forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeziorak i okolice 2016
Autor Wiadomość
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2016-07-30, 22:48   Jeziorak i okolice 2016

Po mocnych wrażeniach na Bugu dziś skończyliśmy pełen relaks na Jezioraku i okolicach.

Trochę wrażeń:

- w porównaniu do poprzedniego roku jest zdecydowanie więcej wody (pan z portu w Iławie mówi, że +70cm)
- staniał parking w porcie Związku Gmin Jeziorak w Iławie, za to zdrożał dźwig (100zł) oraz postój jachtu tamże (15zł)
- kanał Jeziorak-Miłomłyn - żeglowny, ale mnóstwo pływających śmieci typu zielsko, gałęzie. Wody więcej.
- kanał Miłomłyn - Drwęckie. Lepiej. Chodzi statek więc mieli. Między Miłomłynem a Buczyńcem nie chodzi, więc pewnie jest gorzej.
- wg informacji od Inspektora - przed Buczyńcem (płynąc z góry) jest wyrąbana ściżka w zielsku i płynie się w miarę normalnie (nie tak, jak w zeszłym roku).
- w porcie U Zdzicha, w Ostródzie pojawiły się porządne Y-bomy. Kible są takie, jakie były w zeszłym roku, czyli syf. Nowy budynek wygląda na niedokończony. Knajpa "Kresowa" w centrum (do końca jeziora i w prawo, 200m za torami, po lewej) porażka. Żarcie dobre, ale pierogi przychodzą po godzinie i interwencji (pozostałe 3 porcje były powiedzmy o czasie), o rachunek ciężko się doprosić, a jak już to zawyżony. (tknęło mnie, nie mam zwyczaju sprawdzać rachunków w knajpach, conajwyżej spojrzę tak mniej-więcej
- w Miłomłynie w centrum jak zwykle - można zajrzeć tylko do sklepu spożywczego. Knajpa "obiady domowe" po prawej nie jest w stanie wydać żurku w 45 minut (info od zdenerwowanych klientów), pizza w lokalu "Romantica" półsurowa. Porażka.
- Zalewo - o tym, że port to przerost formy nad trescią to wiemy, ale ma za to same zalety. Czyściutkie toalety, cisza spokój (prawie, bo jak wypływaliśmy to zaczynały się dni Zalewa i obok stała scena i wesołe miasteczko). Knajpa w mieście jest jedna, pizza zjadliwa, za to w piecu mieści się jedna - zamówiliśmy trzy, jak pierwsza była zjedzona to przychodziła druga itd. I jedna była w innym rozmiarze bo "kucharka się pomyliła". :mrgreen: Poza pizzą do wyboru są jakies nugetsy, czy coś.
- śluzy dostępne w godzinach 9-19, ceny to prawie 7,50 i prawie 15zł. Obsługa b. sympatyczna i uśmiechnięta.
- Szeląg Wielki - wspaniały.
- miejsce w portach. W Iławie Pod Omegą ciężko jest stanąć nawet na chwilę, a jak się stanie na miejcach rezydenckich to przybiega bosman i wypad z baru. Na dłużej jeszcze gorzej, Żyszkoś wylądował na przyczepie i stoi na parkingu (dźwig x 2 + parking jest kilkadziesiąt zł droższy od portu).

I to tak w skrócie, na tyle :-)
_________________
Adam Żyszkowski
Ostatnio zmieniony przez żyszkoś 2016-07-30, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-31, 08:35   

Po zeszłorocznym pobycie ekipy mazurskiej ceny musiały podskoczyć :->
Kible U Zdzicha choć prymitywne, miały tą zaletę, że miały obok prysznice z ciepłą wodą i odpływy. Można je było dokładnie umyć ! W sumie mozie być. Gdyby nie ta dziura... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2016-07-31, 08:56   

W całym porcie u Zdzicha są Y-bomy ? Jeśli tak to liczba miejsc pewne zmalała...

Dawaj fotki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2016-07-31, 22:06   

MirekMors napisał/a:
Kible U Zdzicha choć prymitywne...


Rozwiązanie nie jest głupie, swoją drogą - skąd pochodzą takie moduły? Z promu? Z wagonu kolejowego?

Dramatyczny natomiast jest syf, brak desek, itd. Tam po prostu nikt nigdy nie sprząta. Co najwyżej ściera podłogę...
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2016-07-31, 22:11   

kemot napisał/a:
W całym porcie u Zdzicha są Y-bomy ? Jeśli tak to liczba miejsc pewne zmalała...
Dawaj fotki.


Fotek nie dam, bo nie mam, nie przyszło mi do głowy żeby zrobić. Po kilkuset zdjęciach z Bugu tu aparat wyjąłem jedynie po to, by móc zaprezentować nowy rodzaj icka. Zdjęcie poniżej. Na Szelągu takie są. Można walić im po gałach fleszem z odległości 10cm, a one nic.
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-08-01, 09:16   

Cytat:
Rozwiązanie nie jest głupie, swoją drogą - skąd pochodzą takie moduły? Z promu? Z wagonu kolejowego?

To jest pomysłowość Zdzicha .... gdyby te swoje pomysły, które ma świetne i całe ich mnóstwo, doprowadzał do końca, to byłoby kultowe miejsce, licznie odwiedzane przez całą rzeszę turystów .... brakuje szczegółów, a najważniejszego, to bieżących konserwacji i sprzątania ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-01, 10:22   

Żeby wyjaśnić całą sprawę i nie skrzywdzić Zdzicha: kibelki są prymitywne - fakt. Usprawiedliwieniem jest budujący się obok budynek hotelowy z nowoczesną infrastrukturą. A z przyjemnością korzystałem z tych kibelków gdy mogłem je zmyć gorącą wodą z prysznica. Wtedy były to najczystsze kibelki na szlakach ! :->
Pomijając fakt, że to nie Zdzichu je zabrudził... ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-08-01, 12:17   

MirekMors napisał/a:
... gorącą wodą z prysznica....

Faktem jest, że gorącej wody w prysznicu, nigdy nie brakuje .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2016-08-01, 12:38   

i jest w cenie cumowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2016-08-01, 21:17   

Bodo napisał/a:
To jest pomysłowość Zdzicha .... gdyby te swoje pomysły, które ma świetne i całe ich mnóstwo, doprowadzał do końca, to byłoby kultowe miejsce, licznie odwiedzane przez całą rzeszę turystów .... brakuje szczegółów, a najważniejszego, to bieżących konserwacji i sprzątania ..


I to jest to, czego zabrakło w moim mailu. Tam jest mnóstwo ciekawych rzeczy, szkoda tylko, że rozgrzebanych i niedokończonych...

Poza tym Zdzicha nigdy nie widziałem w stroju innym niż roboczy. Gość zawsze jest w pracy, i to ciężkiej, fizycznej.
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group