forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Augustowskie Noce
Autor Wiadomość
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2017-07-06, 08:54   

Bodo napisał/a:
Dojechaliśmy bez przygód i strat .... bierzemy się za taklowanie ....


Na jakiej przystani wodujecie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-06, 14:43   

W przystani PTTK ... posiadają bardzo ładny slip, wyłożony równiutko płytami typu "Jomb" .... bezproblemowe slipowanie w jedną i drugą stronę ....
O godz. 8,0, dotarliśmy do Augustowa, .... o godz 11,00 otaklowana łódka została zwodowana, a my pojechaliśmy na zakupy ..... o godz. 13,00 wypłynęliśmy na jezioro Necko.... dopłynęliśmy na zachodnio - północny kraniec, gdzie znaleźliśmy jedyną dziką miejscówkę .... aktualnie zażywamy siesty poobiedniej ....
Na jeziorze była jedna żaglówka i jedna deska z żaglem ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yavor 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1162
Otrzymał 36 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-06, 15:58   

Nie nudno Wam? Tak samotnie :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-06, 16:00   

Bogdan rozwaliłeś system ; 3:44 :shock: ..... na wakacjach ... człowiek czasem kładzie o tej porze , a nie wstaje ;-)
P.S.
Miłego nudzenia się :-D
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-06, 16:43   

balti napisał/a:
.... 3:44 :shock:
.....

Basiu, rozwaliłaś mnie .... :mrgreen: ..... od kilku miesięcy mamy już czas letni! ..... :mrgreen: ... pora wstać! .... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-06, 16:44   

yavor napisał/a:
Nie nudno Wam? Tak samotnie :-D

Nie nudno .... ale za kilka dni, możecie dojechać .... :mrgreen:

P.S. zasięg internetu Orange, wyśmienity .....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-08, 07:29   

Pierwsze dwa jeziora spenetrowane .....
Jezioro Necko, można podzielić na dwie części .... Augustowską, na której brzegach umiejscowione są ośrodki wczasowe, plaże i przystanie, gdzie jest gwarno i zawsze coś się dzieje ..... zachodnio-północną, która jest cicha i spokojna ..... w większości, po jeziorze pływają łodzie motorowe, .... jest ich bardzo mało, a kiedy na żaglach wyprzedzałem jedną z nich, zwrócono mi uwagę, abym nie robił fali, bo herbata się rozlewa .... :mrgreen: .... łódek z żaglem na jeziorze, spotkaliśmy 3 sztuki .... brzeg przeciwny do Augustowa, zarośnięty tatarakiem i trzcinami, prze co, na całej długości niedostępny ..... jedyna, dzika miejscówka, była w północno-zachodnim zakątku, obok miejscowości Ślepsk (Leśna Polana), .... przez całą długość brzegu tej miejscowości, ciągną się działki letniskowe z dostępem do ładnych, piaskowych plaż nad jeziorem .... są tam działki prywatne, pensjonaty i dwa porty dostępne dla wodniaków .... bardzo przyjemne miejsca do spędzenia wczasów stacjonarnych dla rodzin z małymi dziećmi .... woda czysta i przyjemna ....
Ok, godz. 14.00 zamknięto część jeziora przy plażach Augustowa, ze względu na trening łodzi motorowych, które biorą udział w sobotnich mistrzostwach świata ....

Jezioro Rozpuda, jest małym jeziorkiem,... brzegi całkowicie niedostępne oprócz wyspy, gdzie można spokojnie przycumować ..... nie zdecydowaliśmy się na nocleg przy wyspie, bo woda w tym jeziorze jest koloru brązowego, nieprzyjemna w dotyku ... wróciliśmy wieczorem do portu, aby w sobotę uzupełnić zapasy i popłynąć na jezioro Białe .....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
żyszkoś
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-09, 08:17   

W uzupełnieniu opisu ..... jezioro Necko, jest głębokim jeziorem (10-15m głębokości), bez płycizn brzegowych, ... wypłycenie do 1,5 m jest w ujściu rzeki Netty i na samej rzece ....
Rozpuda, jest podobnym, ale płytszym jeziorem o głębokości 4-5 m ....

W sobotę podziwialiśmy zawody .... bolidy robią wrażenie, ale hałas jest lekko upierdliwy .... :-D .... obserwowaliśmy kilka momentów fascynującej walki dwóch bolidów, z których raz jeden, raz drugi wychodził na prowadzenie .... ach!, gdyby chciały przyjechać i ścigać się na Zamordejach, byłoby mniej nudno na Nidzkim* .... :-D

Po wpłynięciu na j. Białe, uszy odpoczęły ..... :lol: .... ponieważ zaczął padać deszcz, zatrzymaliśmy się na kotwicy i dzisiaj ( w niedzielę), będziemy kontynuować dalsze odkrywanie przepięknych miejsc..... woda na j. Białym jest czysta jak na obrazkach z morza Karaibskiego .... :-D ..... głębokość jeziora ok 10 m....

* - tłumaczenie dla skrytoczytaczy: "żarcik, żarcik" .... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-10, 08:33   

Jezioro białe, rozciąga się wzdłuż równoleżnika (zachód-wschód) .... głębokość 10-15 m ... na południowym brzegu, umiejscowiły się różne ośrodki wczasowe i przystanie .... jest kilka miejsc do zacumowania przy polanie .... jedyne niezagospodarowane miejsce, to półwysep Lisi Ogon .... jest kilka, urokliwych zatoczek .... przystanie są przyjazne dla wodniaków i zapraszają do cumowania oraz korzystania z ich atrakcji .... oferują do wypożyczenia, bardzo dużo sprzętu wodnego .... są restauracje, bary itp, nad samym brzegiem jeziora .... jedna z nich, należąca do gospodarstwa rybackiego, serwuje świeżą rybę i ma bardzo pozytywną opinię ... nie omieszkamy, z Beatą, sprawdzić to organoleptycznie .... :-D ....
Na wschodnim brzegu, jest spore wypłycenie, gdzie znajduje się kąpielisko z przepiękną, piaszczystą plażą .... całe jezioro, przy brzegach to czysty i miły piasek ....
Aktualnie stoimy na dziko, przy E-N, brzegu, a dzisiejszy plan, to dalsze zwiedzanie tego jeziora od strony północnej ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kemot
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-12, 08:26   

Północny brzeg j. Białego, posiada więcej miejscówek, gdzie można zacumować na dziko, chociaż, i na tym brzegu znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych ..... jest sporo turystów w młodym wieku z namiotami, ...... koszty pobytu, są zdecydowanie mniejsze niż np. w rejonie WJM .... nie ma zwyczaju pobierania opłat za cumowanie jachtu do pomostu, a nawet za odbiór śmieci, za który chcieliśmy zapłacić .... gospodarze obiektów, jak zaznaczyli, chcą mieć czysty rejon jeziora i wolą odbierać śmieci bez opłat .... i to skutkuje , naprawdę czystymi brzegami .... nie ma śmieci i tzw. papierzaków .... :-D .... przez cały tutaj pobyt, nie trafiliśmy na coś takiego ....

Udało nam się wczoraj, spróbować zachwalanej rybki z GR Augustów .... tego się nie da opisać ... to trzeba skosztować samemu .... polecam! .... :-D ....
Restauracja znajduje się na brzegu, ..... sezonowo, przystosowany do funkcji baru jest budynek gospodarczy stojący na wodzie .... bardzo pomysłowa i niespotykana inicjatywa, stanowiąca dodatkową atrakcję ....

Ludzie życzliwie ustosunkowani do turystów, brak zauważalnej komercji, jak na WJM ....
Jezioro, użytkowane jest w większości przez jednostki z napędem motorowym, ale pływanie jest spokojne z uwzględnieniem innych użytkowników .... przy dopływaniu do mojej łódki pod żaglami, wszyscy zwalniają, aby nie zrobić za dużej fali .... na jeziorze pływa od jednej do trzech łodzi żaglowych ....

Jak na razie, słońce dopisuje, a pogoda nas rozpieszcza .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-14, 17:37   

Prześluzowaliśmy się na jezioro Studziennicze, gdzie spędziliśmy dzień i nockę .... wielkość, to ok 1/2 j. Białego .... tak samo, czysta woda, tylko brzegi zaanektowane przez posiadaczy działek z dostępem do jeziora ..... lecz dzikich miejscówek, też nie brakuje, bo na tym jeziorze brakuje jakichkolwiek pływadeł ... :mrgreen: .... zacumowaliśmy przy wyspie, gdzie w ciszy i spokoju, rozpaliliśmy grilla, chociaż drewna na ognisko nie brakowało ... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mariaciuncia
ksiezyc 

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 94
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-15, 00:11   

Fajny rejsik, przyjemnie się czyta relacje. Tylko nie zapomnijcie wrócić na regaty 30 lipca ;)
Udanego żeglowania !
_________________
www.prawyhals.pl - koszulki żeglarskie i motorowodne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2017-07-16, 09:52   

Dziękuję....
Wiele więcej, nie można napisać.... może trochę o Augustowie ..... miasto typowo turystyczne, dużo turystów kręci się w centrum .... sporo restauracji, kawiarni, no i, oczywiście, straganów z "pamiątkami", czyli bursztyny, kapelusze i ciupagi .... :mrgreen: .... ludzie bardzo miło ustosunkowani do przyjezdnych, pomocni i uśmiechnięci ... :-D .... budują przyjazną atmosferę i chęć powrotu, bo wspomnienia będą miłe .... :-D .... okolica zachęca wycieczkami rowerowymi dużą ilością szlaków, przeznaczonych dla tej rekreacji, ciągnących się duktami leśnymi przez wiele kilometrów .... organizowane są jednodniowe wycieczki autobusowe do Wilna, Troków czy Kowna, za cenę 100 zł /osoba..... samemu też można zwiedzić okolicę, gdzie jedną z ciekawszych atrakcji jest zwiedzanie okolic i samego j. Wigry .... w tej okolicy, można uczestniczyć w spływach kajakowych Czarną Hańczą, jedno lub kilkudniowych ....
O wycieczce w te okolice napiszę w osobnym temacie, dot j. Wigry .... :-D

Aha ..... niestety do 20 lipca, muszę wrócić z łódką na WJM ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-16, 11:33   

Czy j. Wigry jest otwarte dla żaglówek ?
Proszę przenieść do odpowiedniego tematu : http://forum.zeglarzom.pl/viewtopic.php?t=890
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group