forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacht Roku 2018 w Polsce
Autor Wiadomość
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-01, 17:10   Jacht Roku 2018 w Polsce

Opublikowano wyniki konkursu
https://zagle.se.pl/jachty/konkurs-land-rover-jacht-roku-2018-w-polsce-rozstrzygniety-aa-c32z-7KfS-psis.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2018-01-01, 17:55   

W mojej ocenie, jako zwykłego żeglarza, jachty żaglowe p. Siwika mnie nie zachwycają, bo nie trafia w mój gust ich design .... wyjątkiem, czyli jachtem z piękną linią .... wg, mnie tak ładną jak linia An33 oraz Ph25 .... jest Magnum 28 ....
Jachty motorowe, należą do produktów nie z mojej bajki, więc nawet nie widziałem tej konstrukcji ...
Bardzo jestem ciekawy jachtu An24,4, bo Mx24 znam, dlatego ciekawi mnie porównanie tych dwóch podobnych konstrukcji, których linie są bardzo ładne ....
Z wielką chęcią popływałbym nagrodzonym trimaranem ..... i zastanawiam się, czy spełnia te opisy łódki nadającej się, zarówno na kałużę jak i na Bałtyk .... :roll:
Firmę ATSEA znam i gratuluję Im nagrody za Elana, która jest przepiękną łódką, niestety, leżącą poza moim zasięgiem ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-01, 18:11   

TES 246 Versus który miał swoją premierę na WiW 2017 w Warszawie nie wzbudził początkowo we mnie zachwytu. Ale po tym jak miałem okazję uczestniczyć w teście tego jachtu zmieniłem zdanie. Jacht pływa naprawdę dobrze, szybko a do tego ma kilka ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych jakich nie znajdzie się u konkurentów. I to jest oczywiście zasługą konstruktora.
Jednym z tych rozwiązań jest niesymetryczna, nieco skośna zejściówka. Dzięki temu rozwiązaniu na stosunkowo niewielkim jachcie uzyskano naprawdę dużą i wygodną kabinę sanitarną. Drugą zaletą takiej zejściówki jest to, że można było zastosować tylko jeden kabestan fałowy umieszczony tak, że zapewnia wygodną obsługę, czyli blisko osi jachtu. Do tego wszystkie sznurki od masztu idą wprost w kierunku kabestanu bez bloków zwrotnych (przy kabestanie jest 9 stoperów). Co więcej, idą pod pokrywą i nie przeszkadzają na pokładzie.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Marian Strzelecki
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-01, 20:11   

Z kontrowersyjnym wyglądem można dyskutować . To co innowacyjne nie zawsze od razu się przyjmuje i/lub podoba . Natomiast Tesy zawsze wykonane są solidnie i z dbałością o szczegóły .
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2018-01-02, 04:44   

Na temat trimarana, z chęcią bym podyskutował, bo wydaje mi się łódką wygodną do mieszkania ..... może ktoś wskaże jej zady i walety, bo nie mam kompletnie doświadczenia w tym rodzaju pływadłach, a w mojej głowie dojrzewa chęć pływania po Bałtyku ....
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekMors 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 3188
Otrzymał 117 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-02, 09:55   

Był szeroko opisywany w Żaglach 2017r. Podobno konstrukcja składanych pływaków jest b. solidna, ale mnie nie przekonuje Wolę inne zady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group