forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiatr i Woda 2016
Autor Wiadomość
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-02, 00:29   Wiatr i Woda 2016

Jak ktoś się wybiera to grupon może się przydać ;
https://www.groupon.pl/de...i-woda-87532752
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Margarita 


Dołączyła: 04 Lut 2014
Posty: 350
Otrzymał 27 piw(a)
Skąd: Kraków/Piekna Góra
Wysłany: 2016-03-11, 09:04   

Jadę dzisiaj i będę do niedzieli. Kogoś spotkam?
_________________
http://www.netta-jachty.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-11, 11:36   

Mnie - będę codziennie 8-)
Uważaj gdzie parkujesz.
Ostatnio zmieniony przez MirekMors 2016-03-11, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-03-11, 17:10   

Margarita napisał/a:
Jadę dzisiaj i będę do niedzieli. Kogoś spotkam?

Jutro, :-D w Korsarzu od 18.00 ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2016-03-12, 05:00   

Opiszcie co tam na targach, bo raczej się nie wybiorę...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-03-12, 06:37   

Nie zauważyłem nic nowego ..... można porównać z tym, co było dwa, trzy lata temu....
No, może poza nowym silnikiem, przystosowanym do pływania po j, Nidzkim w strefie ciszy .... ;-) :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2016-03-12, 06:41, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-14, 15:37   

Widzę że targi nie powaliły bo brak relacji ...
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mariaciuncia 

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 232
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-14, 22:37   

Co to za targi na których brak piwa, kiełbasy z rożna i ław piwnych.
_________________
Marian Jasiński
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Globus 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 317
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2016-03-15, 17:54   

Ja obejrzałem na szybko ale Maxus 24 EVO wyjątkowo mi się spodobał. Musze go spokojnie obejrzeć.
_________________
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-05, 12:45   

W tym tygodniu Katowice za tydzień Łódź ...
Kiedyś targi to było zimowe święto żeglarzy teraz rozmieniają się na drobne . Za chwilę będą jak sklepik na każdym rogu ... dla mnie bez sensu :roll:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Ostatnio zmieniony przez balti 2016-11-05, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2016-11-05, 13:57   

a dla mnie bez znaczenia , bo i tak się nie wybieram ... :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-05, 14:28   

Ale napić byś się napił ? :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-05, 18:10   

Też się nie wybieram , szczególnie od kiedy więcej tam motorówek niż żaglówek . Nie mówiąc już o fotelach "dobrze robiących" , super mopach itp. Mogli by się jakoś tematycznie podzielić to by człowiek chociaż wiedział na co czas straci :-P
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-11-05, 19:19   

Byłem wczoraj. Spotkałem Mariusza i Mirka. To pierwsze targi na których byłem. Ekspozycja duża ale 50% to dresmotorówy. Jachty żaglowe Phobos 24.5, Mariner 24, Maxus 24 Evo, Antila 27 i drewniane cacko Guliwer 720. Stał też katamaran na hydroskrzydłach. Fajny. Trochę stoisk z tym i owym. W sumie w godzinę zobaczyłem wszystko i potem się snułem czekając na spotkanie z Bartkiem Czarcińskim i Krzysztofem Baranowskim. Kpt. Baranowski fajnie nawiązał do wypadku Bartka i poopowiadał trochę o falach i prądach na oceanie południowym i metodach radzenia sobie z nimi.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-11-06, 13:52   

marekj napisał/a:
... Kpt. Baranowski fajnie nawiązał do wypadku Bartka i poopowiadał trochę o falach i prądach na oceanie południowym i metodach radzenia sobie z nimi. ....

Napisz, co powiedział kpt. Baranowski .... czy i gdzie Bartek zrobił błędy, że stało się, jak się stało ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-11-06, 19:11   

No to bym dużo musiał pisać, a przede wszystkim jako morski laik nie chciałbym pisać czegokolwiek co by wyglądało jak moja ocena działań fachowca. Więc napiszę co usłyszałem bez żadych moich interpretacji.

Od Bartka:
Ze względu na kierunki i siłę wiatru i prądu Bartek zdecydował się postawić ja w dryfie z dryfkotwą z dziobu. Alternatywnie mógł płynąć albo dalej na południe poniżej 40S albo cofać się na NE na Atlantyk - wolał podryfować. Wiało jeśli dobrze pamiętam jakieś 20knt i miało słabnąć - fale nie wchodziły na pokład nic się nie działo.
W feralnym momencie duża fala przewróciła jacht. Podniósł się dopiero po kilku minutach gdy Bartek zdecydował się wyjść na zewnątrz jednocześnie zalewając mesę (jeden z 4 przedziałów jachtu). Obawiał się że stracił kil, tymczasem brak większej fali i płaski pokład "Perły" nie sprzyjały wytrąceniu jachtu z fałszywej równowagi - kilem do nieba. Po podniesieniu jachtu i wybraniu wody z mesy pompą W10L (wiadro 10 litrów :mrgreen: - obydwie normalne pompy padły) okazało sie że drugi przedział pod kokpitem jest również zalany i wybieranie wody nie przynosi skutku - oznaczało to że jest dziura... Bartek zauważył też że na jednym ze stopni na maszcie są ślady farby i laminatu. Wtedy nastapiła decyzja o ewakuacji. Po 24h - miało wiać 40knt z zachodu czyli bez szans na samodzielne cofnięcie się do Afryki na awaryjnym takielunku i toną wody w jachcie.

Skąd ta fala? Bartek pokazał mapy prądów morskich w tym dniu. "Perła" znalazła się dokładnie w punkcie styku dwóch prądów ok 3-4knt każdy. Interferencja tych prądów ze sobą i z falą spowodowała najpewniej powstanie pojedynczej wysokiej fali która powaliła jacht masztem w dół. W trakcie wybierania wody jacht dostał jeszcze drugą falą która położyła go ok 80 stopni.

Bartek przyznał że żałuje postawienia jachtu w dryf. Trzeba było jednak odżałować trochę mil i cofnąć się na NE, albo pójść niżej w 40-tki z tym, że przed tym powstrzymywały go prognozy występowania gór lodowych.

Kpt. Baranowski potwierdził jedynie, że w tych rejonach mogą powstawać takie pojedyncze niebezpieczne, wysokie i strome fale. Z jego doświadczenia dryfkotfa jest złym rozwiązaniem, bo nie pozwala jachtowi dać "ponieść" się fali w związu z czym jej uderzenie w jacht jest silniejsze. Jednocześnie przyznał że osobiście "leżał" i z dryfkotwą i bez niej. Sorry - taki mamy ocean Południowy (to moja dygresja).
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-06, 23:08   

marekj napisał/a:
Jachty żaglowe Phobos 24.5, Mariner 24, Maxus 24 Evo, Antila 27 i drewniane cacko Guliwer 720. Stał też katamaran na hydroskrzydłach.

Czyli sześć żagli na całych targach ? :roll:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-11-07, 00:54   

Jeszcze schowane za motorówką były jakiś optymist i coś trochę mniejszego od 420 ....
Na stoiskach kilka firm czarterowych - raczej morskich, bodajże dwie zaglownie, silniki, odzież, elektronika, książki, kajaki, zegarki żeglarskie i nieszczęsne fotele do masażu, których za nic nie umiałem powiązać z wiatrem i wodą.
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-11-13, 16:45   

Byłem wczoraj na targach jesiennych w łodzi .... na stoisku firmowym, naszego kolegi Księżyca, zakupiłem dwa T-shirty, a na stoisku Phobosa, zakupiłem jeden .... polar .... :lol:
Cała wystawa, to jedna hala, ..... ciekawostka, to wystawiane dwie łódki żaglowe 10 i 6 m, o nazwie Vector 10 i Vector 6 .... dziwna firma, dziwna forma i nikt z obsługi tego stoiska, nie miał pojęcia co prezentuje i reprezentuje .... :shock:
Zakupiłem, również 2 litry niebieskiego płynu do toalet chemicznych za kwotę 20 zł .... firma handlująca tym środkiem, mieści się w Pabianicach www.agachem.eu .... w porównaniu do dotychczasowej ceny 70 zł za 1,5 l, wydaje się być atrakcyjną ...
I jeszcze jedna ciekawostka, .... po kilku latach nieobecności na targach, swoje stoisko otworzył portal Mazury.Info.pl ....

P.S... zapomniałem, że ciekawa była prezentacyjna rosyjskiej firmy, oferującej ogrzewanie jachtowe ... zarówno powietrzne, jak i wodne (użytkuję takowe, firmy Webasto) .... zasilanie tych ogrzewań jest na olej napędowy, a wodne posiada opcję benzynową ... cena z takie urządzenie, to 1/3 ceny innych, znanych na rynku firm .... firma ma swoje przedstawicielstwo we Wrocławiu, www.protrailer.pl ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-13, 18:52   

Bodo napisał/a:

Zakupiłem, również 2 litry niebieskiego płynu do toalet chemicznych za kwotę 20 zł .... firma handlująca tym środkiem, mieści się w Pabianicach www.agachem.eu .... w porównaniu do dotychczasowej ceny 70 zł za 1,5 l, wydaje się być atrakcyjną ...


Przetestowałem kilka różnych płynów i Aqua Kem Blue Thetford jest bezkonkurencyjny.
Fakt do najtańszych nie należy, ale najlepiej działa w przenośnych toaletach. Przy stosowaniu tych innych, czasami już po jednym dniu było słabo, a ten spokojnie dawał komfort użytkowania przez 3-4 dni.
Można kupić, jak się poszuka, za 50-55 zł za 2l.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group