forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
e-papieros
Autor Wiadomość
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-03-23, 14:11   e-papieros

Powoli dochodzę do wniosku, że czas palenia zwykłych papierosów się kończy. Ale ręce i usta się buntują. Organizm pewnie też, ale on jeszcze nie wie ;-)

Wiem, że wśród was jest sporo e-palaczy i pewnie przebrnęliście przez kilka firm szukając tego najlepszego e-papierosa. Podzielcie się wiedzą proszę. Jakie firmy, jakie grzałki, clearomizery, baterie, liquidy etc :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2015-03-23, 15:29   

Ja akurat nie palę, ale ojciec przez jakiś czas palił e. Jedno co pamiętam ze sprytnych rzeczy to kupował zawsze najmocniejsze liquidy i rozcięczał (kupujesz najmocniejszy z nikotyną + takie w ogóle bez i używając strzykaweczki rozcięczasz do zadawalającej Cię mocy, dzięki temu cena spada o jakieś 50-70% - w zależności od tego jak mocne palisz..). Acha, te bez nikotyny chyba kupuje się tylko w wysyłkowych. W każdym razie na stanowiskach w supermarketach itp często ich nie było.
Ostatnio zmieniony przez urbos 2015-03-23, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-23, 15:39   

Polecam atomizer T2 z grzałką 2.2 - 2.5 ohm, do kupienia w Selgrosie na Połczyńskiej, sklepik przy kasach.
Przetestowałem wiele i ten mi najbardziej pasuje, trwały, łatwy do napełniania i pojemny.

Baterie kupuje tu . Ta wystarcza na dwa dni :-D

Co do liquidów, to mi osobiście najlepiej smakują firmy Liqueen o mocy 11mg/ml. Jest wiele tańszych, ale to kwestia gustu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekp 


Wiek: 59
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 312
Otrzymał 22 piw(a)
Skąd: Saint-Nazaire
Wysłany: 2015-03-23, 15:42   Re: e-papieros

NePolyak napisał/a:
Powoli dochodzę do wniosku, że czas palenia zwykłych papierosów się kończy. Ale ręce i usta się buntują. Organizm pewnie też, ale on jeszcze nie wie ;-)

Wiem, że wśród was jest sporo e-palaczy i pewnie przebrnęliście przez kilka firm szukając tego najlepszego e-papierosa. Podzielcie się wiedzą proszę. Jakie firmy, jakie grzałki, clearomizery, baterie, liquidy etc :-)


Liqidy im gęstsze tym lepsze, jak ciągniesz dają wrażenie"oporu" tak jak w prawdziwej fajce.
Ja głównie używam drJack. Co do baterii to niech Wojtek"Wojan" wstawi fotkę swojej(podobno przez tydzień nie trzeba ładować) ale potrzebny plecak do noszenia :-)

Jak chcesz coś dobrego to musisz się nastawić na min 150-200 zł za zestaw. Obecnie używam Volish z dolną grzałką(jest dużo dymu).
A tutaj trochę przydatnych informacji:
http://www.e-papieros.edu.pl/
i ranking: http://www.e-papieros.edu.pl/index.html#ranking
_________________
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-03-23, 15:57   

urbos napisał/a:
kupował zawsze najmocniejsze liquidy i rozcięczał
Myślałem, że cena nie ma wpływu na moc :-) Wszystkie liquidy tej samej firmy mają tę samą cenę. Nie mam racji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2015-03-23, 17:56   

To jest temat do działu "Elektronika" .... :mrgreen: ... należy przenieść, bo się pogubimy .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-23, 20:51   

Ja osobiście mam Volish (2 sztuki na allegro to koszt 199zł). Generalnie uważałem, że jest ok do póki żona nie zgubiła jednej sztuki i musiałem na szybko coś zakupić. W Auchan w Łomiankach nabyłem za 99zł e-Vap i muszę powiedzieć, że dymek jest sporo większy przy mniejszym wysiłku "zaciągania" (chmura większa bo atomizer ma 3 dziurki zasysające powietrze a Volish tylko dwie). Natomiast w Volish-u jest lepsza bateria bo wskazuje stan naładowania (do 50% biała, poniżej 50% niebieska, poniżej 10% czerwona). Obecnie zlepiłem atomizer z e-Vapa i baterię od Volish-a. Można powiedzieć, że zestaw idealny. Bateria trzyma do 2 dni w zależności od użytkowania.

Olejki to rzecz gustu i dobrze sobie popróbować w pierwszym lepszym sklepie z e-fajkami.
Ja często mieszam mentol z jakimś smakowym słodkim typu malina itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-03-23, 21:06   

Artur 66 napisał/a:
Baterie kupuje tu . Ta wystarcza na dwa dni
A co się z tymi bateriami dzieje? Szybko się zużywają?
marekp napisał/a:
A tutaj trochę przydatnych informacji:
http://www.e-papieros.edu.pl/
Właśnie tam poczytałem w ubiegłym tygodniu i zamówiłem (dzisiaj dotarło) lucky-seven smart z kompletem grzałek i liquidów.
Justyna ma joyetech ego-t upgrade. Ale bez kompletu grałek. Nie mogę też grzałek znaleźć w internecie.
To jak to jest? Ja mogę wymienić grzałkę, a Justyna musi cały clearomizer wymienić? (w obu przypadkach system dolnogrzałkowy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-03-23, 21:17   

Najlepiej rzuć to świństwo... Na to konto od razu możesz brać kredyt na nową łódkę, albo motór...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2015-03-24, 09:00   

NePolyak napisał/a:
urbos napisał/a:
kupował zawsze najmocniejsze liquidy i rozcięczał
Myślałem, że cena nie ma wpływu na moc :-) Wszystkie liquidy tej samej firmy mają tę samą cenę. Nie mam racji?


Masz rację.
Ale można kupić sam rozcieńczacz (nie wiem jaka jest nazwa 'katalogowa').
Liquid: 30zł
sam ten olejek czy co to tam jest: 7zł (bez nikotyny)

Kupujesz 1 najmocniejszy liquid, 4 0%, mieszasz i masz 5 liquidów o średniej mocy za ~60zł zamiast za 150zł.
Jak nie znajdziesz to poproszę o dokładne namiary na produkty (jeśli będziesz zainteresowany)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-03-24, 09:25   

Teraz to kumam :-)
W ogóle to wczoraj trochę poczytałem o tych elektronikach i liquidach i widzę, że to temat rzeka. Nawet fora internetowe istnieją :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-24, 10:37   

NePolyak napisał/a:
to temat rzeka

Największy problem przy rzucaniu palenia jest chyba ze zwalczeniem braku odruchu sięgnięcia po papierosa . Znam z autopsji bo też paliłam . Wymyślono te kombinacje żeby mieć się czym zająć /fizycznie/ , ale nikt nie zwraca uwagi na to że palacz często dochodzi do stanu kiedy nosi ten papieros na szyi i przez tą jego bliskość w rezultacie pali więcej . Nie ma co prawda tego rytuału zapalania , czy wychodzenia "na papierosa" ale obserwując takich palaczy niemal co chwila się tym zaciągają i w rezultacie chyba wchłaniają więcej tych wszystkich substancji których pozornie chcą uniknąć .
Daniel rzuć palenie - do jesieni uzbierasz na nowe żagle :-)
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-03-24, 10:45   

A! Czytałem, że wreszcie zauważono, że e-faiki też szkodzą i też szkodzą postronnym - niewinnym. Podobno mają - i dobrze - zabronić tego świństwa w miejscach publicznych, tak samo jak zwykłych fajek...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2015-03-24, 10:56   

Mój ojciec po przerzuceniu się na e-papierosa zaczął palić mniej (bo mu to nie smakowało - 'to już nie to samo'). Potem zapominał. Po czym... po prostu przestał. Bez postanowień, po prostu nagle się skapnął, że od 3 dni nie pali, więc schował urządzenie do szuflady. Oczywiście cały proces trwał ze 2 lata.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-03-24, 10:58   

mmaacc napisał/a:
Czytałem, że wreszcie zauważono,
że e-fajki nikomu nie szkodzą, a zabronić tego chce lobby tytoniowe :-P
Basiu, nie szukam prostych rozwiązań :-)
A tak poważnie, to organizm zatruty przez kilkadziesiąt lat musi być odtruwany powoli.
Tak samo, jak z żarciem, piciem kawy czy innych "używek". Nie chcę sobie fundować terapii szokowej :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-24, 11:42   

NePolyak napisał/a:
organizm zatruty przez kilkadziesiąt lat musi być odtruwany powol

Bzdura !!! jaką wymyślili sobie czynni palacze.
Ja jestem żywym przykładem tego że można . Paliłam paczkę dziennie przez wiele lat . Pierwszy raz skutecznie rzuciłam podczas ciąży i niestety przez głupotę po ok.2 latach wróciłam do nałogu .
Drugi raz rzuciłam świadomie , prawie z dnia na dzień i bez jakichś wielkich wyrzeczeń .
Pomógł mi zbieg okoliczności . Pojechaliśmy na narty i wszyscy troje złapaliśmy jakąś paskudny wirus grypopochodny . Mnie złapało tak że prawie nie mogłam oddychać a co dopiero palić . Przez kilka dni nawet nie myślałam o papierosach , a po tygodniu uświadomiłam sobie że wcale mnie do nich nie ciągnie . Chyba samoistnie zaczął się jakiś detoks od nikotyny . Pomyślałam że skoro tak to można spróbować rzucić / choć wcale tego nie planowałam i nie myślałam w ten sposób wcześniej /. Fakt potem przez kilka tygodni musiałam się świadomie kontrolować , najgorzej było na imprezach gdzie był jakiś alkohol , ale jak widać przy odrobinie dobrej woli - można to zrobić tylko trzeba to sobie uświadomić że się chce .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Ostatnio zmieniony przez balti 2015-03-24, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-03-24, 12:02   

balti napisał/a:
NePolyak napisał/a:
organizm zatruty przez kilkadziesiąt lat musi być odtruwany powol

Bzdura !!! Jaką wymyślili sobie czynni palacze.

Też tak uważam. I podejrzewam, że tłumacza sobie, że e-faja nie szkodzi- im i nam!... Mój sąsiad palił 25 lat fajkę od fajki... Trafił do szpitala na oddział pulmonlogii (tak to się chyba nazywa...). Naoglądał się tam takich rzeczy, że po powrocie nawet zapalniczki z domu wurzucił... Z dnia na dzień!...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robarek 


Wiek: 72
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 637
Otrzymał 37 piw(a)
Skąd: W-wa
Wysłany: 2015-03-24, 12:02   

balti napisał/a:
NePolyak napisał/a:
organizm zatruty przez kilkadziesiąt lat musi być odtruwany powol

Bzdura !!! jaką wymyślili sobie czynni palacze.
Ja jestem żywym przykładem tego że można . Paliłam paczkę dziennie przez wiele lat ....................................

Potwierdzam! 15-ty rok od rzucenia tego świństwa :-P
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-03-24, 14:09   

Moja małżonka pali ponad 40 lat -Żeby się odzwyczaić nabyła e papierosy .Efekt-- Wychodzi na papierosa jak wychodziła , do tego w domu pali e- papierosy - :->
Ja rzucałem palenie planowo . Najpierw pierwszego papierosa zapalałem o 9 -tej potem o 10-tej . Przestałem palić w niedzielę ,potem w sobotę . Potem przeszedłem na cudzesy i wreszcie przestałem palić 20 lat temu . Teraz spróbowałem e- papierosa i bardzo mi się to podoba ,pewnie kupię i zacznę palic elektroniki . Z czasem pewnie przejdę na prawdziwe :-D
Ostatnio zmieniony przez siga2 2015-03-24, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-03-24, 14:28   

siga2 napisał/a:
Wychodzi na papierosa jak wychodziła , do tego w domu pali e- papierosy
pewnie w domu pali zerówki :-)
siga2 napisał/a:
Ja rzucałem palenie planowo
Też mam plan :-)

Wstrząsające dane naukowe o liquidach:
Badacze z University of Minnesota stwierdzili, że liquidy są zabójcze dla gryzoni. W badaniach użyto szczurów oraz 200-litrowych beczek z liquidem, zrzucanych z różnej wysokości. Okazało się, że beczka, zrzucana na szczury nawet z niewielkiej wysokości (nie większej niż takie, z jakimi spotykamy się w domach, w których przecież przebywają dzieci!), powoduje prawie w 100% śmierć gryzoni. Dokładne badania wykazały silne uszkodzenia wątroby, nerek, serca, żołądka oraz tchawicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group