No... Dziwny jest ten świat...
"Reklamowaliśmy" Różę Wiatrów, bo jej się należało, ale Adama trzeba "reklamować" tym bardziej. Naprawdę warto się z nim zaprzyjaźnić, choć to zabiegany chłop jest.

P.S. Chwalić tych, którzy na to zasługują, warto. Nawet jeśli się zajmują biznesem ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
czoboki 

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 176
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-06, 09:55   

Tynia napisał/a:
Gdzieś tam na Tajtach przy pomostach jakiegoś tam ośrodka, stoją na żółto pomalowane tanga, bezy , omegi itp.

Hmmm... Bywam na pomoście dokładnie na przeciwko tego "jakiegoś tam ośrodka" ;-) i stojących żółtych jachtów to raczej nie widuję... Natomiast widzę całą masę kręcących się po Tajtach "zółtków". :-)
_________________
Pozdrawiam
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-07, 11:38   

O szkoleniu nic nie powiem ,ale parę razy miałem przyjemność porozmawiać z Kursem Mazury-- Dowcipny ,inteligentny ,charyzmatyczny z dużą ukierunkowaną wiedzą /byleby tylko nie rozmawiać z nim o polityce 8-) /
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-02, 22:45   

W piątek 29 sierpnia br Radek został patentowanym żeglarzem jachtowym w wieku niespełna 15 lat :-)
Szkolenie odbywał w szkole kursmazury.com pod okiem Jadarka. To już jego kolejny, dwutygodniowy, rejs szkoleniowy. W ubiegłym roku Radek nie mógł podchodzić do egzaminu ze względu na wiek - nie miał ukończonych 14 lat.
Z planów - jeszcze w tym roku - samodzielne żeglowanie na omedze (jak nam oznajmił - chciałby zaprosić koleżankę ;-) ), w przyszłym roku - rejs morski z tą samą szkołą.
Radek po rejsie był "naładowany" pozytywną energią. Był dumny (jak i my, rodzice) nie tylko ze zdanego egzaminu, ale i z tego, że świetnie dawał sobie radę na rejsie. Na jachcie (tango 730) było 4 kursantów i instruktor. Jadarek tylko raz podczas dwóch tygodni szkolenia musiał usiąść za sterem (Mikołaki, wąsko, dopychający wiatr), każdego dnia inny z kursantów pełnił tą rolę. Każdego dnia zmieniali się też w roli kuka i szotmenów. Na noc stawali tylko w portach lub miejscach wyznaczonych do cumowania.
Radek nie miał żadnych względów u szkolących czy egzaminatora z racji tego, że jesteśmy znajomymi. Wiem, że patent zdobył tylko i wyłącznie dzięki sobie i jestem z tego bardzo dumna.
A szkołę serdecznie polecam :!:
I jeśli ktoś ma pytania odnośnie szczegółów rejsu - wspólnie z Radkiem mogę na nie odpowiedzieć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2014-09-02, 23:17   

Filmik :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
waldi_f 

Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 180
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-02, 23:29   

Tynia napisał/a:
W piątek 29 sierpnia br Radek został patentowanym żeglarzem jachtowym w wieku niespełna 15 lat :-)
.


Gratulacje :)
_________________
Stopy wody
Waldek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-02, 23:40   

NePolyak napisał/a:
Filmik


Ze szkolenia stacjonarnego, które odbywało się w sierpniu, takie szkoła też ma w ofercie. Kursanci mieszkają w ośrodku Gwarek w Pięknej Górze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 02:01   

Tynia napisał/a:
W piątek 29 sierpnia br Radek został patentowanym żeglarzem jachtowym w wieku niespełna 15 lat :-)


Gratki :-D , no to Radek musi jakieś ognisko zorganizować, zeby to uczcić ;-) :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-09-03, 07:02   

Uuuuuuu ..... niedobrze ..... :-D ...... ciekawe, czy znajdzie wolny weekend, abyście z Danielem mogli popływać na Buju ..... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-09-03, 21:21   

Tynia napisał/a:
W piątek 29 sierpnia br Radek został patentowanym żeglarzem jachtowym w wieku niespełna 15 lat :-) .
- Radek , tak trzymaj !!!Gratulacje dla rodziców a przy okazji i dla Radka :-D . Mój syn niestety nie przejawia specjalnego zainteresowania żaglami, nad czym boleje cały ród bliższych i dalszych Sigów .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-09-03, 21:24   

Siga, może nastąpić zaskoczenie. Mój też nie przejawiał po czym nagle ogłosił że jedzie na obóz na patent i też jest już żeglarz opatentowany. Nie znasz dnia ani godziny.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-09-03, 21:37   

Patent i tak musi zrobić, bo nie ma innego wyboru, 8-) . Jak będzie doroślejszy to albo wyrzuci papiery do kosza , albo wykorzysta . Wtedy to będzie świadomy wybór
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-09-03, 21:42   

siga2 napisał/a:
.... Mój syn niestety nie przejawia specjalnego zainteresowania żaglami, nad czym boleje cały ród bliższych i dalszych Sigów .

Ty nie bolej, Ty się ciesz, że łódkę będziesz miał dla siebie ... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hyzewicz 


Wiek: 57
Dołączyła: 08 Lut 2014
Posty: 254
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa/Wieden
Wysłany: 2014-09-04, 07:54   

Siga, mój syn też nie szaleje za żaglami. Najlepiej lubi jak go ciągam na linie za żaglówką na desce do plywania, takiej ok metra dlugosci. Tez mam nadzieje ze mu sie spodoba jal podrosnie. Moze jak bedzie mozna przed dziewczymami szpanowac :mrgreen:
Gratulacje Tynia dla syna za patent.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 08:39   

marekj napisał/a:
Siga, może nastąpić zaskoczenie. Mój też nie przejawiał po czym nagle ogłosił że jedzie na obóz na patent i też jest już żeglarz opatentowany. Nie znasz dnia ani godziny.


Mój młody młodszy do 16 roku życia też się nie interesował. A dwa lata później poprowadził swój pierwszy rejs Szamanem. Teraz ma 22 lata, patentu nie ma, ale wielokrotnie powtarzałem, że niektórzy patentowani mogliby się od niego sporo nauczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antares 


Wiek: 59
Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 289
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2014-09-04, 12:53   

Dlatego ja mam córki :-P
Jak trzeba ;-) to usiądą za ster, jak trzeba poholować to wezmą na dewizkę i jeszcze nakarmią i pić dadzą :mrgreen: :-D :-D
_________________
Tomasz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group