forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarter Grecja (Ateny/Cyklady)
Autor Wiadomość
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2015-12-22, 02:19   Czarter Grecja (Ateny/Cyklady)

Ma może ktoś do polecenia w Grecji do czarteru. 8-10osób, czerwiec, prawdopodobnie 2 tygodnie.
Planowana trasa Ateny-Ateny (Cyklady, może Kreta).
Nigdy nie byłem w Grecji i słabo znam rynek, więc wszelkie uwagi mile widziane - także co do wyboru modelu jachtu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-12-22, 16:58   

Dużo by mówić / pisać...
Zacznj od tego, że musicie tam jakoś się dostać. Najwygodniej jest samolotem. Do Aten lata LOT, Norwegian i chyba Wizzair. Ceny około 600-1200 zl / os. Można też trafić bilety na loty czarterowe. Warto rozpoczynać i kończyć rejs w marinie Alimos / Kalamki, bo jest tam łatwy, tani i wygodny dojazd autobusem z lotniska - linia X96 kursuje całą dobę co 20-30 minut.... A w pobliżu jest kilka supermarketów, w którch można zrobić zakupy na rejs. Sklepy dowożą zakupy wprost na keję. No chyba, że planujesz rejs typu "one way", ale to z pewnością podniesie o około 600-800 euro cenę czarteru. Mimo to plecam takie rozwiązanie.
W Grecji do wynajęcia są takie same modele jachtów, jak wszędzie w Europie. Przeważaję Bavarie. Można przyjąć ogólną zasadę, że jacht 3-4 letni będzie (średnio) utrzymany w stanie podobnym, jak 4-6letni jacht w Chorwacji. Ceny są podobne lub odrobinę niższe niż w Chorwacji. Potrzebujesz jachtu z 4-5cioma kabinami. Rocznik, ilość kabin WC itp. zależy od ceny, którą możesz zapłacić.

Trasa... Tu opcji jest bardzo dużo. Jeśli podwyższona cena czarteru nie jest problemem (a może uda się trafić jakąś okazję...), to plecam rejs z Aten na Dodekanez. W ten sposób zobaczysz najwięcej.
Przykładowe trasy... Napisz na jakiego typu żeglowanie się nastawiasz? Czy chcesz zobaczyć możliwie dużo wysepek, zabytków itp, czy wolisz dużo pływać, czy będziesz miał załogę znoszącą dłuższe przeloty, itp.?

Co do firm. Korzystałem z kilku i w zasadzie nie było żadnych wpadek, jeśli nie liczyć problemów technicznych, których być może dałoby się uniknąć, ale nie były łatwe do przewidzenia.
Przeważnie korzystam z pośrednictwa blue-sails.com - w/g mnie są godni polecenia ze względu na sposób doboru partnerów-armatorów. Większość z nich, to ich znajomi i przyjaciele od lat, co powoduje, ze prawdopodobieństwo wpadki znacząco maleje. Do tego dostają spore rabaty, którymi dzielą się z klientami. Za pośrednictwem blue-sails korzystałem z jachtów będących we flotach (nie zawsze firma czarterowa jest właścicielem jachtu, często jachty są zarządzane przez nich) Istion, Anemos (jeśli do nich trafisz, to pozdrów ode mnie Alexisa... :) ).

Poprzez inne, koleżeńskie kontakty korzystałem z jachtów firmy apollonia-yachts.gr (pozdrów Evelinę!... :) ) .

Pytaj...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez mmaacc 2015-12-22, 17:09, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
urbos
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2016-01-13, 18:50   

mmaacc, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Zapytam jeszcze:
myślę o firmie Velmundi, dali ciekawe oferty. Z przedstawionych przez Ciebie czekam na odpowiedź.

Powiedz mi jeszcze: czy w Grecji jacht, który ma 11-12 lat to OK, czy raczej już wrak. Bo takie oferty mi przysyłają (nie ukrywam - atrakcyjne finansowo) ale się waham... zdarty lakier, odłażąca okładzina czy nie działający jeden palnik jest dla mnie OK, ale przecieki, awarie poważne - gorzej. Jak to u Greków wygląda? Na Bałtyku na ogół nastoletni jacht jest OK. Ale Grecy są... inni
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-13, 22:01   

urbos napisał/a:
czy w Grecji jacht, który ma 11-12 lat to OK, czy raczej już wrak.

Może nie wrak , ale doooobrze bym go sprawdziła . Bardzo łatwo stracić kaucję i/lub wpędzić się w kłopoty z niesprawnym sprzętem . Czasem za kilka euro mniej w opłatach można schrzanić sobie urlop
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
urbos 

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 731
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Częstochowa/Kraków
Wysłany: 2016-01-13, 23:31   

Miałem podobne odczucia jak Ty, Balti - ale różnica spora w cenie.
Czekam jeszcze na kilka ofert. Jak dostanę to zamieszczę te, nad którymi się zastanawiam i poproszę o ew. porady. Pierwszy raz do Grecji, a ofert tyle, że czuję się jak osiołek...
Ostatnio zmieniony przez urbos 2016-01-13, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2016-01-14, 00:51   

Podzielam opinię Balti. Na pewno są wyjątki - świetnie utrzymane jachty. Ale z reguły jest inaczej, gorzej. Greckie czarterownie raczej mocno oszczędzają na utrzymaniu jachtów. Spotkałem się np. z tym, że bosman twierdził, że nie działająca UKF-ka to nie jest problem, bo i tak nikt tego nie używa... :shock: . Widziałem pilota do windy kotwicznej zamienionego na zwykły budowlany, taki jak do betoniarki. Widziałem karygodne, zagrażające bezpieczństwu naprawy instalacji elektrycznej, problemy z silnikiem, urządzeniem sterowym itp. itd...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group