forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żagle laminatowe
Autor Wiadomość
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-02-07, 08:16   

No włąśnie, też tak słyszałem, ale dobrze zapytać praktykantów ..... :-D .... w swoich żaglach, tafetę, będziesz miał po jednej stronie? ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-02-07, 09:06   

Doświadczajcie, doświadczajcie, za parę lat popytam jak to z praktyki wyszło i może skorzystam... :->
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lespaj 

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 151
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: zawiercie
Wysłany: 2014-02-07, 09:10   

pojedynczą z jednej strony można dać w środku ale jak dostanie się wilgoć to będzie nie wesoło wykończenia są przyszywane i zostawiają dziurki po igle
_________________
Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-02-07, 10:08   

Podaję ceny brutto na foka do Maxusa 28 . Są to ceny jeszcze do negocjacji ,ale dają pojęcie o różnicach kwotowych .
Fok listwowy bez UV z przeznaczeniem do rolera
z Dacronu - AP 250 Polyant ---- 2300 złotych .
To samo z membrany taft jednostronny
---- 3990 złotych .
W stosunku do dobrego i w zupełności wystarczającego turystycznego żagla z dacronu to membrana jest droższa o 70 % ,a nie 20 .Dla Sigi to są wyrzucone pieniądze .
Do tego jak na jeziorze łódkę na memebranie wyprzedzi łódka na starych zjechanych żaglach dacronowych ,to dopiero będzie obciach :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2014-02-07, 12:10   

siga2 napisał/a:
Do tego jak na jeziorze łódkę na memebranie wyprzedzi łódka na starych zjechanych żaglach dacronowych ,to dopiero będzie obciach

Aha! Tego argumentu nie wziąłem pod uwagę. To w/g mnie zamyka temat... ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-02-07, 14:06   

mmaacc napisał/a:
siga2 napisał/a:
Do tego jak na jeziorze łódkę na memebranie wyprzedzi łódka na starych zjechanych żaglach dacronowych ,to dopiero będzie obciach

Aha! Tego argumentu nie wziąłem pod uwagę. To w/g mnie zamyka temat... ;-)

Nie zamyka tematu, tylko złośliwcy ..... :-P ....., którzy ddostrzegli możność podworowania sobie, ze słabszego żeglarza ...... czyli, ze mnie, przestają doradzać i oczekują sezonu ...... :evil:
:mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-07, 14:33   

Trzeba wtedy w tabliczkę się zaopatrzyć z napisem"Teraz sternik się nie ściga, teraz sternik ma relaks" ;-) :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kilo 


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 90
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-07, 14:38   

Albo: "Laboratorium. Badanie wpływu ... małych prędkości przepływu"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
czoboki 

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 176
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-07, 14:48   

Albo zielony listek na żaglu, że to dopiero początki na membranach, więc może być różnie :-D
_________________
Pozdrawiam
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-02-07, 18:53   

Dobrze przygotowany sternik ma na wysięgniku wsteczne lusterko ,dzięki czemu widzi bez zbędnego i nerwowego obracania głowy kto i w jaki sposób go próbuje wyprzedzić . W skrajnym przypadku zachowując stoicki spokój /bez odwracania się /należy albo puścić ster i zejść do kabiny po heratę albo posadzić pięcioletnie dziecko za sterem . W ten sposób z opresji wychodzimy z honorem . Można tez zastosować tą samą metodę kiedy dochodzimy drugą łódkę . Ta metoda doprowadza do szału sternika wyprzedzanego jachtu . Trzeba tylko uważać bo jak się spotka dwóch odpowiednio przygotowanych żeglarzy to łódki pod sterami pięcioletnich sterników lub w ogóle bez nich mogą zderzyć się na środku pustego jeziora .
Swojego czasu kiedy moja trzynastoletnia córka za sterem naszej łódki w ramach prywatnych regat doszła łódkę naszego przyjaciela to on w ramach ratowania honoru posunął się do tego że wywalił sobie na nowiutkie spodnie serek owocowy , pokazują jednocześnie ręką ze w tej systuacji nie miał żadnej szansy na skuteczne podjęcie walki :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmaacc 

Wiek: 54
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 733
Otrzymał 46 piw(a)
Skąd: Piastów
Wysłany: 2014-02-07, 19:45   

Doganiając kiedyś jakąś łódkę usłyszałem nerwowe pokrzykiwania sternika... Ustawiłem okręt na samosterowność i usiadłem sobie koło masztu zostawiając w kokpicie tylko... Rafę (dla nie wtajemniczonych: Rafa to czekoladowa labradorzyca... ). Na wyprzedzanej łódce ucichło... Po chwili usłyszałem głos jakiegoś załoganta: "Te... Majster! Ty się bierz do roboty, bo Cię łódka bez sternika wyrzedza!" ... :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 23:11   

marekj napisał/a:
Bodo napisał/a:
cena to 7 1580

siedemdziesiąt jeden tysiąców pińćset łosiemdziesiąt???? :roll: :shock: ;-)


Marka post, to mój ulubiony, jak dotąd, na forum :mrgreen:
Gdzie można głosować na najlepszy post? :-P
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
marekj
Kuba ZP 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Dublin
Wysłany: 2014-02-11, 16:18   

NePolyak napisał/a:
Tak słyszałem, że membranowe wcale nie trzeba rolować, bo są wytrzymalsze od dakronu i nie pamiętliwe...ale może się mylę


Pływając w Irlandii stwierdzam, że masz rację. Nie trzeba rolować, bo po co skoro masz deal z żaglomistrzem, że co 3 lata wymieniasz komplet + nowe żagle Ci robi jak potrzebujesz.

Po jednym dniu pływania na żaglu membranowym i 1,5 sezonu na laminatowym stwierdzam, że nierolowanie takich żagli zdecydowanie skraca ich życie.

Moje prywatne zdanie w kwestii żagli jest jednak takie, że nie kapuję inwesticji w piekarniki, plotery i inne + najtańsze żegle z TNF'u. Łódka jest żaglowa i najważniejsze w niej są żagle. Tak uważam. Do każdej nowej będę kupował najlepsze żagle kosztem bzdur z wyposażenia. Chyba że finanse pozwolą inaczej..., ;-)

U mnie najtańszy żagiel kosztował 1900zł, a membrana wyszła chyba około 3500.
_________________
na innych forach znany jako zeglarskaprzygoda.pl
Ostatnio zmieniony przez Kuba ZP 2014-02-11, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-02-11, 16:31   

Kuba ZP napisał/a:
....
Moje prywatne zdanie w kwestii żagli jest jednak takie, że nie kapuję inwesticji w piekarniki, plotery i inne + najtańsze żegle z TNF'u. ..., ;-)

Moje zdanie jest identyczne... z tym, że zupełnie odwrotne .... :mrgreen:
Pływanie, musi być bezpieczne i przyjemne, i niech każdy inwestuje w to, co sprawi, że takim, dla niego będzie .... :-D
A w sprawie żagli membranowych,.... w sobotę, miałem przyjemność, przedyskutować sprawę, z nikim innym, tylko samym Jackiem Daszkiewiczem .... :-D ... nie widział, złego wpływu takiego układania ich w lazyjack'u .... stwierdził, że mniej się niszczą, niż te, które są wykonane z dotychczasowych materiałów typu Dakron czy HP .... a na Maxusie 22, każe zwijać je, z prozaicznego powodu..... :cry: ... nie ma tam zamontowanego lazyjack'a .... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2014-02-11, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba ZP 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Dublin
Wysłany: 2014-02-11, 16:38   

Z całym szacunkiem do JD, ale podobnie jak inni nie ma on doświadczenia odnośnie tego jak składanie membrany wpływa na jej żywotność. Pewnie układanie w Lazy Jack'u im nie szkodzi, ale to tylko przypuszczenia. Czas pokaże.
To są produkty nowe i nie ma żadnych wiarygodnych danych na temat tego jak zachowują się po latach eksploatacji.
Zapewnienia producenta należy z przymrużeniem oka traktować.

Masz kasę - kupuj. Najwyżej niebawem będziesz się cieszył z kolejnego kompletu nowego napędu :)
_________________
na innych forach znany jako zeglarskaprzygoda.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-02-11, 16:44   

Kuba ZP napisał/a:
.....

Masz kasę - kupuj. .....

No właśnie .... gdybym miał kasę. to już pisałbym jako ekspert ..... :-D ... a, że nie mam, to sobie dyskutuję z innymi, czy warto je kupować i dlaczego "nie" .... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba ZP 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Dublin
Wysłany: 2014-02-11, 16:46   

Na palcach jednej ręki można policzyć łódki mazurskie mające membrany. Ekspertów zatem wielu nie ma ;-)
_________________
na innych forach znany jako zeglarskaprzygoda.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-02-11, 21:52   

Z żaglami membranowymi do łódki turystycznej jest tak samo jak z dyfuzorem do Poloneza 1500 :-> . Nie mam niestety piekarnika za to mam coś ala prodiż nastawiany na kuchenkę gazową. Dzięki temu na śniadanie prawie zawsze mamy świeże bułki. Wracając do tematu , Bogdan, naprawdę nie warto wywalać kasy na membranę jeżeli masz dobrze uszyte i w dobrym stanie żagle klasyczne. Ja od początku mam sknocony przedni żagiel i w tym roku wreszcie będę miał nowy . Takim amatorom jak ja każdy fachura wciśnie to co będzie chciał :-> Mam przyjaciela Krzysia, emerytowanego regatowca i żaglomistrza. W tym roku szył u jednego ze znanych żaglomistrzów foka / zwykłego bez listew, okien itd./przyjął dopiero trzeciego foka , ale jak zobaczyłem jak ten żagiel pracuje to szczena opadła mi na pokład i do tej pory mi nie wróciła na swoje miejsce. Zwykły fok, żadne biradiale, trijadjale, laminaty czy membrany, tylo po prostu piękny żagiel .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-11, 21:55   

Do czego to dochodzi ! Nie dość, że na WJM pełno czarterówek to niedługo nie zobaczysz na horyzoncie białych żagli tylko... ponure szare :-x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-02-27, 18:31   

W aktualnym numerze Żagli, jest artykuł J. Pieśniewskiego nt. ... nomen omen .... żagli .... :mrgreen: ..... twierdzi, że koszt membranowych, zwiększa się o 20% w stosunku do żagli, wykonanych z dobrej jakości Dakronu .... zgadzałoby się to, z moimi zapytaniami o cenę wykonania takowych do mojej łódki ..... tym bardziej, że pytałem w żaglowni, która współpracowała przy tym artykule ... Bryt Sails.... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group