forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet w firmie
Autor Wiadomość
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-12-11, 19:24   Internet w firmie

Kończy mi się umowa w Plusie na firmowy internet ..... miałem 30Gb w LTE + nielimitowana ilość w szybkości ok. 60 Mb/s .... już drugi miesiiąc jak szybkość po wykorzystaniu limitu spada tak znacznie, że trudno normalnie korzystać z internetu ....
Z Waszej praktyki, którą polecacie firmę do podpisania umowy na następny okres 12 lub 24 m-cy? ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-11, 21:13   

Ja mam w play. W podstawie 50GB, ale rozszerzyłem do no limit. W łomiankach mam blisko BTS i zasięg jest super. Gorzej na mazurach :cry:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-12-11, 21:58   

Musisz mieć mobilny? Jak nie to nie ma u Was jakiegoś światłowodu? Ale jak musi być mobilnie to nie poradzę :-(
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-12-12, 07:06   

Ile płacisz za "no limit" w Play? .... u mnie jest dobry zasięg Playa, .... a w telefonie mam Virginię z Playa i nie narzekałem na zasięg na Mazurach ...

Światłowodu nie ma, a nie musi być mobilny ..... po zwykłym kablu telefonicznym przpustowość jest sprawdzona i wynosi 18 Mb/s, czyli mało ....

W Orange, jest oferta na 24 m-ce, 500 GB za 75 zł z kartą, ale stacjonarny, .... to znaczy, że przypisany do jednej stacji nadawczej.... w innym przypadku, limit spada do 60 GB ..... do tej pory nie spotkałem korzystniejszej, ..... ale szukam i pytam .... może ktoś z Was coś ma, o czym nie wiem, lub może zwrócić na coś techniczną uwagę, bo w tych sprawach to słabo się czuję ....

Ciekawa i dziwna jest oferta w T-mobile .... zupełnie bez limitu za 80 zł, ale gdy operetor uzna, że za dużo ściągam, natychmiast wyłączy LTE i szybkość spadnie do 1 Mb/s .... :shock: ... i nikt nie umiał powiedzieć, kiedy to będzie "za dużo" ..... :mrgreen: .... albo tacy "kompetentni" tam siedzą, a warunki można przeczytać dopiero przy podpisywaniu umowy.... :shock:

No i jeszcze techniczna, aktualna sprawa ... od kilku tygodni obserwuję u siebie duże spadki szybkości internetu (sieć Plus)... testy szybkości pokazują pobieranie 0,7 do 1,1 Mb/s natomiast wysyłanie od 4 do 2 Mb/s .... im wieksza szybkość wysyłania, tym mniejsza odbierania .... czy to nie powinno być odwrotnie? ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal55 

Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 26
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2016-12-12, 08:45   Re: Internet w firmie

Bodo napisał/a:
Kończy mi się umowa w Plusie na firmowy internet ..... miałem 30Gb w LTE + nielimitowana ilość w szybkości ok. 60 Mb/s .... już drugi miesiiąc jak szybkość po wykorzystaniu limitu spada tak znacznie, że trudno normalnie korzystać z internetu ....

U mnie tak samo. Też w Plusie. Niestety umowę mam jeszcze na rok, ale po zakończeniu zmienię operatora.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-12, 09:19   

Bodo napisał/a:
Ile płacisz za "no limit" w Play? .... u mnie jest dobry zasięg Playa, .... a w telefonie mam Virginię z Playa i nie narzekałem na zasięg na Mazurach ...

Światłowodu nie ma, a nie musi być mobilny ..... po zwykłym kablu telefonicznym przpustowość jest sprawdzona i wynosi 18 Mb/s, czyli mało ....

W Orange, jest oferta na 24 m-ce, 500 GB za 75 zł z kartą, ale stacjonarny, .... to znaczy, że przypisany do jednej stacji nadawczej.... w innym przypadku, limit spada do 60 GB ..... do tej pory nie spotkałem korzystniejszej, ..... ale szukam i pytam .... może ktoś z Was coś ma, o czym nie wiem, lub może zwrócić na coś techniczną uwagę, bo w tych sprawach to słabo się czuję ....

Ciekawa i dziwna jest oferta w T-mobile .... zupełnie bez limitu za 80 zł, ale gdy operetor uzna, że za dużo ściągam, natychmiast wyłączy LTE i szybkość spadnie do 1 Mb/s .... :shock: ... i nikt nie umiał powiedzieć, kiedy to będzie "za dużo" ..... :mrgreen: .... albo tacy "kompetentni" tam siedzą, a warunki można przeczytać dopiero przy podpisywaniu umowy.... :shock:

No i jeszcze techniczna, aktualna sprawa ... od kilku tygodni obserwuję u siebie duże spadki szybkości internetu (sieć Plus)... testy szybkości pokazują pobieranie 0,7 do 1,1 Mb/s natomiast wysyłanie od 4 do 2 Mb/s .... im wieksza szybkość wysyłania, tym mniejsza odbierania .... czy to nie powinno być odwrotnie? ....


Płacę niecałe 50zł brutto.
Mam taki pakiet:
Play Internet dla Firm 39,99
Miesięczny pakiet 45 GB (opłata w ramach abonamentu)
Pakiet promocyjny 5 GB (opłata w ramach abonamentu)

Do tego usługa no limit za 9zł z groszami brutto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-12-12, 11:55   

Cytat:
Do tego usługa no limit za 9zł z groszami brutto.

Muszę to rozważyć .... ale jest jedno pytanie... czy bez limitu nie oznacza np. do 100 MB? .... tak jest w ulotce Playa, gdzie w szczegółach oferty "Internet bez limitu", jest dalej napisane, że po 100MB, zwalnia do max. 1 Mb/s? ... możesz to sprawdzić? ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-12, 15:07   

Bodo napisał/a:
Cytat:
Do tego usługa no limit za 9zł z groszami brutto.

Muszę to rozważyć .... ale jest jedno pytanie... czy bez limitu nie oznacza np. do 100 MB? .... tak jest w ulotce Playa, gdzie w szczegółach oferty "Internet bez limitu", jest dalej napisane, że po 100MB, zwalnia do max. 1 Mb/s? ... możesz to sprawdzić? ...


W regulaminie nic nie ma na ten temat:
Regulamin

W play24 nazywa się to tak:
Bez limitu GB dla Firm co miesiąc I (8 zł)
Korzystaj z nielimitowanego internetu z pełną prędkością. Jak to działa? Usługa Bez limitu GB dla Firm co miesiąc umożliwia Ci korzystanie z nielimitowanego transferu danych w sieci 4G LTE w Play za 8zł netto miesięcznie.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bodo
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2016-12-12, 20:14   

yavor napisał/a:
W regulaminie nic nie ma na ten temat:

Przecztałem i faktycznie w tym regulaminie nic nie ma na temat ograniczeń .... natomiast po czacie na stronie Playa, gdzie powołałem się na tą taryfę z dopłatą 8 zł za "bez limitu" , napisano mi, że w tym wypadku, też jest próg zwalnijący po użyciu 100 GB ..... :-/ ... oraz, że żadna firma nie oferuje internetu bez tego progu ..... chyba zdecyduję się na Orange za 70 zł m-nie i limit 500 GB ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-12, 20:48   

Bodo napisał/a:
yavor napisał/a:
W regulaminie nic nie ma na ten temat:

Przecztałem i faktycznie w tym regulaminie nic nie ma na temat ograniczeń .... natomiast po czacie na stronie Playa, gdzie powołałem się na tą taryfę z dopłatą 8 zł za "bez limitu" , napisano mi, że w tym wypadku, też jest próg zwalnijący po użyciu 100 GB ..... :-/ ... oraz, że żadna firma nie oferuje internetu bez tego progu ..... chyba zdecyduję się na Orange za 70 zł m-nie i limit 500 GB ...



Dla użytkowników prywatnych tak może być, dla firm chyba ten limit nie obowiązuje. Natomiast zwróć uwagę, że dotyczy tylko LTE/4g. Czyli warunkiem jest dobry zasięg i miejsce na BTS.

Może warto zadzwonić i się dopytać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-01-11, 21:49   

Ostatecznie, zdecydowałem się na Orange dla biur .... 500 GB w limicie miesięcznym za 50 zł ... dodatkiem jest 60 GB, mobilne, ale nie wiem, czy dostanę na to osobną kartę, bo tą podstawową muszę zostawić w firmie na stałe .... to była, ta dobra wiadomość .... :-D
Drugą stroną, czyli złą wiadomością, jest zasięg Orang'a w moim miejscu ..... :-/ .... szybkość internetu, jest trzy razy wolniejsza od Plusa .... zakupiłem antenę zewnętrzną i zastanawiam się na który BTS ją skierować .... mam w zasięgu ok 1 km, trzy BTS a szybkość zdecydowanie spada w godzinach szczytu .... może istnieje jakiś miernik, który wskazuje w którym kierunku najkorzystniej skierować antenę? .... jeżeli coś, ktoś wie, niech podpowie, bo w tym temacie jestem laikiem .... :-D

Aha.... napisałem rezygnację z umowy z Plusem i cały miesiąc internet śmiga jak szalony ..... :shock: :mrgreen: ..... z ciekawości przedłużyłem umowę o jeden miesiąc, aby zobaczyć czy to przypadek ..... a jak w grudniu śmigał Plus u Ciebie, Michał55? ....
U mnie, mierzony codziennie, w Plusie najniższy 17 MB do 40 MB, a w Orange od 0,7 MB do 12 MB ..... po podłączeniu anteny w domu, szybkość na obu sieciach wzrasta dwukrotnie ....
ciekawe jak będzie, jak zamontuję ją na zewnątrz? ... :roll:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal55 

Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 26
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-01-12, 13:12   

W grudniu też miałem ograniczenia prędkości. Praktycznie nie dało się korzystać. Na razie jestem na etapie składania reklamacji bo do końca umowy jeszcze rok.
Tak przy okazji to napiszę, że na moją pierwszą reklamację w Plusie odpowiedź otrzymałem już następnego dnia. Była ona oczywiście negatywna a w treści emaila znajdowało się zdanie: "wiadomość wygenerowana automatycznie" :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-12, 19:35   

Bodo napisał/a:
Ostatecznie, zdecydowałem się na Orange dla biur .... 500 GB w limicie miesięcznym za 50 zł ... dodatkiem jest 60 GB, mobilne, ale nie wiem, czy dostanę na to osobną kartę, bo tą podstawową muszę zostawić w firmie na stałe .... to była, ta dobra wiadomość .... :-D
Drugą stroną, czyli złą wiadomością, jest zasięg Orang'a w moim miejscu ..... :-/ .... szybkość internetu, jest trzy razy wolniejsza od Plusa .... zakupiłem antenę zewnętrzną i zastanawiam się na który BTS ją skierować .... mam w zasięgu ok 1 km, trzy BTS a szybkość zdecydowanie spada w godzinach szczytu .... może istnieje jakiś miernik, który wskazuje w którym kierunku najkorzystniej skierować antenę? .... jeżeli coś, ktoś wie, niech podpowie, bo w tym temacie jestem laikiem .... :-D

Aha.... napisałem rezygnację z umowy z Plusem i cały miesiąc internet śmiga jak szalony ..... :shock: :mrgreen: ..... z ciekawości przedłużyłem umowę o jeden miesiąc, aby zobaczyć czy to przypadek ..... a jak w grudniu śmigał Plus u Ciebie, Michał55? ....
U mnie, mierzony codziennie, w Plusie najniższy 17 MB do 40 MB, a w Orange od 0,7 MB do 12 MB ..... po podłączeniu anteny w domu, szybkość na obu sieciach wzrasta dwukrotnie ....
ciekawe jak będzie, jak zamontuję ją na zewnątrz? ... :roll:



Może TO Ci pomoże...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-01-13, 13:06   

Antena kierunkowa wewnątrz to wyrzucone pieniądze.
A dlaczego nie chcesz Noeostrady?
Sprawdź,czy w pobliżu nie ma już możliwości podłączenia przez światłowód - zupełnie inna jakość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-01-13, 16:31   

Cytat:
A dlaczego nie chcesz Noeostrady?

Nie chem, ale muszem .... znaczy, chcem ale nie mogie .... brak światłowodu, a po złączu telef, przepustowość maksymalna 18Mb w te i nazad ... że nie wspomnę o tzw dodatkowej opłacie za łącze 30 zł /m-cznie, co daje sumkę ok 750 zł na 24 m-ce ... czyli koszt 3 anten zewnętrznych .....

A Ty, Kemocie, nie dysponujesz namiernikiem na BTS-y? ... o ile takowe, w ogóle występują w przyrodzie.... bo antenę mam już na dachu i muszę znaleźć najdogodniejszy kierunek ... jak tego dokonać? ... może ktoś podpowie? ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2017-01-13, 19:50   

stary , a nie wie jak zaprosić Kemota do siebie... :-P






stary , znaczy się żeglarz....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-01-13, 20:29   

kemot napisał/a:
.... nie wie jak zaprosić Kemota do siebie ....

A nie można by, załatwić tego za pomocą miernika? ... jak znam życie i Twoją fantazję, to nadejdzie taki moment w spotkaniu, że zasięg nie będzie wystarczający i BTS-y mogą tego nie przetrzymać .... ;-) :lol:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-13, 22:06   

Bodo napisał/a:
kemot napisał/a:
.... nie wie jak zaprosić Kemota do siebie ....

A nie można by, załatwić tego za pomocą miernika? ... jak znam życie i Twoją fantazję, to nadejdzie taki moment w spotkaniu, że zasięg nie będzie wystarczający i BTS-y mogą tego nie przetrzymać .... ;-) :lol:


Dałem Ci link do mapy z bts-ami. Możesz dość dokładnie określić ich położenie i skierować antene. Testowo na 1, 2 i 3. Zweryfikuj na którym jest najlepszy sygnał w szczycie ruchu. Antena nie musi być skierowana co do mm jak satelita. Dasz rade :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-13, 22:59   

Bogdan, to jest naprawdę łatwe, ale jak nie dasz rady to mam na Szamanie zamontowana busolę. Przyjedziesz, popatrzysz, zapamiętasz i ustawisz ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-01-14, 08:09   

Szaman3 napisał/a:
... Przyjedziesz, popatrzysz, ....

A możemy przyjechać razem z Kemotem? .... ;-)

yavor napisał/a:
.... Zweryfikuj na którym jest najlepszy sygnał w szczycie ruchu. Antena nie musi być skierowana co do mm jak satelita. Dasz rade ....

Tak, to każdy umi .... ;-) :mrgreen: .... a spróbuj to ustawić z Kemotem.... :-P :mrgreen:


P.S. ... dzięki za podpowiedź, bo myślałem, że to jednak, należy dosyć precyzyjnie nakierować ..... a wchodzić kilka razy na pochyły dach, jak leży lód ze śniegiem, trochę niebezpieczne ...
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group