forum.zeglarzom.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Róża Wiatrów
Autor Wiadomość
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-03, 23:55   Róża Wiatrów

Polecam szkołę, polecam wakacje dla dzieci, polecam kuchnię (wyśmienite obiady za kilkanaście złotych), polecam port. Korzystałam, korzystam i będę korzystać, bo uważam, że jest to jedna z najlepszych firm oferujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Moim zdaniem, Róża Wiatrów, po ostatnich oszczerstwach pod adresem Bartka na fmipl, może (ale nie musi) stracić na renomie. Po tym, co przeczytałam na forum, którego użytkownikiem byłam bardzo długo (i nadal jestem, ale użytkownikiem nieaktywnym), czuję się zażenowana poziomem intelektulanym osób, z którymi do nie tak dawna miałam do czynienia. Przekręcanie wypowiedzi, manipulowanie faktami, kasowanie niewygodnych treści tak weszło adminowi i moderatorom tamtego forum w krew, że zatracili zdrowy rozsądek. Zamiast pobyć z rodziną, przyjaciółmi w weekend, szukają na siłę sensacji patrolując Mazury, jakby mieli ku temu uprawnienia. Fmipl podjęło krucjatę, aby "oczyścić" Mazury. Jak niektórzy piszą: chwała im za to! Ale niech mi ktoś odpowie na pytanie: czemu niszczą reputację szkoły, która nie jest niczemu winna?

Bartka znam osobiście, moje dzieci na obozach w Róży Wiatrów są co rok. Jest to bardzo dobra szkoła, instruktorzy są odpowiedzialnymi i dobrze wyszkolonymi fachowcami, opieka jest znakomita. Szkalowanie, na jakie sobie pozwala fmipl jest godne potępienia, mam nadzieję, że tamto forum przestanie wkrótce istnieć, bo tylko szkodzi i w niczym nie pomaga.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Tynia 2014-08-04, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Emill`76, siga2
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2014-08-04, 08:01   

Proponuję, byśmy nie komentowali innych forów. (a pisże to jako uczestnik tamtej dyskusji).
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szaman3 
Administrator


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2185
Otrzymał 133 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 09:43   

Nie widzę powodu dlaczego mielibyśmy nie komentować
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-04, 10:23   

Z jednym, tylko nie mogę się zgodzić z Tynią .....

Tynia napisał/a:
.... mam nadzieję, że tamto forum przestanie wkrótce istnieć,....


Jak myślisz Tyniu? .... co zrobią, Ci wszyscy nigdy nie mylący się dyskutanci tematów tak czysto mazurskich, jak np. konflikt na Ukrainie, itp, jak zniknie Ich forum? ..... gdzie będą zachęcać innych do odwiedzania Mazur, słynnym już okrzykiem "won z Mazur"? .... :evil:
wydaję mi się, że dla dobra ogólnego, (bo na pewno, nie Mazur), forum to, powinno istnieć na podobnych zasadach jak w polityce istnieje PiS .... :mrgreen: .... niech gromadzi, tych, którym odpowiada taka formuła i niech nie zaśmiecają innych for ....

Tynia napisał/a:
.... Zamiast pobyć z rodziną, przyjaciółmi w weekend, szukają na siłę sensacji patrolując Mazury, jakby mieli ku temu uprawnienia.....


Wygląda to, jakby na siłę szukali tematów dla swojego forum .... taki, dziennikarski styl sensacji : wyszukać lub podpuścić, fakty i korespondencję lekko zmienić i już jest sensacja oraz zaciekawienie innych ..... :-D .... potem, można przeczytać: " gratulacje za nowy rekord wejść na strony portalu .... :mrgreen: .... ta metoda na biznes jest dobra jak każda inna .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-04, 11:00   

Colonel napisał/a:
Proponuję, byśmy nie komentowali innych forów. (a pisże to jako uczestnik tamtej dyskusji).
-- Nie omieszkam dodać ,że uczestnik który nie wie nawet w którym kościele biją dzwony . Cała sprawa wywołała u mnie ogromny niesmak i zażenowanie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 

Wiek: 47
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 653
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Okolice Nasielska
Wysłany: 2014-08-04, 11:14   

siga2 napisał/a:
Cała sprawa wywołała u mnie ogromny niesmak i zażenowanie .


I nie tylko u Ciebie Janku.. :-/

Komentować tamtego forum imho nie ma sensu, bo jaką ono obecnie przybrało formułę i w jakim kierunku podąża , każdy chyba widzi...
Fajnie jednak , że pojawił się tu wątek przedstawiający Różę Wiatrów zgodnie z rzeczywistym stanem faktycznym , bez manipulacji , ukrytych wypowiedzi itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
żyszkoś 

Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 643
Otrzymał 53 piw(a)
Skąd: Strzyboga / Piastów
Wysłany: 2014-08-04, 11:54   

Szaman3 napisał/a:
Nie widzę powodu dlaczego mielibyśmy nie komentować


Dla naszego świętego spokoju, Mariusz. Po prostu.

Tamtejszy szeryf zaczął się zachowywać tak, jakby to on wykopał te jeziora. Obawiam się, że trochę się myli.

Portal rzeczywiście jest dość mocny (chylę czoła do stóp - biznes internetowy łatwy nie jest), ale należy pamiętać, że łatwo przegrać. Jeszcze kilka podobnych zagrywek i zacznie być z górki, stromej górki...

I skomentowałem...
_________________
Adam Żyszkowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-04, 12:06   

Rzeczywiście, ta dyskusja zmierza w stronę, którą krytykujemy na innym portalu ..... :-D ... dobrze byłoby, aby w ramach przeciwwagi, opisać tutaj rzetelnie firmę Róża Wiatrów.... w moim, wcześniejszym poście, zabrakło tego, a jako uczestnik i czytacz kilku for żeglarskich, wyrobiłem sobie pozytywne zdanie o jej szefie ... tak i na szlaku, nie udało mi się natknąć na nieodpowiednie zachowanie przez użytkowników łódek tej szkoły .... nie widzę obiektywnych powodów, dla których szkoła miałaby być szykanowana przez kogokolwiek ... subiektywnych powodów, nie zamierzam brać pod uwagę .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciekzb 

Wiek: 57
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 37
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2014-08-04, 12:14   

Jeśli jestem w tamtych stronach to zwykle cumuję na noc w Róży Wiatrów. Z tego co zauważyłem dzieciaki od świtu do zmierzchu szkolą się pod ciągłą opieką instruktorów. Widać, że nie dają im czasu na nudę i dobrze. Nie zauważyłem żeby instruktorzy przekazywali jakichś "złych nawyków".
Jeśli chodzi o kuchnię to potwierdzam to co Tynia napisała. Za pierwszym razem byłem w szoku. Waza zupy, góra ziemniaków, jakieś mięsidło i tradycyjny kompot(!) za nie duże pieniądze - smacznie, domowo. :-D
No i uwaga na dzieciaków. Bacznie obserwują jak podchodzi się do kei i żywo komentują przy tym :mrgreen:
Nigdy nie spotkałem się z jakimś złym nastawieniem bosmana czy innych osób z obsługi. Czułem się jak u siebie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
danielkrk 


Wiek: 46
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 222
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: 2014-08-04, 12:28   

Po Jesiennym Rejsiku zamierzamy na Stręgiel zawitać więc Róża jak nic po drodze będzie 8-)
_________________
navigare necesse est, vivere non est necesse
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-04, 12:43   

maciekzb napisał/a:
Z tego co zauważyłem dzieciaki od świtu do zmierzchu szkolą się pod ciągłą opieką instruktorów. Widać, że nie dają im czasu na nudę i dobrze. Nie zauważyłem żeby instruktorzy przekazywali jakichś "złych nawyków".

1. Subiektywnie stwierdzam że instruktorzy są na okrągło i nie dają dzieciakom oddechu . Mimo to większość dzieci chce jechać tam jeszcze raz / patrz- Junior który był już trzy razy i wybiera się w przyszłym roku /
2. Zdarzają się jak wszędzie ludzie którzy przekazują złe nawyki czy mają jakieś wyskoki . W Róży nie mają czego szukać ,wylatują natychmiast .
3. Siga2 junior pracuje w Róży od 18ki ,jest bardzo przejęta swoją robotą i wiem od niej praktycznie wszystko i o wszystkim 8-) . Aż się boję czy ktoś nie będzie szukał na Różę "haka" ,kiedy za tydzień będzie miała swoje pierwsze komandorowanie na rejsie . Czekaja nas /rodziców / dwa tygodnie nerwów :->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur 66 
Moderator


Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2537
Otrzymał 86 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 12:55   

siga2 napisał/a:

3. Siga2 junior pracuje w Róży od 18ki ,jest bardzo przejęta swoją robotą i wiem od niej praktycznie wszystko i o wszystkim 8-) . Aż się boję czy ktoś nie będzie szukał na Różę "haka" ,kiedy za tydzień będzie miała swoje pierwsze komandorowanie na rejsie . Czekaja nas /rodziców / dwa tygodnie nerwów :->


Janku, niech płynie na Nidzkie, tam na razie motorówki legalnie nie pływają ;-) :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 13:04   

Nasi starsi synowie (Radek i Sergiej) byli dwa lata temu na trzytygodniowym rejsie w Róży Wiatrów. Opłynęli całe Mazury i tylko raz mieli ognisko (czemu się wtedy dziwiłam, bo ognisko dla młodzieży, to przecież super sprawa: kiełbaski, śpiewy, opowieści itp). Otóż przeważnie stawali w portach, a jeśli nie to ZAWSZE były to miejsca wyznaczone do cumowania, czyli odpłatne. Z ekonomicznego punktu widzenia - stawanie na dziko jest dużo bardziej opłacalne niż cumowanie w portach. Jak widać - szkoła stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort dzieciaków.
Poza tym, co bardzo mi się podoba, wszelkie chuligańskie wybryki łamiące regulamin obozów w Róży Wiatrów, kończą się dla delikwentów natychmiastowym wydaleniem. Nie ma popijania piwka czy palenia. Wiem, że nasze dzieci są pod dobrą opieką i są im przekazywane dobre wzorce. Ten kto temu przeczy, robi to na podstawie własnych chorych domysłów, bo żadnego poparcia w faktach nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
danielkrk 


Wiek: 46
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 222
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: 2014-08-04, 13:54   

Tyniu, sam byłem w maju świadkiem jak kilka jachtów z http://e-obozyzeglarskie.pl/ zawitało do Zimnego Kąta na nocleg. Nagle tlum nastolatow ruszyl w las w tym Skiper jednego z jachtów z roleczka papieru. Jak wrocil to grzecznie podpytalem czy nie "pozyczyc" mu saperki.
On mi na to, ze po pierwsze to zebym go nie uczyl bo on tu caly sezon plywa, a po drugie to skad on wezmie 30 saperek - 5 jachtow po 7-8 osob.
chwala Rózy, ze nie staje "po krzakach" :-)
_________________
navigare necesse est, vivere non est necesse
Ostatnio zmieniony przez danielkrk 2014-08-04, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siga2 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 245
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-04, 14:29   

Róża Wiatrów swojego czasu udostępniła dla wszystkich mazurskich żeglarzy darmowy SMS-wy system pogodowy ,ze względów finansowych po dwóch latach ograniczyła system do powiadamiania tylko swoich jachtów rejsowych i szkolnych -Szkoda ,ale rozumiem .Szef Róży osobiście robi " naloty " na swoje rejsy . Wiedząc gdzie i kiedy mają się zatrzymać ,przyjeżdża na "kontrol" ;-) .Robi to zawsze --
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bodo 
Administrator


Wiek: 66
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5348
Otrzymał 159 piw(a)
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 2014-08-04, 14:35   

siga2 napisał/a:
Róża Wiatrów swojego czasu udostępniła dla wszystkich mazurskich żeglarzy darmowy SMS-wy system pogodowy ,....

Popatrz Siga, jak ułomna jest ludzka pamięć, jeżeli idzie o dobre uczynki.... :-/ ... teraz, przypomniałeś mi, że fakt taki miał miejsce i na dodatek, korzystałem z Ich systemu .... :oops: ... w najbliższym rejsie po północy, obowiązkowo zawitam do portu Róża Wiatrów .... :-D
_________________
Wiem, że niewiem .... tylko nie wiem, ile niewiem ....
Ale jedno, wiem na pewno .... ***** ***
Bogdan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kemot 
Moderator


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2354
Otrzymał 57 piw(a)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2014-08-04, 16:16   

no i namówiliście mnie- w przyszłym roku naszego "młodego" wyślemy na obóz do Róży Wiatrów. ;-)
Tynia , czy Wasze dzieciaki też będą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tynia 

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 473
Otrzymał 54 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 16:53   

Tomek od 10-go sierpnia zaczyna dwutygodniowy "obóz/kolonię siedem przygód" :-) Tydzień temu z obozu wrócił z tego obozu szczęśliwy Junior Sigi, naprawdę jest to intensywny wypoczynek dla dzieciaków . Rok temu Tomek był na "obozie pirata", a dwa lata temu na tygodniowych koloniach żeglarskich i pływał na optymistach. Trzy lata temu Radek na takiej kolonii zdobył szeklę za najlepsze wyniki żeglarskie. Nie ma roku, żeby nasze dzieciaki nie były w Róży Wiatrów i zawsze wracają szczęśliwi. :-D
A dla Michałka jaki obóz wybrałeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wlowoj 


Wiek: 72
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 217
Otrzymał 20 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 17:44   

kemot napisał/a:
no i namówiliście mnie- w przyszłym roku naszego "młodego" wyślemy na obóz do Róży Wiatrów. ;-)

To ja już myślę kiedy posłać tam wnuki, już niedługo dojrzeją do takich rejsów...(tym bardziej, że kiedyś ich mama też z Różą żeglowała, chwaląc sobie bardzo - będzie więc sztafeta pokoleń...)
_________________
Włodek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Colonel 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 353
Otrzymał 32 piw(a)
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2014-08-05, 07:58   

siga2 napisał/a:
Nie omieszkam dodać ,że uczestnik który nie wie nawet w którym kościele biją dzwony

Może mnie oświecisz w kwestiii dzwonów???
_________________
Colonel
www.armator-i-skipper.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group