forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czarter.skipper - opinie
Autor Wiadomość
Kilo 


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 90
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-02, 11:47   czarter.skipper - opinie

Znacie tą firmę http://www.czarter.skipper.pl/ ? W czerwcu chcę wziąć od nich Rhodosa 940 na kilka dni.

Na stronie i FB wszystko wygląda ok. Jednak trochę zaniepokoiła mnie umowa, z której wynika, że już w maju muszę dopłacić do pełnej kwoty za czarter który odbędzie się w czerwcu. I kusi dość niska cena w środku czerwca ...

Zazwyczaj, a robię to nie pierwszy raz, wcześniej wpłacam zaliczkę, a resztę w dniu odbioru, jak z łódką jest Ok, chyba, że znam firmę, to rzeczywiście całość wpłacam wcześniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-04-02, 11:58   

Kilo napisał/a:
już w maju muszę dopłacić do pełnej kwoty za czarter który odbędzie się w czerwc
Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Moim zdaniem właśnie tak powinna wyglądać umowa, jeśli rezerwujesz jacht odpowiednio wcześnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kilo 


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 90
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-02, 12:07   

Moje umowy z ostatnich lat wyglądały trochę inaczej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-04-02, 12:14   

W tzw. ciepłych krajach wpłata do 100% nalezności na 4 tygodnie przed czarterem to standard i nie ma szans na negociacje w tej dziedzinie.
Na naszych Mazurach... To zależy... Jeśli to jest końcówka czerwca, albo okres BC, to oni traktują to jak szczyt szczytów i też dyktują takie warunki, choć nie wszyscy. Nie dziwi mnie taki zapis, ale jeśli to dla Ciebie ważne, to myślę, że możesz spróbować renegocjować ten zapis. Nic nie tracisz... Z drugiej strony... Wpłacenie do 100% należności na miesiąc przed wyjazdem można uznać za rozłożenie kosztów urlopu w czasie... :) Ja np. wynajmując jacht na południu Europy rozkładam koszt czarteru na 3 raty, co ułatwia mi ... zgromadzenie kasy na wpłaty oraz nie jako zabeziecza przed wahaniami kursu euro... Co kto woli...

Co do firmy... Znam ją z innej strony. Moja córka była u nich najpierw na koloniach żeglarskich, a potem na kursie "na patent" jakieś 4 lata temu... Łódki widziałem wtedy w porcie. Nic specjalnego... Raczej niska półka cenowa, sprzęt mocno używany, podstawowe wyposażenie. Nie widać specjalnej dbałości o sprzęt....
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez mmaacc 2015-04-02, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kilo
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-04-02, 12:17   

A ja się spotkałem z tym kilka razy, że 30% przy podpisaniu umowy, 70% na 4 tygodnie przed czarterem i kaucja w dniu odbioru :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kilo 


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 90
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-02, 13:06   

Dziękuję za informacje :-D
Nie będę nic renegocjował. Gdybym znał firmę to bym z umową w ogóle nie marudził. Chciałem się tylko upewnić, że to nie jest to firma występująca jedynie wirtualnie. Czytelny jest też prawdopodobny powód niskiej ceny. Mam nadzieję, że tego Rhodosa nie wykorzystują do szkolenia młodzieży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-04-02, 13:40   

Kilo napisał/a:
Mam nadzieję, że tego Rhodosa nie wykorzystują do szkolenia młodzieży.

Owszem tak... Pływa w tzw. rejsach "na patent" jako coś w rodzaju okrętu flagowego... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NePolyak 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1329
Otrzymał 77 piw(a)
Skąd: RU-PL
Wysłany: 2015-04-02, 13:42   

mmaacc napisał/a:
córka była u nich najpierw na koloniach żeglarskich, a potem na kursie "na patent"
Dlatego, że prowadzą kursy i kolonie, to mają taki sam wzór umowy na wszystko. Zaliczka + reszta miesiąc przed czarterem/obozem/kursem. Podobnie jest w Róży Wiatrów bodajże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2015-04-02, 19:17   

Kilo, zapytaj o nazwę własną łódki
Jeśli dobrze pamiętam pływa jam 'Kashmir' i 'Kongo' (mogę mylić pisownie, mogę też mylić typy jachtów i nazwy, ale jak się dowiesz o nazwę swojego to sprawdzimy...). Jacht mocno wiekowy, jeśli nic się nie zmieniło (remont) to raczej niższa półka.

Ogólnie też znam Skippera z obozów (sam akurat nie pracowałem, ale mnóstwo znajomych miało przyjemność). Firma jest duża, ma spory 'przemiał' jachtów i nie są one jakoś turbo dopieszczone. Jeśli masz dobrą ofertę cenową to OK, jak 'normalną' to poszukałbym czegoś innego.

Krótko: firma uczciwa, to za co płacisz to masz. Ale jachty mocno zużyte. Natomiast nie bałbym się o wpłacanie wcześniejsze kasy. To za duża firma, żeby robić jakieś przekręty tego typu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-04-02, 19:25   

Cytat:
To za duża firma, żeby robić jakieś przekręty tego typu.

Duża w sensie "przemiału". Byłem w ich biurze w mieście Łodzi... To raczej skromne biuro jest... Ale ludzie bardzo mili!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kilo 


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 90
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-03, 12:00   

Nie straszcie mnie. Rhodosy z założenia są wiekowe :-) To "stara ale jednak żwawa konstrukcja.

Mam świadomość, że obecnie to raczej niższa półka. Zabieram młodych ludzi i wielkich luksusów nie oczekuję. Liczę jednak, że na łódce nie cuchnie i wszystko zwyczajnie działa. Chciałbym ich trochę zachęcić, a nie zniechęcić do żeglarstwa.

Cena 210zł za zwyczajnie sprawną łódkę 9,5m, /1,85, w środku czerwca, jeżeli nie ma na niej gnoju lub innej niespodzianki wydaje się korzystna.

Urbos wysłałem zapytanie. Pani przed chwilą odpisała, że łódki to Kashmir i Kongo, ale nie chce puścić farby która mi przypadnie w udziale. "Nie jest w stanie teraz" cokolwiek to znaczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-04-03, 12:23   

Kilo napisał/a:
Cena 210zł za zwyczajnie sprawną łódkę 9,5m, /1,85, w środku czerwca, jeżeli nie ma na niej gnoju lub innej niespodzianki wydaje się korzystna.

To na pewno...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-03, 13:58   

Kilo napisał/a:
Kashmir i Kongo

Bież Kashmir . Kongo z samej nazwy źle się kojarzy ;-)
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2015-04-03, 14:26   

Kilo, znam oba jachty - są OK. Tzn. jak pisałem, wiekowe - co wiedać, ale sprawne. Jakbyś brał ludzi co potrzebują luksusów to bym odradzał to taki standard 'studencki'. Ale nic Wam raczej na głowe nie spadnie, syfu nie będzie itp. Króko: będzie OK.

Penie to wiesz i nie muszę pisać, ale na wszelki wypadek:
Możliwe, że będzie to pierwszy rejs tych jachtów, więc sprawdź olinowanie itp. Czasem pijany bosman może nie dokręcić albo co... to 10 min a spokój - bezcenny.

Ps. Ja niestety dokładnie wiem co znaczy, że pani 'nie jest teraz w stanie' ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kilo
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2015-04-03, 14:32   

Jak znam Kilo , to nie tylko sprawdzi , ale poprawi , naprawi i doposaży... ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-04-03, 15:30   

kemot napisał/a:
Jak znam Kilo , to nie tylko sprawdzi , ale poprawi , naprawi i doposaży...

I tak trzymaj! Bez " ;-) " ... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kilo 


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 90
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-07, 08:47   

Dziękuję wszystkim za opinie. Klamka zapadła - umowę podpisałem zaliczkę wysłałem.

Kemot ... Prorok cy co? :shock: Biorę ją właśnie jeden dzień wcześniej żeby pozbyć się ewentualnych niespodzianek i młodzieży później nie straszyć.

Jakby było całkiem źle i nawet Kashmir nie pomógł, to będę żył wspomnieniami z przed tygodnia z tzw. ciepłych krajów, jak je mmaacc nazywa ;-) ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-04-07, 10:07   

No ładnie... Człowiek tu za...la, a Ci się tam słodziutko bawią!... ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group