forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki to znak???
Autor Wiadomość
marekj 


Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1206
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2018-07-23, 14:11   Jaki to znak???

Wczoraj płynąłem sobie z Mikołajek do Rynu. Pod mostami dwa hausboty płyną na granicy prędkości manewrowej. Wyprzedziłem ich pod równoległym przęsłem. Potem drugi z nich poszedł za mną - dość dziarsko.

Po postawieniu masztu nagle słyszę:
- "Przepraszamy bardzo!!!"

Obracam się i widzę tego hausbota obok mnie.

- "Co to za znak?"

Patrzę na co pokazują - i odpowiadam.

- "Nooo.. zakaz wytwarzania fali,... stąd w stronę mostów..."
- "Aaaaa, dziękujemy :)"

Kurcze - skorupa długości jakieś 8m i o kształcie zbliżonym do przyczepy kampingowej. Na burcie "Czarter bez patentu". Oczywiście nie należę do grona osób twierdzących że kwit jest konieczny żeby znać elementarne przepisy, ale może jednak warto je znać. :-?

Fajnie w sumie, że pytają - coś się nauczą. Patrząc na to co się wyprawiało w weekend w newralgicznych punktach typu Przeczka, koło promu, Mikołajskie, czy Tałty od kanałów do Mikołajek to mam wrażenie że sporo użytkowników różnych moto-zabawek ze znajomością elementarnych zasad współuzytkowania jeziora i trochę też przepisów ma nie wiele wspólnego.

IMHO najgorsze są te małe pływadełka wyposażone w silniki 10-15km których "kapitanowie" kompletnie nie czają jak się zachować gdy się robi trochę tłoczniej.

A około północy na Bełdanach widziałem a właściwie słyszałem zapierniczającą na pełnej kicie motorówkę bez oświetlenia. Za chwilę z przeciwnej strony skuter - oczywiście też bez światła. Prosta metoda do samoeliminacji głupiego elementu :mrgreen:
_________________
Pozdawiam
Marek

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2018-07-23, 15:34   

Marek... czemu jesteś zdziwiony? ... bo, chyba jesteś? .... :-D

Apropo ... jeden z większych ortodoksów na Nidzkim, niejaki Dzeju, pływał na silniku w Jaśkowie ... i opisuje to na salforum w temacie o j. Nidzkim .... żeglarz, wypędzający z Nidzkiego, tych o mniejszych umiejętnościach żeglowania, argumentując słowami "jak nie umiesz na samych żaglach, to nie wpływaj na Nidzkie", nie daje rady pływać na żaglach w miejscach, gdzie jako początkującemu nie wpadło mi do głowy odpalać silnika.... :shock:
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-23, 16:26   Re: Jaki to znak???

marekj napisał/a:
Patrząc na to co się wyprawiało w weekend w newralgicznych punktach typu Przeczka, koło promu, Mikołajskie, czy Tałty od kanałów do Mikołajek ...


Wracaliśmy w tę sobotę do Warszawy, wyjechaliśmy z Pod Dęba o 10.
Czegoś takiego do chyba nigdy nie widziałem, nieprzerwany sznur samochodów jadących na Mazury :shock: No odcinku między Krzyżami a Kokoszką wyminąłem więcej samochodów niż przez ostatnich kilka lat łącznie :shock:
_________________
***** ***
"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."
Żeglarstwo jest przereklamowane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2018-07-23, 17:39   

Artur 66 napisał/a:
nieprzerwany sznur samochodów jadących na Mazury :shock: No odcinku między Krzyżami a Kokoszką wyminąłem więcej samochodów niż przez ostatnich kilka lat łącznie :shock:


I dzięki temu w warszawie nastał cudowny, wyczekiwany czas, kiedy jest pusto i można normalnie jeździć :-P :mrgreen:
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
balti 


Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 3214
Otrzymał 165 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-23, 20:18   Re: Jaki to znak???

Artur 66 napisał/a:

Czegoś takiego do chyba nigdy nie widziałem, nieprzerwany sznur samochodów jadących na Mazury :shock:

To chyba wszystko w Krzyżach wylądowało , do na górnym parkingu czyli tym placu gdzie zimą stoją łódki ciężko było znaleźć miejsce . Na dole przy kempingu też za wa lo ne choć tam dotąd chyba nigdy nie widziałam parkujących :roll:
_________________
Ludzie nie dlatego przestają się bawić bo się starzeją , lecz starzeją się bo przestają się bawić

***** ***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group