forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Spokojna droga na łódkę
Autor Wiadomość
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-22, 15:28   Spokojna droga na łódkę

Drogi niby coraz lepsze to obostrzeń coraz więcej
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zielony Tygrys 

Wiek: 54
Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 58
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-06-22, 17:04   

trzeba spokojnie jechać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2015-06-22, 17:22   

Zielony Tygrys napisał/a:
trzeba spokojnie jechać

Ło, to to .... :-D .... zawsze jeżdżę spokojnie .... wkurzam się dopiero, jak muszę zwolnić poniżej 120 km/h ..... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2015-06-22, 17:27   

balti napisał/a:
Drogi niby coraz lepsze to obostrzeń coraz więcej

Na interesującej mnie trasie, do tej pory był tylko jeden fotoradar, na 15 km przed Ostródą ..... :-D .... kończą się dobre czasy i trzeba będzie uważać na trzech odcinkach E7 ..... :evil:

Na drodze do Rucianego, nie zrobili ani jednego odcinka ..... :roll: .... ktoś, kto ma układy, wyraźnie się mści za naszą przeprowadzkę do Ostródy .... :evil:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-06-22, 18:25   

Poczytajcie sobie tą stronę: http://anuluj-mandat.pl/page/alias/anuluj-mandat
Oczywiście nie zachęcam w ten sposób do ignorowania wszystkich zakazów. Tak czy inaczej wolę mieć spokój niż zajmować się wysyłaniem pism wyjaśniających Policji/SM/ITD że swoimi wezwaniami łamią prawo, a ich cała działalność jest skierowana nie na bezpieczeństwo tylko na łatanie dziury budżetowej kasą kierowców.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-22, 19:21   

No tak są różne aplikacje dla kierowców . Ale ... czy nie uważacie że to jest chore ? Po to buduje się płatne autostrady żeby zaraz po otwarciu już je remontować ? Drogi szybkiego ruchu żeby zaraz obstawić je radarami i ograniczeniami ? Koło domu mam piękną dwupasmówkę , jakieś 3 km po jednej i po drugiej stronie kapusta , albo inne buraki - ograniczenie 60 - i prawie zawsze miśki za zakrętem :evil:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zielony Tygrys 

Wiek: 54
Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 58
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-06-23, 21:27   

No własnie. Uważam że to absurdy. Moja droga do jeziorka wiedzie przez pola, ruch mały, a co wyjazd z pola czy ze wsi to ograniczenie do 60. Jak dotąd na miski nie trafiłam, ale to pewnie ze względu na bardzo mały ruch, za mało by zarobili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2015-06-23, 23:30   

Pisałem, pisałem i wcięło... Pisz ejeszcze raz...
balti napisał/a:
Drogi szybkiego ruchu żeby zaraz obstawić je radarami i ograniczeniami ?

Mnie też wpieniają radary... Dobrze wiesz i lu piratów jeździ po drogach!... Jak z nimi walczyć?.. Zwrócę tez uwagę, że każda droga ma tzw. prędkość projektową, czyli taką na jaką jest zaprojektowana. Określenie "droga szybkiego ruchu", a właściwie chyba "droga ekspresowa" nie oznacza "drogi nieograniczenie szybkiego uchu"... Zawsze (jak wiadomo z wyjątkiem co raz mniejszej części autostrad w Niemczech...) jest jakieś ograniczenie... A idiotów nie brakuje...
W/g mnie problem jest gdzie indziej... Za mało jest dróg ekspresowych. Gdyby było ich wiecej, to nie byłoby tylu chętnych na grzanie 120 przez wioski, bo i po co?... Ile czasu zaoszczędzisz jadąc odcinek 200 km o 20 km/h szybciej niż ustawa przewiduje?... A ile więcej paliwa spalisz?! Bez sensu...A tak, człowiek wk....ny, że traci furę czasu w podróży naciska pedał gazu do podłogi!... I wpada na fotoradar, albo wideo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 23:50   

mmaacc napisał/a:
grzanie 120 przez wioski

Mnie nie wkurzają sensowne ograniczenia typu 50 km/h w terenie ZABUDOWANYM , natomiast nie rozumiem dlaczego jakiś palant często stawia to ograniczenie na dwupasmówce w buraczanym polu .
Po co budujemy te drogi żeby traktory się tam ścigały ? Nawet moje auto tego nie rozumie i często nie może się zdecydować na jakim biegu ma jechać / a przez to ile paliwa więcej spala ? / :roll: :evil:
Mamy coraz lepsze drogi i coraz lepsze samochody z których nie możemy normalnie /rozsądnie/ korzystać . To jest dopiero bez sensu :-/
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2015-06-24, 05:33   

balti napisał/a:
.......
Mamy coraz lepsze drogi i coraz lepsze samochody z których nie możemy normalnie /rozsądnie/ korzystać . To jest dopiero bez sensu :-/

Mamy coś nescze, co jest bez sensu ...... policjantów z mentalnością cwaniaczków, co wymusza samoobronę obywateli .... przykład: policjant kończy kontrolę pojazdu i rozgląda się za następnym do zatrzymania .... pomimo prośby kierowcy, nie interesuje go rozładowanie korka na ulicy, przy której stoi, poprzez chwilową regulację ....
drugi przykład na obwodnicy Serocka ..... po co ustawiają się tam z radarem w sposób, aby łapać tych, którzy jadą z górki i wyprzedzają TIRy z szybkością 15 km wyższą, niż dozwolone 100 km/h? ......
Jak nie będzie zmiany mentalności władzy na wszstkich szczeblach, to nie da rady zmienić mentalność obywateli ..... mamy na to wiele przykładów, np. z dziedziny utrzymania czystości wód i miast ...... kto pamięta, jak to było w latach osiemdziesiątych, ten wie, o czym piszę ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-06-24, 09:42   

Bodo napisał/a:

Jak nie będzie zmiany mentalności władzy na wszystkich szczeblach, to nie da rady zmienić mentalność obywateli .
Jaki obywatel ,taka wadza :-> .Skądś się biorą prawdą ? Co do ograniczeń prędkości to u nas i tak jest wolność i swoboda w stosunku do innych krajów . Ja sobie jeżdżę zgodnie z przepisami ,mnie to nie przeszkadza .Pewnie mnie łatwiej bo już się szybko najeżdziłem a teraz i refleks nie ten i samochody nie takie jak kiedyś . Ostatnio chwycono mnie na radar w pewnej miejscowości ... zostałem pouczony żebym uważał bo przekroczyłem dozwoloną prędkość o 15 km/h i następnym razem zostanę ukarany .100- 110 na godzinę to całkiem niezła szybkość na trasie . W mieście od 50 -do 70 km/h całkiem jest ok. Na WJM jadąc bardzo szybko udaje mi się zejść do 2g 30 minut , a jadąć spokojnie zajmuje mi to 20 minut dłużej . Ostatnio na moich trasach poznikało trochę kretyńskich ograniczeń i zniknęły gminne radary . z tego wniosek że coś się pozytywnie zmienia .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2015-06-24, 11:50   

siga2 napisał/a:
.... z tego wniosek że coś się pozytywnie zmienia .

Jak przypomnę sobie, milicję .... to tak! .... zmienia się na dobre .... :-D
Policja na drodze, winna być jak moderator na forum ..... :-D .... pomagać użytkownikom i interweniować z razie potrzeby* (sic!) i zgodnie z prawem .... tymczasem większość policjantów ( i niektórzy moderatorzy... :mrgreen: ...), działają tak, jakby władza postawiła ich nad innymi i mamy obraz arogancji, zamiast moderowania ruchu na drodze i postaw obywatelskich .... :evil:

* -potrzeba, w moim rozumieniu, polega zawsze na pomocy, usprawnieniu i ulepszeniu życia tym, którym służą .... w ramach przepisów, ale przede wszystkim, w ramach zdrowego rozsądku .... nigdy odwrotnie ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-24, 11:59   

Bodo napisał/a:

Jak przypomnę sobie, milicję .... to tak! .... zmienia się na dobre .... :-D .


No nie wiem :roll: z milicjantem prawie zawsze się człowiek dogadał 8-) a z policjantem to już niekoniecznie ;-) :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-25, 15:58   

Może się komuś dziś przyda ;
http://warszawa.wyborcza....rszawa_Wyborcza
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2016-05-25, 20:41   

balti napisał/a:
Może się komuś dziś przyda ;
http://warszawa.wyborcza....rszawa_Wyborcza


Mi się przydaje, już któryś raz, blokady tam są juz od jakiegoś czasu, zazwyczaj przed weekendami.
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group