forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"dobra" zmiana
Autor Wiadomość
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-07-21, 17:39   

Myślę ,że w naszym społeczeństwie w większości zakorzenione jest tępienie wszelkiej maści lewactwa. To się u nas nie przyjmie. :mrgreen:

Oglądam sporadycznie , a właściwie coraz mniej TVP - faktycznie wiadomości to jedna wielka agitka.
Ale jak oglądam uważnie TVN , to myślę ,że Kaczyński nie musi nic robić , aby wygrać przyszłe wybory. "Totalna opozycja " niestety ciągle bardzo słabiutko i rozpaczliwie działa. Mnie to śmieszy i zniechęca, ale faktycznie może być tak ,że przez zawziętość z obu stron, konflikt będzie się zaostrzał.
Kaczyński może przegrać jedynie przez zamiłowanie do przesadnego opodatkowywania społeczeństwa.

Już kiedyś pisałem: do PIS zniechęcały moherowe ortodoksy, a dziś po drugiej stronie pojawili się zaślepieni porażką talibowie. Z żadnymi nie da się rozmawiać.
Media lubują się w jednych i drugich , bo normalność jest nudna.
Jedni idą na manifestację bo "nienawidżą Tuska" , drudzy , bo " nienawidzą Kaczyńskiego" .
Pokażcie mi jakąś wypowiedź , gdzie nie nawiązuje się do tych postaci ( jakaś psychoza) , a rozmawia o konkretach i choćby przez chwilę słucha drugiej strony ( dotyczy obu obozów)

Ciągle wierzę ,że pojawi się siła , która "mohery" i "talibów" zmiecie.

Inaczej, żeby nie zwariować i nie stać się podobnym do tych oszołomów , trzeba będzie tak jak pisała Balti poszukać spokojnego skrawka ziemi lub wody .


Szkoda tylko Polski...

To napisałem ja, bez cytowania :mrgreen:


Zaczynam weekend, więc politykę mam w d... 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-21, 20:14   

O ja pier.... skoro niemal banujący dotąd za politykowanie tu na forum Kemot zabrał głos to .... ta sprawa naprawdę już każdego rusza ... i dobrze niech ta bańka jak najszybciej pęknie .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-07-22, 08:07   

Błędny wniosek. Zrozumiałaś Basiu , mój wpis tak , jak Tobie jest to wygodne. Nie życzę sobie podpierania się przez kogokolwiek moją osobą, w celu poparcia własnych tez politycznych.

Ale może w poprzednim wpisie wyraziłem się niezrozumiale.
Wyjaśniam: nie poparłem ,żadnej ze stron. Próbowałem tylko odnieść się do sposobu narracji.
Nie znoszę zaślepionych nienawiścią , zacietrzewionych i całkowicie głuchych na argumenty tak " moherów" jak i "talibów". Natomiast chętnie rozmawiam z "normalnymi" ludźmi ,z każdej ze stron sporu politycznego.

Przestrzegam przed fanatyzmem.Niestety i na tym forum zalążki fanatyzmu są zauważalne.

Na naszym forum nie ma cenzury, więc każdy pisze o czym chce i jak chce. Jeśli "musi , bo się udusi" - jego sprawa. Ale powinien być świadomy ,że wystawia sobie tym klepaniem w klawiaturę stosowne świadectwo. Nie tylko polityczne , ale także sobie , jako człowiekowi.

Ktoś, gdzieś , kiedyś ;-) nawoływał do ostracyzmu jednej ze stron politycznej w każdym możliwym miejscu. A ja apeluję o ostracyzm , dla każdego , kto w każdą dziedzinę życia próbuje wcisnąć swoje kompleksy polityczne. Byłem , jestem i będę przeciwny stricte politycznym wypowiedziom na tym forum.

Apeluję o "niezaśmiecanie papierkami" piasku w tej naszej piaskownicy. Bo inaczej przyjdzie ktoś , zobaczy ,że nie jest tu tak czysto, więc nasika i na.ra.

Wówczas nie pozostanie nic innego jak odcumować.
Bo dla mnie żeglarstwo to odpoczynek od dnia codziennego .Czego wszystkim Wam serdecznie życzę.

Do poniedziałku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-22, 11:58   

kemot napisał/a:

Nie znoszę zaślepionych nienawiścią , zacietrzewionych i całkowicie głuchych na argumenty tak " moherów" jak i "talibów". Natomiast chętnie rozmawiam z "normalnymi" ludźmi ,z każdej ze stron sporu politycznego.



Dokładnie , na tym właśnie polega demokracja i o jej obronę teraz idzie .
Konstytucja w nieparlamentarny sposób łamana jest obecnie na każdym kroku !
W imię czego ? !
W Sejmowych ławach zasiadła zakłamana zgraja bezwolnych kukieł podnoszących łapy nie wiedząc za czym głosują !!!
To jest chore , to jest patologia zaślepiona nienawiścia , z tym trzeba walczyć bo zachwilę naprawdę trzeba będzie odcumować . :!:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-22, 12:31   

kemot napisał/a:
.... Bo inaczej przyjdzie ktoś , zobaczy ,że nie jest tu tak czysto, więc nasika i na.ra. ....

Tych, nie należy się bać, bo można z nimi walczyć jak równy z równym ...... może, jeszcze tego dokładnie nie widać, ale niestety, .... aktualne działania ludzi PiS, prowadzą prostą drogą do totalnej kontroli nad obywatelami tego kraju .... dlatego pisałem, że wymaga to totalnej walki z wszystkimi ludźmi, na każdym szczeblu, którzy tego nie dostrzegając, udzielają czynnego poparcia tej fałszywej drodze ..... sprawy zaszły już tak daleko i tak daleko PiS podzielił naród, że nie można już stać obok i nie reagować, dopóki istnieje nadzieja, że rozwiązanie może nastąpić bez rozlewu krwi ....
Przerabialiśmy już w komunizmie, czasy takiej totalnej kontroli ..... ja to pamiętam doskonale i zrobię wszystko, aby to nie wróciło ..... robię to dla dzieci i wnuków ..... im wcześniej, tym koszt będzie niższy .... i nie o politykę tutaj chodzi, bo w głębokiej d.. mam, kto nami rządzi, ale nie obojętne mi jest jak nami rządzi ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-22, 22:49   

Kemot - tylko tu już nie chodzi o politykę.
Nie chodzi o prosty podział na moherów i talibów.
Nie chodzi o to kto popiera własność prywatna, a kto kolektywna. Kto jest lewakiem, prawakiem, liberałem, konserwatysta. Kto politykę lubi, a kto nie lubi.

Chodzi o to, ze w tej właśnie chwili zrywana jest umowa społeczna. Zmieniany jest ustrój w kraju. Bo po tych zmianach nie bedzie już demokracji, której fasady pomimo likwidacji Trybunału Konstytucyjnego jeszcze zachowujemy.

I już zawsze bedzie tylko gorzej.
Nie wiem czy przyjdą ludzie gotowi to wszytsko posprzątać bez zwykłej ludzkiej chęci odwetu i zemsty. A tak jak teraz pisowski lud jest żądny krwi tych, którzy przez lata nimi poniewierali, tak i lud niepisowski bedzie żądny krwi, gdy nadejdzie jego kolej u władzy. I to krwi jeszcze bardziej krwawej, bardziej spektakularnej, bardziej pokazowej.
Ja nie chce tak żyć. Nie chce żyć w takim kraju.

Boje sie jednakowo tego, co zrobią pisowcy ze swoją władzą absolutną, jak tez tego, co zrobią ich następcy. Boje sie tego, do czego obecna wladza bedzie zdolna, aby władzą pozostać, bo przecież oni są świadomi, ze następni zapukają do nich o 6 rano.

Boję sie właśnie dlatego, ze zerwano umowę społeczną. Tu zaczyna sie od prostego żyjmy razem, szanujmy swoją wolność. Dalej jest nie kradnij, nie zabijaj - nie ze strachu przed prawem i przed karą, tylko dlatego, ze żyjąc w społeczeństwie tak trzeba. Bo taka jest umowa społeczna, zeby to społeczeństwo w ogole mogło funkcjonować. A jeszcze dalej jest - mamy jakichś rządzących, którzy są rządem wszystkich - nie tylko swoich. Realizują swój program nie burząc porządku i ustroju tylko w ramach obowiązującego porządku i ustroju.

Teraz mamy rząd, który wprost stwierdza, ze suwerenem, obywatelem - jest tylko ten, kto na nich głosował.
Który nie liczy sie z nikim i z niczym. Który chce zająć wszytsko. TKM już było, ale przy obecnej władzy to była piaskownica.

Na tyle na ile mogę - staram sie przygotować. Gdy zakazali wolnej sprzedaży pigułki dzień po (przywrócili na receptę w sensie) jako matka dwóch Córek natychmiast pobiegłam do apteki po zapas do domowej szuflady.
Ale na wychowywanie Dzieci w kraju niedemokratycznym nie umiem sie przygotować. Nie chce i boje sie.
Boje sie, ze kiedyś i ja w pracy dostanę polecenie służbowe (do tej pory miałam ustawowo zagwarantowana niezależność, która była respektowana, ale skoro konstytucję mozna zaorać, to kto by sie zwykła ustawą przejmował?).

Boje sie jutra. I boje sie co nadejdzie pojutrze.
Dlatego protestuje.
I dlatego mówię głośno.
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-22, 23:35   

W tym temacie nie wypada postawić piwa (like'a) ..... a należy się, więc masz u mnie piwo w realu ..... :-D
Twój wpis Agnieszko, przekazuje to, co czują matki i ojcowie ..... sprawy naszej przyszłości zaszły tak daleko, że nie można przejść obojętnie obok tego, a należy wykorzystać wszystkie możliwości do sprzeciwu dla próby zawłaszczenia naszej wolności ..... powtórzę to, co już napisałaś ..... wprowadzający ten system, może mieć, nawet czyste intencje, ale otwiera puszkę pandory, bo nie ma pewności, że jakiś drugi Lenin nie żyje pośród nas ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-07-24, 21:58   

balti napisał/a:
Dokładnie ...

wychodzi na to ,że jednak piszę niezrozumiale...
Bodo napisał/a:

kemot napisał/a:
.... Bo inaczej przyjdzie ktoś , zobaczy ,że nie jest tu tak czysto, więc nasika i na.ra. ....

Tych, nie należy się bać, bo można z nimi walczyć jak równy z równym ......


ja nie potrafię zniżyć się do tego poziomu



Odcumowuje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-24, 22:07   

Aktualnie, gdy nastąpiło przesilenie u rządzących, prowadzenie tej dyskusji, nie ma sensu ..... niech się żrą we własnym towarzystwie ...... a w przyszłości, niech nie sięgają po władzę, na jaką nie miałbym wpływu w wyborach demokratycznych ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 09:08   

Po tym wecie poparcie jeszcze im wzrośnie. Paradoks jak z wyprowadzoną kozą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-07-25, 09:31   

MirekMors napisał/a:
Po tym wecie poparcie jeszcze im wzrośnie. Paradoks jak z wyprowadzoną kozą.


Oj myślę, że raczej nie.

Jak już moja teściowa ( zagorzała fanka J.K i wszelkich reform PIS ) zaczęła się w końcu po głowie drapać i zastanawiać dlaczego aż tak wielu ludzi protestuje ..... a i nawet Prezydent uległ , to musi być coś na rzeczy ;-)
A jestem więcej niż pewny, że ten "Tłum" będzie szczególnie po wczorajszych wydarzeniach rósł w siłę ..... i chwała za to ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2017-07-31, 09:54   

Wróciłem po trzech tygodniach z morza i wróciłem do innej Polski. Nie umiem powiedzieć jeszcze jakiej...
Ujawniła się wojna "na górze" w koalicji rządzącej, to była kwestia czasu.

Ale to co się stało socjologicznie jest jeszcze dla mnie niejasne.
Protesty w 238 miastach sa do pojęcia.

Ale nagły masowy udział młodych? Co on wieszczy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-07-31, 12:03   

Colonel napisał/a:


Ale nagły masowy udział młodych? Co on wieszczy?


... że jeszcze Polska nie zginęła ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-31, 14:47   

Emill`76 napisał/a:
Colonel napisał/a:


Ale nagły masowy udział młodych? Co on wieszczy?


... że jeszcze Polska nie zginęła ....


Hmm ja doskonale pamiętam jak "nie było teleranka" a przed moim domem stał koksownik .... pomimo to przez całe swoje dorosłe życie miałam serdecznie wy..ane na to kto "siedzi na górze" bo raz lepiej raz gorzej , ale ciągle systematycznie szło ku lepszemu .
Obecne TKM tylko niszczy , na to nie ma i nie będzie zgody .
Weź teraz młodym zabierz telefon , internet , paszport , wolność ...
Młodzi są świadomi i wku..wieni , urodzili się w wolnej Polsce i nie chcą powrotu do prlu .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2017-07-31, 15:08   

Tylko, że to magma bez organizacji i przywódcy, jak Occupy Wall Street - ruch błysnął i znikł.
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-31, 18:32   

Colonel napisał/a:
Tylko, że to magma bez organizacji i przywódcy, jak Occupy Wall Street - ruch błysnął i znikł.

To wg Ciebie dobrze?, czy źle? ....
IMO, dla każdej władzy to ostrzeżenie..... pomimo dyspozycyjności służb specjalnych, nie są w stanie zapanować nad buntem, poprzez inwigilacje i rozwalanie od środka..... bo to nie jest zorganizowane i nie wiadomo kogo skorumpować lub zniszczyć w inny sposób ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2017-08-01, 07:51   

W tamtym przypadku nie wiem, czy dobrze.
Jeśli u nas to będzie tylko błysk, to źle. O ile urodzi sie ruch, to powstanie wymarzona przez wieiu "nowa siła".
Czy to będzie dobrze? Niekoniecznie. Moim zdaniem, należy umieć żyć z posiadanymi partiami i politykami.
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agnieszka14 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 396
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-01, 09:22   

Obawiam sie, ze udział młodych w protestach jest cokolwiek przeceniany.
Dla większości to niestety była po prostu okazja do wrzucenia słitfoci z modnego eventu na fejsbuczka, insta, czy innego snapa.
_________________
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-08-01, 09:36   

Agnieszka14 napisał/a:
Obawiam sie, ze udział młodych w protestach jest cokolwiek przeceniany.
Dla większości to niestety była po prostu okazja do wrzucenia słitfoci z modnego eventu na fejsbuczka, insta, czy innego snapa.


Imho krzywdząca opinia ....
Poza tym myślę, że fejsbuczek odegrał tu pozytywną rolę w mobilizacji - szczególnie młodych .... doskonały przepływ informacji ....a nie każdy ogląda tv.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2017-08-02, 07:58   

Opublikowałe, na FB:

INNA POLSKA, CZYLI CZTERECH BACHÓW
Będąc w rejsie przez kilka tygodni obserwowałem dość niespodziewany rozwój sytuacji w Polsce. Niespodziewany, bo po ostatnich miesiącach wydawało się, że sprawy niezależności sądownictwa nie poruszają większej liczby Polaków. A do tego wakacje. Tymczasem…
Tu dygresja: tzw. kontrmiesięcznice budzą kontrowersje. Ja zawsze twierdziłem, że to bardzo potrzebna akcja. Zaznacza sprzeciw, zniechęca część dotychczasowych biernych uczestników konwentykli Kaczyńskiego. Ale najważniejsze – doprowadza kaczora do furii, a kaczor w furii popełnia błędy. Przykładem był jego sejmowy rzyg, który nie dość że skompromitował go nawet w oczach wielu zwolenników ale i stał się detonatorem części protestów.
Wracając do kraju pod koniec miesiąca wiedziałem, że wracam do innej Polski. Jakiej? Jeszcze nie wiem. Nie do końca umiem odczytać to, co się stało i co może się stać. Spróbuję wywołać kilka tematów.
1. Szeroko pojęty obóz tzw. Zjednoczonej prawicy, kolejny raz musiał się cofnąć. Dyktatorem znów zobaczył, ze jego wola nie jest wszechmocna. To musi go prowadzić do zaostrzania postępowania, a to będzie zwiększać konflikty i opór. Myślę, że tym razem go to wyjątkowo rozjuszyło, bo musiało być zaskakujące. Liczył z pewnością, że opozycja poujada bezsilnie, Timmermans popłacze i na tym się skończy. A tu BACH.
2. Jak wiadomo BACHÓW było wielu. Drugie BACH to „bunt” Dudy. Z przecieków wiadomo już, że nie była to kacza manipulacja, na przykład po to, by rękami popAD-a obciąć dyktatorskie zapędy Ziobry. Jeśli już to raczej było wyjście na świat nienawiści między Dudą a Ziobrą. To na pewno był bardzo istotny motyw, tym bardziej, ąe konstrukcja sądownictwa dawałaby władze Ziobrze nad wszystkim!
Ale najbliższe prawdy wydaje mi się coś innego: Duda był pod ogromną presją. Wiedział, że od poniedziałku protest społeczny skoncentruje się przed Pałacem, znane jest jego zdanie, że „zostanie z tym sam”. A mogło się to przerodzić nawet w żądanie „dobrowolnego podania się do dymisji”. Okazało się, że Duda bardziej boi się tłumu, niż kaczora.
Nie jest to też „manewr kremlowski” – choć zapewne pis będzie próbował finalnie taki efekt osiągnąć.
3. Kolejny z rodziny BACHów, to ujawniony stan „wojny na górze”. To już nie walka buldogów pod dywanem, nie symptomy rywalizacji, to wojna. Stron tej wojny nie odczytuję jasno.
Jest teoria Prezentowana przez Jacka Pałasińskiego, że zjednoczona prawica to koalicja dwóch dużych sił: twardego pisu kaczora oraz partii kościelnej (części episkopatu i Rudzyka), wzmocniona o przystawki Gowina i Ziobry. W tej sytuacji Pałasiński stawia hipotezę, że episkopat dochodzi do wniosku, że kaczor stał się obciążeniem i postanawia przystąpić do usuwania go. Miałby to czynić rękami Dudy. Pewnym potwierdzeniem mogłyby być plotki o spotkaniu Gowina i Tyszki (od Kukiza), gdzie miano rozmawiać o konstruktywnym wotum nieufności.
Czy nie jest to zbyt naciągane? Nie wiem ale na pewno mało realistyczne. Z pewnością jednak w obozie rządzącym trwa walka dwóch, może trzech albo nawet czterech sił, które z pewnością będą tworzyć różne konstelacje chwilowych sojuszy. Ostatecznym efektem będzie zapewne rozpad obozu, przegrana w wyborach, klęska, jak to zazwyczaj dzieje się z działami kaczora.
4. No i BACH główny: ZASKAKUJĄCE WSZYSTKICH PRZEBUDZENIE LUDZI MŁODYCH. Nie znam nikogo, kto przewidział. To może być kolosalna zmiana jakościowa sytuacji społecznej w Polsce.
Najpierw rodzi się pytanie co właściwie się stało. Widzę tu dwa wyjaśnienia.
Albo do młodych dotarło, że ich wolny świat jest zagrożony. Znaczyłoby to, że zaakcentowali swoje postawy polityczne, stając się potencjalną armią dla polityków. To byłaby potworna siła, która mogłaby wstrząsnąć sceną polityczną, nawet bez tworzenia nowego ruchu, pod warunkiem znalezienia się przywódców umiejących ją zagospodarować. Fakt, ż etej umiejętności na razie nie widać ale…
Albo też to był bunt młodych przeciwko starym, przeciwko obciachowi czynionemu przez plującego kaczora, niezbornego Petru, sztywnego Schetynę, przeintelektualizowanego Frasyniuka, archaiczny KOD i tak dalej. Bunt trochę analogiczny jak płomień Occupy Wall Street, z którego nic nie wynikło.
Z pewnością jednak to pojawienie się młodych tworzy nową jakość. Sam fakt, ze wszyscy teraz będą musieli się liczyć z możliwością ich powrotu musi wpłynąć na postępowanie polityków.
Więcej mam pytań, niż odpowiedzi. Lecz pewny jestem jednego: po tegorocznym lipcu w Polsce jest już inaczej. Jak? Zobaczymy w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu miesięcy.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Szaman3
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group