forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopłynąć do Marzeń 19-22.08.2014
Autor Wiadomość
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-25, 00:20   

Ech, szkoda, że o tym rejsie mówimy już w czasie przeszłym.
Wprawdzie Szaman pływał już w trzeciej edycji, ale dla mnie to był dopiero drugi rejs z dzieciakami. I już myślę o kolejnym.
Powiem jeszcze, że podczas pożegnania z przytulającymi się dzieciakami (przed wejściem do autobusu) łapało za gardło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiola 

Dołączyła: 23 Sie 2014
Posty: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: olecko
Wysłany: 2014-08-25, 08:11   

Możemy zacząć mówić o rejsie w czasie przyszłym, to jakoś optymistyczniej brzmi :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-25, 08:52   

Możemy :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
czoboki 

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 176
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-25, 11:22   

To ja w teraźniejszym:

Bardzo proszę o udostępnienie fotografii, które robiliście podczas rejsu.

Bodo, jest szansa na ftp tak jak rozmawialiśmy? To by było najlepsze.

A na razie podeślijcie proszę mailem choć kilka to dodam do albumu na FB.
_________________
Pozdrawiam
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-25, 11:34   

Namiary na FTP-a wysyłam na priva .... proszę o zgłaszanie się chętnych do udostępnienia oraz odbioru zdjęć .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-25, 19:21   

Dla mnie i Beaty, sam rejs zaczął się w poniedziałek od rana ..... odebraliśmy zasponsorowaną przez Emila 76, kiełbasę, którą piekliśmy nad ogniskiem ....... dziękujemy Emil, dzieciaki jadły dokładkę, więc im smakowła ..... :-D .... następnie z Herbapolu w Pruszkowie, Daniel Nepolyak, przekazł nam herbaty i soki .... dzięki Daniel i przekaż podziękowania Tym wszystkim, którzy przychylili się do Twojej inicjatywy ...... :-D ...... następnie, odwiedziliśmy Selgrosa, w sprawie zakupów artykułów, które winny zachować świeżość i w podróż do Pięknej Góry, gdzie w porcie Netta, czekał jacht, Artur 66, Mirek Mors, Kemot i Czoboki ..... przeładunek prowiantu na BoTaka poszedł sprawnie ...... wieczorem dopłynął Szaman i przyszła Margarita, było przyjemnie i wesoło, pomimo opadu dość silnego deszczu ..... :-D
Rano, po zakupie świerzych warzyw, dopłynęliśmy do Mariny Bełbot, gdzie do godz 14.00, załatwiliśmy rozlokowanie dziatwy najachtach i zjedliśmy obiad .....była to okazja, abyśmy poznali się, więc każda załoga, przedstawiała się pozostałym ...... dowcip i humor dopisał w tej czynności i zrobiło się wesoło .... :-D .... w takich nastrojach, popłynęliśmy na Tajty, szukać bindugi na ognisko i nocowanie ..... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Margarita 


Dołączyła: 04 Lut 2014
Posty: 350
Otrzymał 27 piw(a)
Skąd: Kraków/Piekna Góra
Wysłany: 2014-08-25, 23:10   

Będzie powieść w odcinkach, fajnie :mrgreen:

A na poważnie, teraz widzę, ile pracy włożyliście w przygotowania, szacun :!:
_________________
http://www.netta-jachty.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2014-08-26, 11:26   

No i po rejsie...

Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych i wspierających tegoroczną edycje rejsu z dzieciakami ;-)

Dla sponsorów, darczyńców i tych którzy poświęcili swój wolny czas.

Szczególne podziękowania dla Beaty. Nie wiem jak ona całe to jedzonko zmieściła i przyrządziła na swojej łódce ( tzn wiem , bo widziałem jak wstawała skoro świt i produkowała apetyczne zapachy na swojej kuchni)

Przede wszystkim pozdrowienia i podziękowania za fajny rejs dla mojej załogi:
- Krystianowi" Koleś" , za to ,że nie pozwolił nam się nudzić i wykorzystując swą siłę dzielnie wspierał nas w dobieraniu szotów ;-)
- Natalce , Ani za dzielny udział w prowadzeniu jachtu, utrzymanie porządku oraz codzienny uśmiech ( już wiem skąd takie niespotykane zainteresowanie moją łódką wśród
chłopaków z DD :mrgreen: )
Wasza chęć uczestnictwa w kierowaniu jachtem , mimo nienaljepszych warunków pogodowych, pozwala mi twierdzić ,że wyrosną z Was doskonałe żeglarki.

Oczywiście nie zapominam o p.Justynie, trzymającej dyscyplinę nie tylko na naszym jachcie ( czasami to bardzo niewdzięczna funkcja), ale też jak się okazało całkiem już dobrej żeglarce.

Dziękuję Wam oraz pozostałym załogom za świetną atmosferę w trakcie rejsu. ;-)
Wszystkim opiekunom z DD należy się podziękowania i słowa uznania za zaangażowanie.
Dla mnie był to trochę obcy świat , ale dziki Wam widzę jaką świetną robotę wykonujecie Wy oraz wasi koledzy i koleżanki z DD.

Mam nadzieję ,że już myślicie o przyszłorocznej edycji. 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiola 

Dołączyła: 23 Sie 2014
Posty: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: olecko
Wysłany: 2014-08-26, 13:56   

Pewnie że myślimy, to był najlepszy czas tego lata, bynajmniej dla mnie. A tak na serio to Wy stworzyliście tak fajna atmosferę, daliście dużo serca i cierpliwości dzieciakom. Ogromne dzięki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-26, 19:50   

W poprzednim opisie, nie wspomniałem o tym, że w Marinie Bełbota, czekali na nas Długi, Urbos i Kilo z Agatą ...... razem z jachtem, który dostaliśmy z Netty, było 9 jednostek ....

Po przybyciu na bindugę dzieciaki dostały zadanie zebrania chrustu na ognisko i szybko rozbiegły się po okolicy ..... jak już wspomniałem, kiełbasa rozeszła się błyskawicznie, bo apetyt dopisywał na wspólnym biesiadowaniu przy ognisku ..... każdy uczestnik otrzymał koszulkę z logo akcji pn. "Dopłynąć do Marzeń" oraz sponsorowane przez forumowiczów znaczki .... dziękuję Artur 66 i Asia, .... oraz bandamki (chusty na szyję) ..... dziękuję Marcinowi 24f ..... wiatr dmuchał tęgo, i z tego powodu, zabawy na bananie zostały przesunięte na następny dzień .....
Po tym wieczorze, integracja bardzo się zacieśniła i czuliśmy się jedną drużyną ...... serce radowało okazywana chęć wypełniania zadań i domagania się dodatkowej pomocy przez dzieciaków ...... wszyscy poszli spać jak było już długo po 22.00 .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
justyna 

Dołączyła: 23 Sie 2014
Posty: 2
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: olecko
  Wysłany: 2014-08-27, 14:38   

wiola napisał/a:
Pewnie że myślimy, to był najlepszy czas tego lata, bynajmniej dla mnie. A tak na serio to Wy stworzyliście tak fajna atmosferę, daliście dużo serca i cierpliwości dzieciakom. Ogromne dzięki.


Podpisuję się obiema rękoma pod tym co pisała Wiola :)

Dziękujemy za tą atmosferę i ciepło, które dostaliśmy od Was.. i niekoniecznie chodzi tylko o ognisko 8-)

Dzięki również za tak ogromne zaangażowanie z Waszej strony jak i innych osób, które sponsorowały kiełbaski, koszulki..

Myślę, że w przyszłym roku jako kadra musimy koniecznie się włączyć w przygotowania dzień wcześniej.. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dlugi 

Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-08-28, 19:51   

My też całą rodziną dziękujemy i już piszemy się na przyszły rok :mrgreen:
_________________
Robert "Długi"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
czoboki 

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 176
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 21:06   

Oooo Robert zwany też Piotrem :-)

Fotki na ftp wrzucone? Bo widziałem, że robiłeś?

Moje się właśnie ładują :-)
_________________
Pozdrawiam
Marek
Ostatnio zmieniony przez czoboki 2014-08-28, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-29, 16:40   

W środę z rana, zjedliśmy na śniadanie jajecznicę na boczku, a zaraz potem, na motorówce, przypłynął Adam Kursmazury z Anią (Szeklą) i zaczęła się frajda z jazdy na bananie ..... :-D ..... trzy jachty wypłynęły na głebszą wodę i służyły jako statki bazy, gdzie następowały wymiany obsady banana ..... :-D ..... wiatr nie ustawał, ale dzieciaki dzielnie trzymały równowagę i tylko dwie zmiany zaliczyły pływanie w jeziorze ..... zabawa trwała do obiadu ..... po obiedzie, z niemałym trudem pod dopychającym wiatrem, ruszyliśmy z Tajt na Boczne ..... kilka jachtów, w tym mój, sprawdziło czy da się pływać po trzcinach .... tutaj Mirek Mors, robił za WOPR i powyciągał wszystkich na czystą wodę ...... na jednym jachcie, dodatkowo pękła końcówka przewodu paliwowego, która została wymieniona w porcie u Adama Kursmazury ..... pod wieczór dopłynęliśmy do bindugi Bila na jeziorze Bocznym ..... tutaj, na dzieciaków czekała niespodzianka ...... :-D

p.s. zwracam się z prośbą do uczestników, aby uzupełniali mój such opis ..... może, to trochę ubarwi relację ..... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-09-01, 15:21   

Tą niespodzianką, był oczekujący na j.Bocznym, wraz ze swoim skuterem wodnym Funyo .... :-D ... ile było frajdy i ekscytacji dzieciaków po pływaniu w ślizgu, można było wyczytać z reakcji zarówno tych 8-latków jak i 16-latków .... dziękujemy Paweł, za tą radochę i przepraszamy, że z naszej przyczyny, do Giżycka, musiałeś wracać po nocy ....
Po tej przejażdżce, dzieciaki zjadły kolację i poszły spać ..... zaplanowana impreza muzyczno -rozrywkowa, nie doszła do skutku .... ostatecznie, nie musieliśmy trzymać się na siłę założonego planu .... :-D .... wieczorem odwiedziła nas, razem z koleżanką, forumowiczka Zielony Tygrys, która od piątku miała prowadzić podobny rejs po Mazurach, gdzie uczestnikami byli ludzie niewidomi .... spotkaliśmy Ich, jak już spłynęliśmy Pod Dęba .... serdecznie pozdrawiamy .... :-D
W czwartek rano, wypłynęliśmy w kierunku Wojnowa ..... wiało bardzo fajnie, ani za mocno, ani za słabo, więc zrobiliśmy regaty wokół wyspy Gilmy .... obiad, zjedliśmy na plaży niedaleko wyspy ..... na obiedzie, załoga jachtu Majorka, (Rodzinny Dom Dziecka z Iławy), zdecydowała, że są już zmęczeni, a był to Ich pierwszy rejs i popłynęli do Ekomariny, gdzie będą oczekiwać na nas, .... mieliśmy dobić dopiero w piątek .... reszta łódek popłynęła na Wojnowo ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-09-05, 07:12   

Na Wojnowie, wybraliśmy bardzo ładne miejsce, gdzie, ku naszej radości stała wybudowana wiata .... młodzież poszła szukać chrustu na ognisko, ..... kiedy wszystko było już gotowe, odwiedziła nas z lądu, Kasia Adiwar .... przywiozła ze sobą słodkości w postaci pączków, zafundowanych przez Northmana .... dziękujemy z pamięć i pączki ..... zjedliśmy wspólną kolację i nastąpiła ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów dla młodych żeglarzy ..... każdy adept, wraz z dyplomem, otrzymał paczkę słodyczy ...... :-D .... myślałem, że ten dodatek, będzie cenniejszy dla obdarowanych, lecz z obserwacji dalszego przebiegu rejsu, zauważyłem, że wszyscy bardzo dbali, aby dyplomy nie uległy uszkodzeniu ....... :-D

Na tej bindudze, przytrafiło się zdarzenie, którego nie doświadczyłem jescze na Mazurach, mimo, że na forach, dużo o tym czytałem ...... otóż, wieczorem, podjechał samochód i wysiadł człowiek, który określił się właścicielem i zażądał niemałej opłaty lub opuszcenia terenu ...... :-/ ..... jednak, kiedy zorientwał się w charkterze rejsu, odpuścił całkowicie, za co otrzymał od nas pamiątkową koszulkę oraz naklejki z logo akcji .... :-D ..... nie znam danych tego człowieka, ale serdecznie mu dziękuję, bo tym gestem powiększył grono ludzi wspierających akcję Dopłynąć do Marzeń ....... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcin 24f 

Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 23
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-09-05, 22:41   

Bodo napisał/a:
nie znam danych tego człowieka, ale serdecznie mu dziękuję, bo tym gestem powiększył grono ludzi wspierających akcję Dopłynąć do Marzeń .......


doświadczyliście tym samym czegoś co nazywam bezinteresownym dobrem...Świat jest z natury przyjazny...

Pozdrawiam
Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dlugi 

Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-08, 15:27   

grunt to odpowiednie podejście do człowieka :-)
_________________
Robert "Długi"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-09-08, 16:08   

Dlugi napisał/a:
grunt to odpowiednie podejście do człowieka :-)

... z naklejką w ręku.... :mrgreen:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-08, 23:40   

Nie wiedzieć czemu przeoczyłem relację w "Żaglach" ;)

http://www.zagle.com.pl/w...ja,1_14941.html
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hotelkilo
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group